Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PD-M 503 - jak dostać się do optyki

21 Lis 2006 09:08 1595 7
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym oczyścic soczewkę oraz jeśli da radę to również pozostałem elementy toru optycznego tego CD ale nie mam pojecia które śrubki moge rozkręcić aby dostać się do tych elementów tak aby czegoś nie zepsuć. Bardzo porsze o pomoc i ewentualne inf. czym to oczyścić (czytałem juz na tym forum o tym ale pomysłów było tyle ile wypowiadających się i nie wiem w końcu co jest najbardziej bezpieczne i skuteczne). W załączeniu zdjęcia tego odtwarzacza.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie wiem jak w twoim Pionnerku ale podobną sytuacje miałem w Kenwoodzie gdzie płytę do CD wkładasz odwrotnie niż normalnie przyjęto, i zdemontowałem jak pokazuje rysunek
    Pioneer PD-M 503 - jak dostać się do optyki
    odkręciłem śrubki trzymające zawieszenie wibracyjne lesara i cały modół wraz z sankami mogłem odchylić w celu wyczyszczenia.
    A co do czyszenia zawsze robię to sucha pałeczką "wacikiem" i gdyz parę razy czyściłem spirytusem ale wydaje mi się że alkochol zmywa powłokę na soczewce która ma za zadanie przepuszczać pewny przedział widam emitowanego przez diodę. gdyz np niekiedy po czyszczeniu alkocholem cd miał problem z odczytania CD-RW
    (proszę mnie poprawić jak się myle).
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Możesz wykręcić cztery śrubki na gumkach amortyzujących.
  • Poziom 9  
    Dzieki serdeczne - dzisiaj spróbuje - nie wiem tylko czy te srubki sa dokrecane na maxa czy tez sie ich nie dokreca tak aby te sanki mogly pracowac na tych amortyzatorkach - boje sie czy na pewno dokrece je z taka sama sila jak sa przykrecone i ze przez to nie zmieni sie odleglosc lasera od plyty
  • Poziom 26  
    Dokręcasz do końca gdyz one nie są całe nagwintowane, tylko do pewnego momentu i odległość soczewki od CD napewno sie nie zmieni.
  • Poziom 9  
    Zrobilem wszystko jak nalezy - rozkrecilem, oczyscilem sprezonym powietrzem, później wacikiem wytarłem soczewkę a następnie skręciłem i nic.........tzn nie działał - w ogóle przestał kręcić dyskiem. Posuszyłem go suszarką i o dziwo ruszył! ale gra teraz tak samo jak przed czyszczeniem tzn ma trudnosci z odczytem nagrywanych płyt CD-R (nagrywanych z prędkością x2). Nie wiem dlaczego suszarka pomogła i jak oczyścic pozostałe elementy toru optycznego w tym modelu ?
  • Poziom 26  
    Osobiście gdy jakiś CD ma problemy z czytaniem plyt nagrywanych, robie drobna regulacje PR który znajduje sie najczęściej w bliskiej okolicy lasera, często pomaga a jak już to zawodzi to chyba jedynie pozostaje wymiana optyki odtwarzaczu.
  • Poziom 17  
    Witam .Morze to nie wszystko.Pod soczewką jest jeszcze lusterko które odbija promień lasera na soczewkę .Trzeba delikatnie psiuknąć izopropanolem w środek .Odczekać aż odparuje i sprawdzić efekt.
    To jeden z bezpieczniejszych środków do tego celu.Całkowicie odparowuje
    nie zostawiając śladów.
    Pozdrawiam