Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy chodziłeś (-aś) do technikum?

PCMAN 08 Jan 2005 14:00 81904 297
Bosch
    delma
    Level 18  
    hmm...ja chodze do Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie dopiero do 1 klasy ( ciekawe ile ukończe:P ) warsztaty mamy w CKP przy mechaniku( naszczęście tylko 1 rok bo nudy straszne )......
    pozdrówka.....
  • Bosch
    kamil666p
    Level 11  
    delma wrote:
    hmm...ja chodze do Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie dopiero do 1 klasy ( ciekawe ile ukończe ) praktyki mamy w CKP przy mechaniku( naszczęście tylko 1 rok bo nudy straszne )......
    pozdrówka.....

ja podobnie jak Delma chodze do ZSE w Rzeszowie do 1 klasy(nawet siedze z nim w ławce).
    Wlodek83
    Level 17  
    ZSZ im. M.Kopernika w Koninie tzw. KOPERAS, specjalnosc elektronika ogolna, ukonczone w 2003r.

Jak wspominam szkole? No bylo po prostu zaj... Praktyki w drugiej klasie w FUGO czyli Fabryka Urzadzen Gornictwa Odkrywkowego ;-) na pilnikach i tokarkach czyli jedna wielka zabawa (no nauki troche tez bylo- obsloga tokarki;-)
    A na zajeciach?
    Elektrotechniki, elektroniki oraz miernictwa uczyla mnie pani Krystyna A. ktora mnie duzo i dobrze nauczyla i ktora bardzo pozdrawiam ;-)
    Reasumujac - bylo super ;-)
    MarQs11
    Level 19  
    A ja chodze do zespolu szkol w Kedzierzynie-Kozlu.
    Profil: elektronika ogolna
    nauczyciel?? podam tylko jednego, a kto chodzi to tej szkoly, to od razu bedzie mu mnie zal: G. Milota

Uwazam wybor tej szkoly, za najgorszy wybor w moim zyciu. Elektronika interesowalem sie od pierwszych klas podstawowki. I jak do tej pory (to juz 3 klasa w systemie 4 letnim), cala wiedze na ten temat, jaka posiadam, zdobylem sam. Szkola mi nic nie pomogla, a co najwyzej zniszczyla mi widoki na przyszlosc.
    W dodatku jeszcze ta reforma oswiaty pozbawila mnie mozliwosci nauki na studiach trechnicznych. kto by pomyslal, ze klasy liceum potrzebuja wicej godzin matematyki (to przecierz podstawa zawodu) niz klasy techniczne. Obecnie mam jej 2 godziny w tygodniu. A tym samym mam zablokowana mature z maty na poziomie rosszerzonym.

PARANOJA
    nietophez
    Level 16  
    Zespół Szkół Łączności w Krakowie
    Technikum Łączności spec: telekomunikacja

Pozdrawiam wszystkich techników
  • Bosch
    Przemyslaw
    Level 28  
    Zespół Szkół Zawodowych - Technikum Elektryczne w Żyrardowie. Specjalność: Systemy Komputerowe. Matura w 1998 roku.

Pozdrawiam Wszystkich uczniów, kolegów oraz nauczycieli, którzy mnie uczyli!!! Fajne niezapomniane lata.

Jeśli się znajdzie ktokolwiek z tą szkołą związany, z chęcią zapraszam na PW.
    noemi
    Level 13  
    Technikum elektroniczne w Zduńskiej Woli specjalność :radiotechnika i telewizja. Rok ukończenia 1998. Jedyne osiągnięcia szkoły to wyniki sportowe. I to ma być wysoki poziom nauczania w szkole. ŻENADA :(
    grzesiox
    Level 19  
    a ja do Technikuw w ZSZ Radzionkowie :D - elektronika ogólna
    a teraz na Poltechnice Opolskiej jestem i pogłębiam swoje wiadomości :D - elektronika i telekomunikacja
    Pozdrawiam
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Zesół szkół elektrycznych im T Kościuszki w Opolu

3 miesiące na elektronice i telekomunikacji na Opolskiej Polibudzie niestety zakończono.

Tytuł technik telekomutacji o specjalności telekomutacja. POZDRAWIAM i proszę o kontakt ewentualne osoby z tej szkoły
    grzesiox
    Level 19  
    yasiu a na dziennych byłeś? i kiedy? i kto cie usadził? :) ja już za półmetkiem :D i coraz bliżej końća :D
    europejczyk
    Level 18  
    To ja też napiszę!
    Ukończyłem technikum elektroniczno-elektryczne w koszalinie w 1997roku (3 lub 4 nauczycieli kumatych - reszta to bez książki nie wiedziała jak się nazywa) i potem zwrot na informatykę - z sukcesem :)
    pozdrawiam!!!
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    grzesiox wykończyła mnie algebra i analiza sam zrezygnowałem bo to była nienormalna osoba. Nie pamiętam nazwiska ale dziwnie układała wargi jak mówiła ;-). Było to 2 lata temu. POZDRAWIAM
    grzesiox
    Level 19  
    Pewnie taka niska kobita? krotko obcieta? :D
    jak tak to pewnie znam :D
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    No coś koło tego. Koniunkcja to chyba jej ulubione słowo.

