Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo

Kains 09 Sie 2009 09:02 53874 50
    Kains
    Poziom 11  
    Niestety nie ma żadnego wykazu, jakie kable nadają się do stworzenia interfejsu LPG. Można opierać się jedynie na doświadczeniu tych co zmontowali.
  • SterControl
    paol2
    Poziom 12  
    Kains napisał:
    Załączam schemat który jest już pobrałem z forum elektrody i nie jest moim dziełem.
    witam świeży jestem ale zrobiłem w\g schematu p\w.
    za wszystkie części zapłaciłem max 12 pln taki sam interfejś jest u mnie w pracy więc powinien działac, brakuje mi tylko wtyki do centralki wybaczcie jakośc zdjęc

• SterControl
    paol2
    Poziom 12  
    zrobiłem na MAX 232N i działają super. zrobiłem 2 takie interfejsy
    Romulus7874
    Poziom 27  
    Również zrobiłem do Bingo M na MAX232N wg schematu wyżej.Oczywiście na złączu RS232.Wtyk do centralki jak ktoś pisał z wtyczki od zasilacza która idzie na płytę gł.komputera.Całkowity koszt koło 10zł.Płytka z odzysku i trochę na pająka.Działa za pierwszym razem.
    paol2
    Poziom 12  
    Kains napisał:
    Niestety nie ma żadnego wykazu, jakie kable nadają się do stworzenia interfejsu LPG. Można opierać się jedynie na doświadczeniu tych co zmontowali.
    wystarczy kabel sieciowy od neta 8-żył od fejsa do centralki miałem 15metrów i nic niepokojącego się nie działo, działała aż miło :) a wtyczka od zasilacza płyty głównej pasuje do centralki jak ulał. pozdro
    został stworzony jeszcze jeden fejs z elementów z odzysku z jakiegoś dekodera polsatu była tam kość MAX202 wersja SMD wraz z kondziorkami ( tylko do zasilania zostały elektrolity) wielkość całkowita 1cm x2 cm działa bezproblemowo
    za jakość zdjęć przepraszam robione N70
    Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo

R_U_S
    Poziom 11  
    Mam pytanie do schematu (może nie rozumiem przebiegu wewnątrz max232, stąd moje wątpliwości).
    Datasheet pokazuje, że pin 10 to T2in, a pin 7 to T2out, zaś pin 8 to R2in, a pin 9 to R2out.
    Czy sygnały RX (D lub L) nie powinny wchodzić/wychodzić na wejścia/wejścia R, zaś TX (D lub K) na T?

Na schemacie jest, że RX(L) i TX(K) - OK, ale dlaczego RDX wchodzi na pin T, a TXD na R? Czy nie powinno być odwrotnie?
    Proszę o wyjaśnienie.

No i czy niepodłączone piny 11, 12, 13 i 14 nie powinne być podłączone do masy lub zasilania +5V?

Z góry dziękuję
    emitod
    Poziom 9  
    Witam
    mógłby ktoś wrzucić schemat płytki interfejsu LPG byłbym wdzięczny i na pewno inni też
    emitod
    Poziom 9  
    Przeczytałem, nie jestem elektronikiem tak jak Ty możesz narysować schemat montażowy takiej płytki ?
    Radek P.
    Poziom 14  
    Nie jestem elektronikiem ale z materialow jakie tu sa zrobil bym ten kabelek...
    Adamo2415
    Poziom 1  
    mam kabelek od siemensa c 55 i chciałbym z niego zrobić fejsa do bingo m, kabelek jest z wbudowaną płytką na której są scalaki i przełącznik (on/off), czy da radę go przerobić na taki interface- kabelek jest na usb
    dodaję zdjęcia wbudowanej płytki

'

