Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy chodziłeś (-aś) do technikum?

PCMAN 28 Lut 2004 12:39 79807 297
    cobra210
    Poziom 14  
    Ja chodzę obecnie do Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektroniszcznych w Toruniu kierunek maszyny i systemy cyfrowe jestem w 4 klasie i przedemną teraz miesiąc praktyk w serwisie komputerowym. :D
    JACU626

Poziom 27  
    Jak ja szkołę zaczynałem to razem z Blądkową bo pracę zaczynała w nisku, z okolic lezajska miałem troszke kumpli jakaś giedlarowa - przychojec itp
    jedrus2
    Poziom 15  
    siemka
    ja chciałbym się czegos nauczyć o elektronice i niewiem od czego zacząć , moze by mi ktoś cos doradził jak sam zaczynał, może jakieś książki iiii wcale się nie wstydzę tego że nie mam pojęcia o elektronice - zato umiem dużo innych rzeczy. a chciałbym się czegoś nauczyć bo w domu mam duzo rzeczy związanych z elektroniką i niestety często się psują a naprawa w zakładzie naprawczym trochę koszkuje. nie chodziłem do szkoły o profilu elektronicznym a osoby nieznajome znające się na tym nie chcą udzielać rad , poza tym nieznam nikogo kto by się na tym znał.
    dzięki wszystkim którzy mi pomogą!!!!!!!!!!
    macek
    Poziom 24  
    Ja ukończyłem technikum elektroniczne o specjalności systemy komputerowe w ZSME w Trzebinii, fajna szkoła ale żeby się czegoś nauczyć to trzeba mieć dużo silnej woli. Szkołe tę można było skończyć nie mając zielonego pojecia o elektronice. Jednak jeżeli ktoś chciał moża siębyło wiele nauczyć. W szkole jest dwuch nauczycieli którzy są specami w tym czego uczą i chcą tego nauczyć, pozdrawiam pana Łazickiego. A pozatym to jest kupa belfrów nauczyła sie na pamięc jakichś książek i dyktuje je do zeszytów, tu pozdrowienia dla pana Sórowca, Brzuzki i bandy innych :P. No z przedmiotów na wyskokim poziomie to jest jeszcze polski, również pozdrowienia dla pani Słowik. Szkołe wspominam bardzo miło. Można sie było dużo pośmiać pozwiedzać troche kraju na wagarach, nauczyć troszke na pracowniach, (programowania up 8051)
    Aktualnie studiuje na Politechnice Krakowskiej elektrotechnike, wlasnie mam problemy z zamknieciem sesji, jeszcze w środe analiza matematyczna.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    seta1
    Poziom 27  
    Czytam wszystko co wpadnie w ręce, no prawie wszystko. W innych dziedzinach postępuje podobnie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Wglik
    Poziom 11  
    Skonczylem technikum elektroniczne (ZSEE) w Lodzi specjalnosc systemy koputerowe i uwazam, ze gdyby nie moje zainteresowanie elektronika to nic bym dzis nie umial. Kumple z technikum, ktorzy sie elektronika nie interesowali nawet nie wiedzieli jak dzialaly ich prace dyplomowe - robili je z kitow AVT.
    gabik001
    Poziom 37  
    To teraz kolej na mnie.
    chodzilem do Zespolu Szkol Lacznosci w Krakowie na Zielnej. Skonczylem technikum w 1995 o specjalnosci elektronik.
    Szkola spox, nawet ciesze sie ze ukonczylem ta szkole, choc dodam ze juz II raz bym tam nie poszedl. Zaczynalismy edukacje informatyczna na komputerach Elwro 800 junior (coz za czasy, sprzet nieziemski) w jezyku turbopascal. Komputer typu 286 to byla klasa, a jak sie trafil 386 z kolorowym monitorem to juz byla ameryka (nie kazdy mial do nich dostep). Internet nam zalozyli gdzies chyba w 2 klasie bylem, i byla to radiowka do ktorej podlaczone byly 3 kompy kablem koncentrycznym. Nie wspomne o szybkosci lacza... Do jednego z nich byl dostep w czytelni.
    Pozniej ('94) mialem zaszczyt podzialac na kompie z prockiem 486 o predkosci 100MHz ( w turbo mial 120) i twardziel uwaga 200MB. To byl sprzet, nie ma co. Czlowiek sie cieszyl jak se mogl pograc na takim kompie. Pozdrawiam wszystkich absolwentow tej szkoly.