Nadal proszę o jaki kolwiek odzew ludzi z Opolskiego Elektryka. POZDRAWIAM
    mikelangelo
    Level 12  
    Ja skończyłem Technikum Łączności w Poznaniu z tytułem Technik Telekomunikacji, spec. Radiotechnika. Bombowa szkoła :)
    Najlepsze jest to, że od 3 lat pracuję w firmie, w której mieliśmy praktyki.
    zorro20
    Level 10  
    ja właśnie chodze Technikum elektroniczne w Dębicy słynny "kwiatek"

P.S pozdrowienia dla wszystkich z tej szkoły!!!!!
    Krokus22
    Level 19  
    Ja dla odmiany. Ja jestem w drugiej klasie gimnazjum (dawna 8 klasa) i elektroniką zacząłem interesować się rok temu. Planuję iśc do ogólniaka - LO III klasa mat,fiz. Pierwsza na gwiazdkę (12'2003) była iluminofonia, jako zestaw do samodzielnego montażu - kit. Nie wspominam oczywiście o zainteresowaniu kablami - od 10roku życia i komputery - złożyłem sam z athlonem 2000+ w wieku 13lat (teraz mam 15). Potem w lutym był wzmacniacz tda2030 + tranzystory uzupełniające - spaliłem, tzn. nie dałem masy ze środkowych uzwojeń transformatora (zasilanie plus mius 18V). Potem w kwietniu tda1514a, lampa plazmowa, generator 40kHz, wzmacniacze inne, 2 stroboskopy (nie norda! - działają po 4h moc ok 50W, drugi około 150W) i duże iluminofonie. Teraz robię wzmacniacz lampowy i kolumny alaestradowe - "kolonijne", ale jesienią jeszcze był subwoofer 2Xtda7294 + filtr. Wiedzę zdobywałem ze starych komunistycznych książek. Uwielbiam chemię, więc zacząłem o wędrówki elektronów. Potem była książka "początek elektronice dała żaba". Dogłębnie wytłumaczone są tam wszystkie elementy, historia odkrycia i zastosowanie. Codziennie po szkole siedzę na elektrodzie lub coś lutuję. Prawie rutyna. Mam za sobą wiele udanych konstrukcji, ale tak naprawdę nikt nigdy mi nie pomagał, do wszystkiego doszedłem sam. Taty w domu za często nie ma - praca, więc wszystko robię sam. Fundusze z kieszonkowych i bonusiki wakacyjne za świadectwo. Wszystkim początkującym mogę udowodnić, że przy odrobinie chęci można się dużo i szybko nauczyć. Do elektroniki zmusiła mnie nuda:) Pisałem dużo programów, kiedyś nawet startowałem w konkursie programistycznym i dostałem wyróżnienie :), ale nudziło mi się, na wakace tego nie wezmę, a zasilacza w PC sam też nie naprawię, dlatego sam doszedłem do tych przemyśleń. Jeszcze raz pozdrawiam. Łukasz.
    tomaszko
    Level 17  
    Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli. Skończyłem technikum o specjalności Radiotechnika i Telewizja w 1993r.
    Chodziłem więc do tej szkoły w latach jej świetności. Kto z Was pamięta jeszcze granatowe marynarki z paskami na rękawach, białe fartuchy na zajęciach w pracowni elektronicznej, internat na poddaszu budynku szkoły. Byłem tam parę lat po maturze... wszystko to przeszło do historii. Aż się łza w oku kręci.
    cypherius
    Level 14  
    Technikum Elektryczne w Płocku, elektromechanik. Piekne 5 lat mojego zycia (chlip) Obecnie 3 rok Politechniki Łódzkiej - laborki z automatyki mnie dobijaja ;)
    Darexxx
    User under supervision
    chodziłem do technikum budowlanego a teraz chodze do studium informatycznego a elektroniką interesuje się od 6 lat
    Pozdrawiam
    kpodstawa
    Level 33  
    Szkoła średnia

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach
    (ówcześnie warsztaty były w Dąbrowie Górniczej)

- Wydział Mechaniczny,
    - specjalność Aparatura Kontrolno-Pomiarowa i Mechaniczna Automatyka
    Przemysłowa

Bardzo rygorystyczna szkoła - obowiązywały garnitury, krawaty i tarcze.
    Dyscyplina - żelazna. Nauczyciele bardzo dobrzy, w tym nauczyciele
    przedmiotów zawodowych w większości z przemysłu lub wyższych uczelni.