Dodano po 8 [minuty]:

mam kabelek od siemensa c 55 i chciałbym z niego zrobić fejsa do bingo m, kabelek jest z wbudowaną płytką na której są scalaki i przełącznik (on/off), czy da radę go przerobić na taki interface- kabelek jest na usb
    dodaję zdjęcia wbudowanej płytkiInterfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo Interfejs USB na MAX232N do centralki LPG Bingo
    johny2007
    Poziom 2  
    no i nie moge sobie poradzic mam kabel usb od siemensa cx65..... uciołem przewód było tam 6 przewodów... podłoczyłem 3 czarny masa i biały i niebieski próbowałem zmieniac kolejnoscia przewody biały i niebieski ale w komputerze mi wyswietla ze urzadzenie nie jest rozpoznawane.. moze mi ktos pomoc...

moze byc to wina sterowników bo nie mialem z kablem płyty a nie wiem jakie serowniki beda ok instalowałem sterowniki PL-2303

taki mam kabel http://sklep.tadu.pl/info/DUSIESX1F

Dodano po 50 [minuty]:

moze powinienem podłaczyc inne kable na wejscu od usb do tego pudełka ida 4 kable a potem od tego pudełka wychodzi ich 6..... bardzo prosze o pomoc....

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

zapomnialem dodac ze mam centralke landi renzo LCSA/1 V05 ER
    johny2007
    Poziom 2  
    nie jestem w tym mocny ale to tak tak jak podłaczałem 3 i 4 pin czyli biały i niebieski to Rx i tx a tam jeszcze cos napisane ze w x65 d- i d+......
    prosze o wyrozumiałosc i podpowiedz... dopiero sie ucze........

Dodano po 8 [minuty]:

na tym kablu w srodku na tej płytce na srodku kabla jest napisane sim SX1(P)

Dodano po 4 [minuty]:

dobrze zem zrozumiał ze Piny 5,6,7 powinny być zwarte przez rezystory 10kOHM do pin 2 w x65, SX1 kabla USB.

Dodano po 1 [minuty]:

7 pinu nie ma tam ale to nic czyli co 5 i 6 podłaczyc rezystorem do 2 pinu ??

Dodano po 5 [minuty]:

i jeszcze jendo te dwa piny mam zmostkowac i podłaczyc jednym tym rezystorem czy osobno kazdy pin podłoczyc rezystorem....

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

i jeszcze jedno znalazłem kabel od se k700 wpiołęm sie tam tak jak trzeba i odziwo łącze sie z centralka... właczam samochód pokazuje wszystko ale po chwili samo sie rozłącza dlaczego??
    cycu85
    Poziom 9  
    Witam

Odświeżę temat.
    Mam pytanie. Czy można połączyć się z Bingo M przy użyciu Interface OBD2. Posiadam właśnie taki interface i na wyjściu mam 4 przewody Czarny, Czerwony Zielony i Żółty
    Czaja922
    Poziom 2  
    ja zbudowałem temat jednak nie działa nie wiem czemu...
    korzystam z przejściówki z rs232 na usb do której były te same sterowniki jak podłączę ją słychać dźwięk w kompie że jakieś urządzenie zostało podłączone jak podepne interfejs nic sie nie dzieje auto z kompem też nie chce sie połączyć moja istalacja to AG centrum Compact(ten komp od gazu wykorzystuje zasilanie z usb czyli 5V więc ten interfejs podłączam pod aku ale i tak nie dziala)
    Dogu
    Poziom 17  
    do Compacta potrzebujesz ftdi, chociaz z doświadczenia wiem ze nie każdy działa...

sam miałem z Viakenu ale nie działła i kupiłem ori..i od AGC
    Czaja922
    Poziom 2  
    wczoraj podłączyłem do swojego stacjonarnego komputera bezpośrednio bez przejściówki i też nic się nie stało tzn nie wyszukało urządzenia nie było nawet dźwięku że jakiś sprzęt został podpięty i nie wiem w czym tkwi problem
    paol2
    Poziom 12  
    witam ponownie znalazłem w sieci jeszcze inne rozwiązanie tylko nie wiem czy ma to prawo działać, chodzi o układ DS 275, nie trzeba by było tych kondensatorków tyle i mniejsze wymiary