:arrow: macek
    witaj ziomal zza miedzy. Pozdrawiam :)
    DOMINEX
    Poziom 2  
    Chodziłem do Policealnego Studium Elektronicznego w Warszawie im.PPR na ul.Gen.Zajączka w latach 1975-77.Fajne lata.
    Jeżeli jest ktoś z tych lat -niech się odezwie.
    e-mail:mirekromaniuk@tlen.pl
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    moominek
    Poziom 11  
    Taaaak!! w 92r kończyłem.. klasa A, a wychowawczynią była p. Wąsowska... to były czasy ;)
    jurkcz
    Poziom 12  
    Witam wszystkich
    moja była szkoła to ZST(tzw.ODLEWNIK) w Rzeszowie na ulicy Matuszczaka chodziłem w sumie do technikum mechaniczno-odlewniczego o specjalności : budowa silników spalinowych jezeli chodzi o nauke cos sie tam uczyłem ale niewiele .Tak lepiej trzebabyło sie tylko uczyc z przedmiotów których nie lubiłem ale ogolnie luz.W pózniejszych klasach miałem taki przedmiot jak Podstawy i elementy elektroniki .Przedmiot ten troche jakby zmobilizował mnie do zajmowania sie pozniej elektronika oczywiscie w ramach hobby chociaż juz wcześniej interesowała mnie eletrkonika i akustyka Jezeli chodzi o nauczycieli to z tego co pamietam to tylko takie nazwiska jak :
    -pani Rybczak z matematyki
    -pan Radecki wychowawca zajmował sie silnikami i CAD-em
    -pani Skoczylas
    -Maślanka -dyrektor- od chemii
    -Hodórowa od automatyki
    -Myzyka od niemieckiego
    -Jabłońska od fizyki
    Ogólnie szkołę wpominam nie ta żle czasami było do du... ale czasami było nawet spoko w sumie w klasie takich faktycznych przyjacół nie miałem zbyt wielu ale szkoła ogólnie fajna
    michald
    Poziom 30  
    Technikum Kolejowe w Skarzysku Kamiennej - technik elektryk (Urzadzenia zabezpieczenia ruchu kolejowego ZRK ) pierwsza skomputeryzowana nastawnia na linni CMKa po nim studia :
    Wojskowa Akademia Techniczna wydzial elektroniki kierunek lacznosc specjalnosc: Budowa i eksploatacja urzadzen lacznosci a po nim inzynier .

A hobbystycznie elektroakustyk.
    Trochim
    Poziom 12  
    Technikum Energetyczne w Bełchatowie.

Pozdrowienia dla "C"ymbałów.
    karolmichalewcz
    Poziom 17  
    Technikum Elektroniczno-Telekomunikacyjne nr. 2 w Lesznie.
    Pozdramiam całą Kolejówkę!
    rotar2
    Poziom 11  
    technikum dla pracujących w Mińsku Mazowieckim o specjalności - budowa maszyn i urządzeń rocznik '91 , a może słowo o pracy końcowej (dyplomowej) - zdalnie sterowany ekran żutnika slajdów wraz z wykonaniem i montażem .
    rroszczy
    Poziom 2  
    Techniku elektroniczno mechaniczne w Warszawie przy ul. G. Zajączka 7. Bardzo fajna szkoła i trzymająca nawet niezły poziom. Swoją drogą ciekawe co tam się teraz dzieje, ja kończyłem w 95 - specjalność elektronika ogólna.

