Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan, gdzie się znajduje włącznik Webasto?

ciemniol 27 Mar 2008 21:32 660986 1289
  • #301 27 Mar 2008 21:32
    Seraf
    Poziom 11  

To urządzenie ma dwa tryby pracy.
    Pali odpowiednio 0,25/0,56 litra na godzinę ciągłej pracy.
    Przy częstym stawaniu i ponownym uruchamianiu silnika w mieście ogrzewacz częściej pracuje. Stąd to zużycie paliwa w tych temperaturach.
    Wystarczy, że będzie powyżej 5 stopni C i spalanie spadnie, bo agregat nie będzie się uruchamiał.

• #302 01 Kwi 2008 19:20
    maraon
    Poziom 11  

Czy w Sharanie 2000 r, w nowej budzie (115) podłączając się do komputera sprawdzę błędy webasco, czy też muszę podpiąć się inaczej by sprawdzić te błędy?

• #303 02 Kwi 2008 10:55
    JaDCorbeN
    Poziom 15  

Witam
    Czytając ten wątek sprawdziłem w swoim Sharanie i na podszybiu w miejscu gdzie według opisów powinien być czujnik temperatury mam tylko taki wyłącznik jak przy drzwiach. Nawet nie wiem czy przy zamykaniu maski się zwiera. czy to jest jakiś patent poprzedniego właściciela? Później postaram się zrobić fotkę i ją wrzucić tutaj żebyście zobaczyli naocznie jak to wygląda. Urządzono które posiadam w Sharanie to pewnie dogrzewacz, ale nurtuje mnie ten czujnik właśnie.

• #304 03 Kwi 2008 18:43
    krzysztof8031
    Poziom 9  

Witam. Wymontowaliśmy z kolegą dogrzewacz d5wz, rozebraliśmy go na części pierwsze, i co mnie nie pokoi. Na zdjęciu pokazałem rurę płomieniowom, w tym otworze na samej górze widać jest siatkę, ta siatka ma
    dziurę. Czy jest to dziura fabryczna, czy też powstała z powodu jakiegoś uszkodzenia. Czy ktoś spotkał się z czymś takim. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• #305 03 Kwi 2008 22:49
    Seraf
    Poziom 11  

Wszytko okej. To sitko świecy, na którym powstaje mieszanka paliwowo powietrzna.

• #307 05 Kwi 2008 16:35
    krzysztof8031
    Poziom 9  

Witam. Bardzo dziękuję za zdjęcia, jak również i za porady, są bardzo przydatne, ale chyba się troszkę nie zrozumieliśmy. Na zdjęciu strzałką pokazałem o jaką dziurę w siatce mi chodzi. Fakt że słabo ją widać( lepszego zdjęcia nie udało mi się zrobić ) ale trzymając rurę w ręku pod odpowiednim kątem można dostrzec o co mi chodzi.
    Dokładnie widać jest siatkę, a po środku dziurę i ta właśnie dziura mnie niepokoi. Nie chodzi mi o sitko świecy ( czwarte zdjęcie przysłane od Stefanka), ale w róże płomieniowej, tam właśnie w tym otworze jest jeszcze jedna siatka. Na trzecim zdjęciu przysłanym od Stefanka, otwór o który mi chodzi jest na godzinie dziewiątej, na moim na szóstej, a na drugim moim zdjęciu na godzinie trzeciej, i tam w środku jest mój problem. Chciał bym również zapytać o adres sklepu internetowego gdzie bym mógł te wszystkie części kupić.
    Pozdrawiam.

• #308 05 Kwi 2008 23:39
    Seraf
    Poziom 11  

Stefanek1! Zgoda. To jest jedna wersja d5wz. A druga jest z inna dmuchawą i sitko nie jest tak jak Ty to przedstawiłeś tylko tak jak ma to kolega krzysztof8031.

Krzysztofie...
    Ta dzura w sitku jak to nazywasz jest fabryczna. Sitko wkłada się tak by to wycięcie w nim nie zasłaniało otworu w planiku. Otworu, którym doprowadzane jest paliwo. Ten otwór musi być drożny, inaczej piecyk będzie kopcił.

• #309 06 Kwi 2008 18:39
    krzysztof8031
    Poziom 9  

Witam. Dziękuję za odpowiedz, rozwiała ona moje wątpliwości. Teraz po Waszych odpowiedziach i zdjęciach zasób mojej i kolegi wiedzy na temat dogrzewacza jest większy. Jesteście wspaniali. I tak na nasze oko, to po tym co tutaj przeczytaliśmy i zobaczyliśmy na własne oczy, to chyba wszystkie części wyglądają na dobre. Będziemy pomału przymierzać sie do złożenia wszystkiego w całość. Tylko zastanawia mnie, dlaczego wcześniej przed wymontowaniem i rozłożeniem na części piecyk kopcił, a potem chlapał ropą, jak wszystko wygląda na dobre. Lepiej żeby ta usterka się nie powtórzyła po złożeniu, no bo co dalej. Czy w związku z tym, gdyby coś nie wyszło, ma Ktoś do polecenia dobry sklep internetowy. Pozdrawiam. DZIĘKUJĘ.

• #310 06 Kwi 2008 19:00
    Seraf
    Poziom 11  

krzysztof8031 napisał:
    Czy w związku z tym, gdyby coś nie wyszło, ma Ktoś do polecenia dobry sklep internetowy.

A co chcesz kupić? Cały zestaw do danego auta czy części zamienne do tego piecyka?
    Jeżeli cokolwiek będziesz chciał kupić możesz spokojnie kupić to u mnie.
    Sprzedaję tylko nowe części.

Jak wcześniej kopcił a ropa lała się z wydechu to, dmuchawa może być już na tyle niewydolna, że nie dostarcza odpowiedniej ilości powietrza do spalania. Przez to jest dym i nieprzepalona ropa.

• #311 07 Kwi 2008 15:18
    krzysztof8031
    Poziom 9  

Witam. Dzięki Seraf. Na razie mamy złożyć piecyk na tym co jest, i próbować go odpalić bez wkładania do samochodu. A gdyby, nie daj Boże, okazało się że coś jest nie tak, to wtedy na pewno się odezwę.

• #312 08 Kwi 2008 11:04
    Stefanek1
    Poziom 26  

krzysztof8031 napisał:
    Witam. Dziękuję za odpowiedz, rozwiała ona moje wątpliwości. Teraz po Waszych odpowiedziach i zdjęciach zasób mojej i kolegi wiedzy na temat dogrzewacza jest większy. Jesteście wspaniali. I tak na nasze oko, to po tym co tutaj przeczytaliśmy i zobaczyliśmy na własne oczy, to chyba wszystkie części wyglądają na dobre. Będziemy pomału przymierzać sie do złożenia wszystkiego w całość. Tylko zastanawia mnie, dlaczego wcześniej przed wymontowaniem i rozłożeniem na części piecyk kopcił, a potem chlapał ropą, jak wszystko wygląda na dobre. Lepiej żeby ta usterka się nie powtórzyła po złożeniu, no bo co dalej. Czy w związku z tym, gdyby coś nie wyszło, ma Ktoś do polecenia dobry sklep internetowy. Pozdrawiam. DZIĘKUJĘ.

Myslę, ze piecyk mógł ci kopcił poprzez wypaloną siatkę na filterku, zdjęcie niżej, trzeba go wymienić lub wyczyscić jak się da i przekręcić na druga stronę, aby pracował jeszcze trochę tą nie wypalaną stroną.
    Mozesz miec też niedrozny tłumik, sprawdz!!!!

• #314 09 Kwi 2008 23:22
    markos16
    Warunkowo odblokowany

to urządzenie jest na tyle mądre że jeżeli silnik byłby nie wydołny to urządzenie się wyłączy i wątpie aby dało się włączyć spowrotem ponieważ przed urochomieniem samo się sprawdza i nawet przycierający się silnik spowoduje żę się nie załączy a więc nawet jeśli odepniemy oboętnie jaki czujmik czy pompkę paliwa złapie jako awaria urządzenia i nie załączy go myślę że przyczyna to sitko ale nie znam typu tego ogrzewania

• #315 10 Kwi 2008 00:09
    Seraf
    Poziom 11  

Urządzenie się nie włączy jak będzie opór na dmuchawie, przerwa lub zwarcie do masy.
    Jeżeli dmuchawa będzie chodzić, ale nie będzie osiągała odpowiedniej prędkości obrotowej to ogrzewanie nie odpali i będzie kopcić.
    Sitko też może być przyczyną. W zasadzie ciężko zdiagnozować urządzenie nie widząc go.

• #316 14 Kwi 2008 17:34
    Gucio_89
    Poziom 2  

Witam mam Sharana 1998 1.9tdi posiada webasto i manualna klime jak wlaczyc owe urzadenie ?
    Pozdrawiam

• #317 15 Kwi 2008 07:59
    Stefanek1
    Poziom 26  

Gucio_89 napisał:
    Witam mam Sharana 1998 1.9tdi posiada webasto i manualna klime jak wlaczyc owe urzadenie ?
    Pozdrawiam

Chodzi ci o ta jak włączyć webasto czy manualną klimę??

• #319 15 Kwi 2008 21:01
    markos16
    Warunkowo odblokowany

czy nie lepiej przeczytać odpowiedzi powyżej

• #320 15 Kwi 2008 21:18
    Stefanek1
    Poziom 26  

Gucio_89 napisał:
    Chodzi o webasto

Samo sie włączy jesli to dogrzewacz, a jesli masz ogrzwanie postojowe to sterowanie masz pewnie w panelu z zegarem.
    Zresztą tyle tutaj o tym napisaliśmy wyżej, że sobie tylko poczytaj, a wszystkiego prawie sie dowiesz, patrz na tytuł tego tematu...

