Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z końcówką mocy 2sc1969

161MDS01 21 Nov 2006 19:01 3760 12
    161MDS01
    Level 24  
    Witam serdecznie mam prolem z końcówką mocy 2sc1969...Radio president jackson orginalna koncówka mrf477 i problem polega że końcówka nie może sie zestroić...Moje pytanie brzmi które kondesatory wymienić gdzie wstawić bo ztego co sie do czytałem to czea dopasować wejscia i wyjscia tego tranzystora zwiekaszając pojemność zrobiłem to i nic z tegomoc wyjsciawa 0.05W zapewniam ze koncówka jest dobra sprwadzana na innym radiu jak i również driver....Wstawiłem ten tranzystor do galaxy pluto i tez nic...Które tranzystory wymienić p ktore za co odpowiedają??????????
    gimof
    Level 27  
    nalezy skorygować napięcia wchodzących na tranz.

Podaj schemat

Dlaczego nie dajesz MRF? One są bardzo wdzięczne!
    tatronic
    Level 24  
    Kto powiedzial ze 2SC1969 to najlepszy zamiennik dla mrf477?Mozna zastosowac inne lepsze np 2SC2312,mrf455,mrf497, lub ECG470 itd.Pozatym na rynku sa nowe tranzystory ktore wysmienicie nadaja sie do zastapienia zamiast mrf477.Obecnie mam je na warsztacie i zaniedlugo dostepny bedzie szczegolowy opis jak je zamontowac zamiast mrf477.Pozdrawiam Arek

www.tatronic.elektroda.eu
    161MDS01
    Level 24  
    42 wyświetlenia i nikt ne wie jak sie do tego zabrać???Hmmhhm czyżby nie było tu specjalistów???No cóż zostało samemu sie zabrać za to i odpwiedzieć na forum:-(
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    tatronic wrote:
    Kto powiedzial ze 2SC1969 to najlepszy zamiennik dla mrf477

Poza tym kto powiedział, że ten tranzystor to nie malowanka :)
    Nie dziwota, że nic z niego nie wychodzi.
    Michał
    sp6
    Level 23  
    Chcesz zamienić te tranzystory to napiszesz DOKTORAT na ten temat ja tam zawsze wkładam oryginał jaki zaprojektował konstruktor.
    Marek Matysek
    Level 19  
    Nie masz racji "sp6". Właśnie, że prawdziwy fan elektroniki powinien wykazać się "rozumkiem". Cała sztuka polega na tym, żeby umieć czytać parametry i wiedzieć co czym można zastąpić. A mając na uwadze tę całą masę bubli na naszym rynku, albo sprzętów o wyżyłowanych parametrach sądzę, że prawdziwy elektronik z wyobraźnią może nie tylko te sprzęty naprawić, ale i niejednokrotnie poprawić. I nie potrzeba do tego doktoratu. Zapytaj fachowców jakie buble wypuszczają renomowane firmy, a zmienisz zdanie. Miałem znajomego, który frezował rdzeń trafa sieciowego bo przekrój nie odpowiadał opisowi. Chyba nie chcesz, żeby ciebie zaszufladkować do tego rodzaju "fachowców"
    A jeżeli chodzi o temat postu to niestety podzielam pogląd kolegi SP5IT. Sam od pewnego czasu poszukuję firmy, w której można kupić oryginały. Większość obecnych na rynku 2SC1969 ale także 2SC2312 to malowanki. Właśnie odsyłam pewnej firmie kilka sztuk, które okazały się malowankami. A oryginalny MRF477 jest dziś na wagę złota...
    sq6ade
    Level 40  
    Jeśli chodzi o malowanki końcówek w.cz. CB:
    Może zaprojektować jakiś prosty układ do sprawdzania autentyczności?

Mógłby to być jakiś samowzbudny generator w.cz. ze wskaźnikiem
    poziomu sygnału. Te pomalowane tranzystory to pewnie jakieś tanie tranzystory m.cz. i nie dadzą rady się wzbudzić na kilkudziesięciu MHz
    przy dużym prądzie kolektora.
    Taki kieszonkowy układ z podstawka pod tranzystor można by zabrać ze sobą na zakupy do sklepu z częściami albo na giełde.

Kto czuje się na siłach aby narysować próbny schemat testera tranzystorów w.cz.?
    Adalbert23
    Level 11  
    Że istnieją malowanki to wkładałem zawsze jako bajki lecz od pewnego czsu zaczęło i mnie to dotykać więc byłbym ciekawy takiego urządzenia by od ręki w sklepie sprawdzić tranzystor / jeżeli sprzedawca pozwoli?/
    Vic384
    Level 19  
    Czesc
    MRF477 jest w tej chwili na eBay-u za 20USD, a pojdzie chyba za jakies 25 do 30. Wysylka do Polski, to nastepne 10USD, co w sumie i tak duzo taniej niz wolaja za niego w sklepach.Koniec aukcji pojutrze po 14-tej.
    Pozdrowienia
    tatronic
    Level 24  
    Jezedli chodzi o 2SC1969 to musisz skorygowac kondenstaory na wejsciu i wyjsciu tranzystora mocy(w tym przypadku 2SC1969).Zagladnij do specyfikacji producenta.A jezeli chdzi o MRF477 to ciezko dostac dobrego a te na aukcji o ktorej pisze vic384 to sa z chin i sam kiedys je kupilem i niedzialaly.Pozdrawiam Arek
    tatronic
    Level 24  
    Jezeli jestes zainteresowany zamiana MRF na inny tranzystor to pisz na priv.DA sie zastosowac zamienniki ktore daja od 5W do 50W.Pozdrawiam Arek