Pozdro,
    R.
    emilg1
    Poziom 13  
    Elektronik w Sosnowcu na Jagielońskiej 1984-1988
    krpablo
    Poziom 11  
    No, jeszcze nie zauważyłem nikogo z "Kamieńskiego" - Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie (to moja szkoła). Zawód technik elektronik, specjalność - elektronika ogólna. Obecnie III klasa - jeszcze rok, w tym roku w marcu praktyki.
    Powiem Wam tyle - w tej szkole nauczyłem się głównie tego, że uczeń zawsze dostaje w tyłek. Dla mnie poziom ok, ale oceny lepszym uczniom są zaniżane (tzw. równanie poziomu w dół) - ja jestem (a pochwalę się) takim "lepszym" uczniem. Elektroniki nie da się nauczyć teoretycznie - potrzebna jest praktyka (a takiej nam wszystkim w tej szkole brakuje). Za to nie wiem po co nam aż 4 godziny polskiego (ja bym dał 1 mniej) i godzina historii (skreślić z planu). Owszem, jest pracownia elektryczna, ale to opiera się na wykonywaniu ćwiczeń i ich "zaliczaniu".
    Moja propozycja dla tej szkoły: zlikwidować te 2 godziny co wymieniłem i wstawić 2 godziny zajęć praktycznych.
    Poza tym co wymieniłem, poza debilnym podziałem godzin i nie liczenia się z tym, że uczeń musi spać/żyć/funkcjonować także poza szkołą to jest OK (świetne wykształcenie nauczycieli i wieloletnia praktyka).
    No to tyle.
    Maciej B
    Poziom 14  
    Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu na ulicy Przełajowej.
    ZSŁ górą. Fajnie było przez 5 lat, ale trzeba było ukończyć :) .
    erulf
    Poziom 11  
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie.
    Technikum elektroniczne 2 klasa
    igi123
    Poziom 10  
    Zespół Szkół Radiotechnicznych im. Wilchelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie. Technikum Elektroniczne specjalność: Systemy Komputerowe.
    Szkoła można powiedzieć... jedyna w swym rodzaju.
    .qwertz87.
    Poziom 12  
    Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie, technik elektronik spec. systemy i sieci komputerowe teraz, 2klasa. Kadra nauczycielska... no pare osób moze umie uczyc, ale... pozostawie to bez komentarza 8) , podyktuja jakas notatke, "a reszte przeczytajcie sobie w domu" i tyle. No oczywiscie kilka wyjatkow jest ale naprawde niewiele. Warsztaty(2ga klasa) w CKP na Hetmanskiej. Skad czerpie wiedze? Glownie z elektrody :D :D
    bezpiecznik
    Poziom 20  
    witam także tutaj w tym roku!!
    miło znależc taki post.
    ja także uczyłem się w technikum z Grudziądzkim Zespole Szkół Technicznych im Jan i Jedrzeja Śniadeckich.po ukończeniu tej szkoły nierozstalem się z nią.nadal uczę sie w jej budynku tyle zę studiuje informatykę...potem może w końcu elektroakustyka w Gdańsku lub (gorzej trochę bo daleko a ja lubię dom)w Wrocławiu...
    pozdrawiam!
    michał

[size=9][color=#999999]Dodano po 16 [sekundy]:[/color][/size]

witam także tutaj w tym roku!!
    miło znależc taki post.
    ja także uczyłem się w technikum z Grudziądzkim Zespole Szkół Technicznych im Jan i Jedrzeja Śniadeckich.po ukończeniu tej szkoły nierozstalem się z nią.nadal uczę sie w jej budynku tyle zę studiuje informatykę...potem może w końcu elektroakustyka w Gdańsku lub (gorzej trochę bo daleko a ja lubię dom)w Wrocławiu...
    pozdrawiam!
    michał
    lukaszb88
    Poziom 12  
    ZSEiS Zielona Gora 1 rok technik mechatronik :)
    tuman0
    Poziom 14  
    zespół szkół elektrycznych w białymstoku 2 rok patrze mało osób chyba jest na tym forum ktore sie ucza lub uczyly w tym technikum
    bestler
    Admin DIY, Automatyka
    Ja ukończyłem Technikum Elektroniczne w ŻYRARDOWIE ... i chyba jestem tu sam :( albo może rodacy się boją przyznać ;) Obecnie jestem studentem 2 roku na WAT-cie w Warszawie na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Jesli chodzi o technikum to chyba nic sie tam nie nauczyłem :D Całej elektroniki nauczyłem sie raczej sam :) Moja klasa (profil ELEKTRONIKA OGÓLNA) składała sie w 80 % z humanistów :) wiec sami widzicie jakie miałem fachowe towarzystwo :) Poziom nauczania był całkiem spory, choć może to zależy od przedmiotu. Ogólnie było fajowo :)

Pozdrawiam Wszystkim, którzy też maja coś wspolnego z tą szkołą ... odzywajcie ... może ktoś z moich znajomych to przeczyta (marzenia :) )

Paweł J.
    super_sonic
    Poziom 17  
    no a ja po Technikum Łączności w Gliwicach po klasie o kiernku elektronika ogólna, a na stare lata mi sie we lbie poprzewracalo i teraz na pierwszym semestrze atuomatyki i robotyki na mt na politechnice slaskiej :| kurde czlowiek tak narzeka na swoja szkole gdy musi ja co dzien ogladac, a teraz coraz czesciej sie usmiecham na mysl o lacznosci:)pozdrawiam:)
    zbyszek_0
    Poziom 11  
    Ja kończyłem Technikum Łączności w Lublinie, specjalność elektronika ogólna. Roku ukończenia nie pamiętam ale to było jakieś 7 lat temu.
    Bardzo mile wspominam te lata mojego życia.