Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

livebox zmiana IP podsieci lan

gawrek 21 Nov 2006 21:25 16601 17
    gawrek
    Level 12  
    Czy ktoś wie jak można zmienić zakres adresów IP w livebox-sie.
    domyślnie jest 192.168.1.1.
    mnie interesuje 192.168.16.1
    przez przeglądarkę jest to niemożliwe. Podobno można to zrobić telnetem

proszę o pomoc

gawrek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zaloguj się więc na niego przez telnet i sprawdź.

Nie da się tego sprawdzić nieposiadając go ...
    gawrek
    Level 12  
    Problem w tym że nie znam telnetu.
    Potrzebowałbym gotowej recepty:|
    labas
    Level 17  
    Witam
    Wejdź na forum Neostrady , dział Livebox , tam znajdziesz potrzebne informacje , jest tego bardzo dużo .
    Pozdrawiam
    gawrek
    Level 12  
    Na forum neostrady nie znalazłem niczego o zmianie zakresu adresów IP sieci lan:cry:
    mbo
    Uruchamiasz Hyper Terminal. Putty itp.
    Ustawiasz tam poąaczenia TCP/IP telnet i IP swojego Livebox'a.

Pokazuje Ci się CLI (linia poleceń, podobne do DOS'a) - logujesz się.
    Zapewne jest tam jakaś pomoc - korzystasz z niej i zmieniasz IP na jakie Ci się podoba (choć osobiście nie widzę celu jego zmiany w domowej sieci).
    siwy44
    Level 12  
    A jak nie chcesz sie bawic programami to wpisz po prostu w "start" :arrow: "uruchom" TELNET a jak ci sie pojawi konsola to: o 192.168.1.1 wprowadz hasło i mozesz zmieniac :!:
    seb01
    Level 11  
    prosze o konkretna komende do zmiany ip routera w liveboxie z poziomu telnetu
    szaleniec
    W cli Liveboksa:
    Code:
     dhcpserver

następnie:
    Code:
     Subnet eth0 add -o -subnet aaa.aaa.aaa.aaa -startip xxx.xxx.xxx.xxx -endip

yyy.yyy.yyy.yyy
    daro5411
    Level 10  
    to wszystko nie dziala na moim liveboxie
    szaleniec
    Więcej szczegółów!
    Co się dzieje konkretnie? Jakieś komunikaty, informacje? Może jakiś zrzut ekranu...
    daro5411
    Level 10  
    moje ip w livebox jest chyba stale i sie nie zmienia .. a musze zmienic bo mam blok na pewnej stronce . sprawdzalem wszystkie metody co podawaliscie i ip jest te same niewiem co mam zrobic ..
    mam ten program co pisaliscie ale nie moge tam wprowadzic hasla niewiem czemu ?? doradzicie mi cos byl bym bardzo wdzieczny . to moje gg 13010665 jak cos odezwijcie sie .
    seb01
    Level 11  
    jedynie co mozna zrobic to zmienic zakres adresow ip serwera dns ktore sa przydzielane karta sieciowym.

jak zmienie adres gateway to internet nie dziala.

Zalezy mi wlasnie zeby zmienic ten adres bo mam 2 takie neostrady w sieci i niestety jak podlacze sie pod nia to internet szfankuje.

jak zmienie adres gateway to nie ma internetu, jak zmienie adres serwera dns to nie przydziela adresu karta i wogole przez ethernet sie nie da laczyc.

jak zrestartujesz neo to z tego co pamietam przydzieli ci inny numer ip.
    numery ip sa losowane co 24 godziny przydzielane po polnocy niestety nie pamietam o ktorej godzinie.
    daro5411
    Level 10  
    a mozna troche jasniej . bo ja mam malo tego liveboxa . i malo sie znam ale wszystko juz sprawdzalem i nie moge zmienic ip .. a niewiem czemu livebox sam nie zmienia ip co 24h ..
    tzok
    Moderator of Cars
    Zmiana lokalnego IP w żaden sposób nie wpłynie na blokadę na stronie/forum, bo z zewnątrz to IP i tak jest niewidoczne. Twoje publiczne IP (widoczne od strony internetu) zmienia się raz na 24h lub przy restarcie liveboxa.

Jeśli ban jest zasłużony - to sorry ale Ci nie pomogę, jeśli nie - może być wynikiem zbanowania przez administratora pewnej puli adresów przypisanych do Neostrady w Twoim mieście - wtedy kontakt z administratorem tej strony powinien sprawę załatwić.
    seb01
    Level 11  
    daro5411 wrote:
    a mozna troche jasniej . bo ja mam malo tego liveboxa . i malo sie znam ale wszystko juz sprawdzalem i nie moge zmienic ip .. a niewiem czemu livebox sam nie zmienia ip co 24h ..

w przegladarce wpisujesz 192.168.1.1 podajesz login i haslo standardowo wydaje mi sie ze admin, admin, pisze w instrukcji.

konfiguracja zaawansowana -> przy polaczeniu internetowym klikasz modyfikuj -> tam ci pisze jakie masz ip

menu podstawowe -> uruchom ponownie -> powinien ci sie ten numer zmienic