Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nokia 6230i i karta Kingston 512mb - nie formatuje

afro1 21 Nov 2006 00:04 1014 4
    afro1
    Level 15  
    Witam, mam dość dziwny problem.

Posiadam telefon nokia 6230i. Zakupiłem do niego karte MMC 512mb (zgodnie z intrukcją max. pamięć). W sklepie wyjęta z pudełka, założona do telefonu, było ją widać, wszystko OK.
    Po przyjściu do domu, zgraniu plików poprzez czytnik karty już nie było można odczytać. Owszem pokazuje się, ale widać tylko jej ikonkę podpisaną "0,0kB". Nie można wejśc do karty, telefon chce ją wóczas formatować, niestety bez powodzenia. Komunikat "Opercja się nie powiodła". Włożyłem kartę do identycznego telefonu kolegi - i nic, ta sama sytuacja. Ba, ten sam kolega, w tym samym telefonie, ma tą samą kartę, na dodatek kupioną w tym samym sklepie. Identyczną...i jemu działa :]. Co prawda, miał problem taki jak ja, ale otworzył ją w czytniku, zaznaczył we właściwościach "wszystkie pliki" (nie wiem, gdzie to widział) i karta zaczęła działać.

Dzisiaj zrezygnowany poszedłem do sklepu gdzie kartę kupiłem, wyjaśniłem sprawę, sprzedawca wyciągnął z kieszeni taką samą nokie 6230i jak moja, włożył tam moją nieszczęsną kartę i....i jemu o dziwo zadziałała! Sformatował ją u siebie, przełożył do mojego telefonu i wreszcie telefon ją zobaczył, można było wejść w nią, zobaczyć szczegóły, stan pamięci itp.

Uradowny wróciłęm do domu, załadowałem 400mb muzyki na kartę, włożyłem do telefonu i ZNOWU to samo....karta jest widoczna, ale widnieje jako pusta "0,0kB", nie można przeglądać zawartości, a telefon czepia sie, że nie jest sformatowana. Chce formatować, ale nie może i tak dalej....

Mam już serdecznie dośc tego telefonu....proszę o pomoc i wyjaśnienie łopatologiczne co zrobić, aby wszystko było jak należy. Mi sie wydaję, że to jest jakaś chora loteria....niektórym chodzą karty 1-2gb w tym modelu nokii, a mi wbrew instrukcji nie działa 512mb.

będę wdzięczny za wyjaśnienia. Dzięki
    sinksink
    Level 13  
    moze format w czytniku kart pomoze...
    afro1
    Level 15  
    nic to nie daje. formatuje na kompie, tak jak to robi telefon, czyli w FAT16. nadal bez rezultatu... :[
    Pikolini
    Level 19  
    Witam!
    Miałem ten sam problem z kartami 512 MB Kingston. Podobnie jak u Ciebie zadziałało mi po zformatowaniu w innym telefonie i poźniej działało.
    Nie na długo jednak. Zakupiłem drugą taką kartę, to samo - tygodnia nie wytrzymała. Soft mam 3.88. Zanim kupiłem drugą identyczną kartę zmieniłem soft - nic nie pomaga. Znajomi mają karty innych firm i wszystko śmiga. Podejrzewam, że te karty po prostu nie mają zamiaru współpracować z naszymi nokiami. Karty teraz zachowują się jak uszkodzone, jest jakieś oprogramowanie do naprawy kart i da się je naprawić, może wie ktoś jak .....
    czapliniak
    Level 15  
    Ja też miałem taki przypadek. Odesłałem do hurtowni- kość do wymiany