Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion z C-Bus jak zrobić audio-in z wejścia do zmieniarki ?

Bromak 25 Lip 2003 16:46 1957 3
  • #1 25 Lip 2003 16:46
    Bromak
    Poziom 11  

Witam
    Pytajnie jak w temacie. Mam kasetowe radio Clarion z wyjsciem na zmieniarke C-Bus. Niestety nie mam zmieniarki a chcialbym podlaczyc zwykly odtwarzacz CD. W rozpisce tego wyjscia pin 6 to masa audio, 7 to audioL a 8 to audioR. Tak to podlaczylem ale radio nie chce sie przelaczyc na odbieranie sygnalu audio. Na panelu mam tylko przelacznik DISC gora i dol.
    Jak zrobic by to gralo - czy wogole jest taka mozliwosc?
    Na stronie http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable1/clarchan.htm jest dokladna rozpiska tego wyjscia ale nie znam znaczenia poszczegolnych skrotow...

Za wszelka pomoc bede strasznie wdzieczny!
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 25 Lip 2003 22:11
    djlj24
    Spec od car audio

Nie masz tam nic ciekawego, szyna danych i zegara oraz relay, co jest opisane pod spodem. Musisz odbić dane do radia jak to robi zmieniacz ale bez protokołu transmisji zapomnij.

0
  • #3 26 Lip 2003 01:15
    Bromak
    Poziom 11  

Tak sie sklada, ze mam jedna wolna '52 i mozna by cos poeksperymentowac...:)
    Ale gdzies:) czytalem, ze protokolu i rozkazow raczej nigdzie nie dostane... Zamontowalem sobie komputer PC wersja Light:) w samochodzie i chce zeby mi mp3 chodzilo przez radio... EUREKA...! A czy nie moznaby tego wysterowac np przez LPT? Niestety problem nieznanego protokolu transmisyjnego nadal pozostaje.
    Czy jest mi ktos w stanie pomoc?

0
  Szukaj w 5mln produktów