Szkoła średnia bardzo dobrze przygotowała mnie zawodowo i moralnie
    do pracy i dorosłego życia, tak że staż w pierwszej pracy odbyłem
    bez zakłóceń, a i dalej nigdy merytorycznie nie bałem się każdej roboty

Dzięki owej żelaznej dyscyplinie potem w wojsku nie miałem żadnych
    problemów z adaptacją i dalszą służbą, a było to dwa lata na Pomorzu
    (ok. 500 km od domu) w jednostce łączności

Szkoła wyższa

Politechnika Śląska w Gliwicach

- Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki
    - kierunek Elektronika
    - specjalność Automatyka Przemysłowa i Pomiary

Trudna uczelnia, trudny kierunek (choć były trudniejsze),
    ale wiedzę dostałem wyśmienitą, tak że samodzielnie
    i prawie bez trudności przekwalifikowałem się z automatyka
    na komputerowca, kiedy zaszła taka potrzeba

Opłacało się mieć w dwu semestrach po czterdzieści kilka godzin zajęć
    tygodniowo (średnio po trzydzieści kilka, ówcześnie na Uniwersytecie
    Śląskim, humaniści i Mat-Fiz mieli po kilkanaście godzin do dwudziestu
    kilku i popadali w kombatantyzm). Soboty spędzałem w bibliotece,
    ale dzięki temu nauczyłem się jak się uczyć i uczyć innych

Absolwenci Politechniki Śląskiej bez trudności odnajdywali się w życiu
    jako naukowcy, przedsiębiorcy, menedżerowie, działacze społeczni
    lub politycy

Może to, co napisałem wygląda na laurki, ale obiektywnie obie szkoły
    - średnia i wyższa, bardzo dały mi w tyłek, za to dobrze kształciły
    pawel912
    Level 11  
    Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie
    Specjalność : systemy i sieci komputerowe (szkoda, że nic mnie z tego nie nauczyli :D )

Cóż niema to jak technikum,
    Pozdrawiam
    BMichal
    Level 11  
    Technikum Eketryczne w Gryfinie
    specjalnosc: elektroenergetyka
    Czlowiek ktorego podziwiam to mgr inz Jan Gladkow - wtedy tego nie rozumialem a teraz mu za to wszystko dziekuje. Tak jak on nas nauczal ( i nauczyl!) to jeszcze nie spotkalem takiej drugiej osoby.

obecnie: Politechnika, Wydzial Elektryczny
    kierunek: Automatyka i Robotyka
    spec: informatyka w zastosowaniach przemyslowych
    waxman
    Level 20  
    Ktoś może kończył ZST im. Stasia Staszica w Zawierciu ?? Gdyby ktoś ze śledzących temat kojarzył szkołe prosiłbym o kontakt. Technikum moje było szkołą dobrą , jednak najbardziej w pamięć zapadły mi wycieczki klasowe :). Acha specjalność to : elektronika ogólna. Pozdro
    bullo
    Level 12  
    Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Poznaniu
    ( technikum Energetyczne ) specjalizacja -systemy i sieci komputerowe

Politechnika Poznańska wydział Elektryczny
    kierunek Automatyka I Robotyka
    Nieztejbajki
    Level 15  
    Nie chodzilem do technikum, jestem samoukiem (hobbysta i troche eksperymentatorem). Niestety nie mam znajomego fachowca, ktory by mogl mi cos przekazac, ale za to jest elektroda :)
    Koncze wlasnie liceum....ekonomiczne. Szkoda ze nie mam szans na ksztalcenie sie w kierunku zwiazanym z moim hobby, ale to juz inna sprawa.
    Ciekawe ilu jest elektrodowiczow, ktorzy nie ksztalcili sie w tym kierunku i zawodowo sie tym nie zajmuja i czym sie trudnia?

Pzdr
    danek16
    Level 15  
    Ja w tym roku kończę LO i niestety też sie nie ucze w technikum, a to jest moje hobby. umiem tylko tyle ile sma sie nauczylem ( czasami i tak mysle ze wiecej niz niektorzy w technikum) ale moze jeszce uda sie gdzies na studia isc zwiazane z elektronika.
    pozdrawiam
    ELTom2
    Level 13  
    Ja konczyłem rok temu ZSMEiE w Toruniu klasa "k" czyli specialnosc to Użadzenia i maszyny cyfrowe czy cos takiego. Jednak i tak na dyplomnie jest wpisany tylko tytuł technik elektronik nic wiecej :( .

Ogolnie musze powiedziec ze mam bardzo miłe wspmienia po tej szkole. Nauczyciele od przedmiotów zawodowych sa naprawde super, moze nie zawsze wszystko wiedza ale zawsze sie mozna dogadac. Jak ktos jest z tej szkoły to niech pozdrowi p. Komór, Gabriel, Matysiak. beda wiedziec o kogo chodzi jesli podacie im moje imnie Tomek i dodacie ze jeden z tych od robota hehe

A i pozdrowienia dla Niska i Lezajska byłem tam na olimpiadach elektronicznych i musze wam powiedziec ze robia wrazenie wasze szkoły (w wygladzie).

Teraz studiuje w Gda na PG wydzial ETI kierunek AIR i jak na razie to jest luzik. Jednak trzeba sie ostro przyłozyc na poczatku z fizy i matmy bo łatwo mozna sobie plecy zrobic!!! :wink:
    trikin
    Level 11  
    Zespół Szkół Łączności w Krakowie ---> technik telekomunikacji