Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa probelmy z radiem SONY XR-L210

21 Lis 2006 00:03 1484 4
  • Poziom 2  
    Witam

Sprawiłem sobie używane radio kasetowe i mam z nim dwa problemy, otóż radio po włożeniu kasety przewija je tylko w jedną bądź drugą stronę i nie mam pojęcia co zrobić, żeby odtwarzało kasetkę a nie przewijało (o ile mi wiadomo automatycznie po włożeniu powinna się zacząć odtwarzać), drugim problemem jest antena, w starym radiu nie było najmniejszego problemu, wszytsko grało jak należy :) a teraz nic, bez różnicy czy do radia jest podłączona antena czy też nie, i tak słysze tylko szum :p Jest tylko jedno co mnie mocno zastanawia, bo gdy zaczynam poruszać anteną znajdującą się na zewnątrz radyjko zaczyna odbierać stację (słabo ale słychać), sprawdzałem kabel nie jest uszkodzony (zresztą w starym radiu grał jak należy), może akurat to radio wymaga wzmocenienia antenowego. Jeśli ktokolwiek może pomóc w jedym z problemów mojego radyjka prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam
  • Spec od car audio
    masz dwie usterki, jedna czysto mechaniczna odtwrzacza kasetowego, druga to najprawdopodobniej zimny lut zlacza antenowego w samym radiu, w miejscu gdzie gniazdo antenowe laczy siez plyta glowna , przelutuj a powinno zagrac dobrze, co do mechanizmu usterek moze byc kilka trzeba spokojnie przejrzec mechanizm, moze cos wpadlo do srodka moze zerwany pasek itd.
  • Poziom 2  
    hmm marny ze mnie elektronik, no nic spróbuje, jeszcze się odewzę jeśli coś pójdzie nie tak

dziękuje za radę

pozdrawiam
    fuj
  • Poziom 17  
    nie potrzebujesz zadnego wzmacniacza.dotknij do wejscia antenowego kawalek przewodu i ma grac a jak nie to szukaj zimnych lutow.najlepiej lutownica smd wrece i do roboty.
  • Poziom 2  
    dziękuje za rady, radyjko nareszcie gra jak należy, w miejscu podłączenia antent był rzeczywiście ten "zimny lut" a kaseta przewijała się ponieważ gumka spadała

super, nareszcie moge słuchać mojego radyjka :D

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam