Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP nx6110 - padła płyta główna

gienekow 22 Nov 2006 13:30 3509 2
    gienekow
    Level 11  
    Witam.
    Wiem, że temat był już poruszany w https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic547774.html
    i mój przypadek jest podobny ale od początku.
    Dostałem do sprawdzenia nx6110 i po analizie widać, że układy zasilania na płycie głównej są uszkodzone. Napięcie na gnieździe zasilania płyty oscyluje w zakresie od 0.1V do 0.5V i wielkość ta jest zmienna - nic się nie dzieje niezależnie, czy próbuję ją zastartować na samym zasilaczu, czy też na samej baterii. Zasilacz i bateria są sprawdzone i sprawne.
    Czy ktoś forumowiczów jest w stanie mi pomóc - od czego zacząć sprawdzenie elementów tej płyty, czy są w sieci dostępne informacje na temat zastosowanych elementów w części zasilania płyty.

Pozdrawiam Eugeniusz
    gienekow
    Level 11  
    Sprawa okazała się banalnie prosta. Podobnie jak w cytowanym powyżej temacie winnym okazał się kondensator C57. Po stwierdzeniu za pomocą miernika zwarcia na tym elemencie wymieniłem go na podobnej pojemności i płyta działa sprawnie.

Analizując te dwa przypadki widać, że C57 jest słabym punktem płyt głównych HP Compaq z tej serii.

Pozdrawiam szanownych forumowiczów
    Eugeniusz
    gienekow
    Level 11  
    Witam ponownie forumowiczów.

Dostałem ostatnio kilka listów w przedstawionej powyżej kwestii naprawy laptopów serii nx6110. Jeden dotyczył wartości pojemności kondensatora C57. Proponuję wlutować w to miejsce kondensator 100nF. Miejsce, gdzie on się znaduje - ok 5 cm poniżej gniazda zasilającego.

Pozdrawiam Gienek