• #321 22 Kwi 2008 22:05
    Franc123
    Poziom 1  

Mam Alhambrę z 1999 1,9 Tdi 110km automat, panel sterowania na przyciski....nie wiem czy mam dogrzewacz czy webasto...jak to sprawdzić? czy też załącza się ono samo poniżej 5 stop., jak sterować tym urządzeniem? ....moze to i głupawe pytania, ale przesiadłem się z sunny 95 ....dzięki za pomoc...pozdro znad morza

• #322 05 Lip 2008 22:14
    slawekzz
    Poziom 11  

Kilka stron wcześniej widziałem zdjęcie zaizolowanych rur szarą otuliną. I moja uwaga jest taka, że będzie lepiej zaizolować czarną taką jak do linii freonowych w instalacjach klimatyzacyjnych ponieważ szara ma strukturę otwarto komórkową i naciąga wodę a czarna jest zamknięto komórkowa i nawet uszkodzona nie napełnia się wodą jak gąbka.

• #323 09 Lip 2008 22:57
    Stefanek1
    Poziom 26  

slawekzz napisał:
    Kilka stron wcześniej widziałem zdjęcie zaizolowanych rur szarą otuliną. I moja uwaga jest taka, że będzie lepiej zaizolować czarną taką jak do linii freonowych w instalacjach klimatyzacyjnych ponieważ szara ma strukturę otwarto komórkową i naciąga wodę a czarna jest zamknięto komórkowa i nawet uszkodzona nie napełnia się wodą jak gąbka.

A takie ciepłe czarne 'skarpetki' na tę rurę gdzie, można nabyc? Bo to zdaje się ten pomysł, to strzał w 10-kę.
    Pozdrowienia.

• #324 17 Sie 2008 23:55
    majster222
    Poziom 12  

Gdzie można wysyłkowo zakupić świecę żarowa do D5WZ, sitko i uszczelkę-tę dużą, okrągłą?
    Można ją ewentualnie zastąpić kartonową i złożyć to na silikon wysokotemp.?
    Pozdro

• #325 26 Sie 2008 18:23
    szczerbicki
    Poziom 1  

witam mam ogrzewanie w sharanie d5ws które padło kupiłem na allegro d5ws ale od vito w małej kostce są cztery przewody a u mnie w sharanie tylko jeden jak to rozwiązac i czy duza kostka niczym się nie rózni pozdro

• #326 02 Wrz 2008 12:27
    slawekzz
    Poziom 11  

Przepraszam, że nie odpowiadałem ale było to z braku czasu. Te "skarpetki" kupisz w dobrym sklepie instalacyjnym a najlepiej tam gdzie zajmują sie klimatyzacjami i chłodnictwem.
    Dla zainteresowanych mogę wysłać info gdzie coś takiego w Rzeszowie.
    Ja u seibie zastosowałem Thermaflex AC SmartLine 6 mm grubość ścianki i średnica wewn 18.
    a to link do strony producenta http://www.thermaflex.pl/index.php?page=produkty&id=18&kat=11&op=191

• #327 02 Wrz 2008 23:16
    Stefanek1
    Poziom 26  

Napisz gdzie w Rzeszowie można nabyc te skarpetki,... to nie będzie reklama ale informacja dla nas z Podkarpacia.
    Pozdrowienia

• #328 04 Wrz 2008 10:04
    slawekzz
    Poziom 11  

Ja dla siebie kupiłem w tym sklepie (dane z PF):
    "Remin" Sp. z o.o.
    Rzeszów, ul. Piękna 14, tel. 017 8611642

Wspomniane koszulki kleiłem butaprenem i jest OK tyle, że jest to brudna robota.

• #329 08 Wrz 2008 20:15
    Stefanek1
    Poziom 26  

slawekzz napisał:
    Ja dla siebie kupiłem w tym sklepie (dane z PF):
    "Remin" Sp. z o.o.
    Rzeszów, ul. Piękna 14, tel. 017 8611642

Wspomniane koszulki kleiłem butaprenem i jest OK tyle, że jest to brudna robota.

Dzięki bardzo za info tutaj i na priv.
    Kupiłem już właśnie takie czarne rurki z mikrogumy fi. 22 mm / w środku / - 2 szt po 2 mb, stosują ich się do izolacji rurek przy słonecznych bateriach, panelach dachowych na wysokie temperatury, w Rzeszowie przy ulicy Rejtana 6. / w podwórzu / Technika Grzewcza, czy coś koło tego w nazwie. Zaplaciłem za te 2 szt. 26 zeta i teraz szukam wolnej chwili i będe sie starał je założyć, bo warto.
    Pozdrowienia.

• #330 09 Wrz 2008 08:36
    slawekzz
    Poziom 11  

Witam
    Mam jeszcze uwagę dotyczącą wymiany szczotek w dodatkowej pompie obiegu wody bo jeden z kolegów wspomniał, że złożył szczotki od odkurzacza natomiast ja ostatnio kupowałem do swojej w firmie zajmującej sie naprawa alternatorów i rozruszników itp. i sprzedawca mi powiedział, że takie szczotki się nie nadają bo są na napięcie 230V i mają zupełnie inną strukturę materiałową (mają więcej węgla) i są przewidziane na niższe natężenie prądu niż te na 12V. I najlepiej dobrać np. coś od silnika dmuchawy lub wycieraczek.
    Jeśli chodzi o Rzeszów to mogę podać namiary na dobrą firmę w tym zakresie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME