Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypowiedź na temat alphardów...

22 Lis 2006 18:35 1218 12
  • Poziom 17  
    Chciałbym prosić o wypowiedź na temat głośników Alphard. Mój kumpel już 3 spalił, ale chwali je za niskie szumy(?). Nie jestem w stanie sam go przekonać do kupna czegoś lepszego... Chciałbym więc prosić o wypowiedzi na ich temat... (niekoniecznie jednak złe)...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Alphard to badziewie ze względu na jakość i cewke owszem może sąestetyczne ale zakłamane mają parametry i chcąc zrobić kolumne 100 wat daje 300 wat alpharda bo ma zakłamane parametry
  • Poziom 33  
    szumy sa zalezne od wzmacniacza i od zrodla, a nie glosnika
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    witam

Głośniki alpharda lub xe temat sie powtarza bo niekazdy wie.
    ludzi przyciąga wygłąd chromowany kosz, chromomane szpilki podczymujące magnez. membrama twarda na gumowym przednim resorze wychył membramy stosunkowo duzy to powoduje zainteresowanie a jeszcze do tego moc z 300W mowa o 12" plus cena stosunkowo nie wysoka.

Te głośniki mają jedną poważną wade słaba i niedopracowana cewka

co powoduje przy mocnym uderzeniu jej spadanie skutek jest jeden wiadomo jaki , a do tego przy braku zabezpieczenia wzamka pójdą końcówki
    i koszty sie zwiększą mówie bo sam to przerabiałem spalił mi końcówki
    2SK1530 - 22zł i 2SJ201 - 29zł razy 4 daje = 204zł , a głośnik kupiłem za 100zł

Wniosek jest jeden co tanie to drogie

pozd.
  • Poziom 20  
    Witam! narazie jeszcze nic niemam do tych głośników sam mam w swoich kolumnach jurz 3 lata głośniki alpharda SW807 i jak jurz mówiłem narazie sie jeszcze na nich nie przejechałem głośniki przeżyły pare domowych imprezek grały pare godzin pod wzmacniaczem polkat 101s prawie przy pełnej mocy, mębrany sie ostro nagrzały ale im nic nie było, do tej pory grają bardzo dobrze, na codzień zasilam je wzmacniaczem 2*75W i grają całkiem przyzwoicie, przyznam że bas może nie jest szybki i czasem muli ale mi to nieprzeszkadza ponieważ nieraz potrafi mnie zadziwić tym jak nisko zchodzi co dla mnie jest ważne myśle żę jakość tych głośników zależy od modelu miałem kiedyś w subwooferze LW1000 i ten głośnik niegrał najlepiej ponieważ strasznie buczał na szczęście sprzedałem go i kupiłem stx-a gdn-27-150-4sc który gra o wiele lepiej od swego poprzednika:D
  • Użytkownik obserwowany
    Też miałem alphardy i polkata i mówie szczerze podłacz inne a na pewno do alphardów nie wrócisz pozatym mocno sie grzał pod alphardami to jak na swoja cene dobry produkt ale podłącz coś z tonsila a alphard idzie na złom.
  • Poziom 11  
    Tez zgadzam sie z negatywna opinia na temat Alphardów i tym podobnych głośników. Spaliłem kilka głośników tego typu. To znaczy takich które dobrze wyglądały a niewiele kosztowały. Jeżeli chodzi o parametry to można sie łatwo przekonać ze bardzo różnią sie od rzeczywistości. Np programem "WinISD"
    Wpisując część parametrów głośnika program oblicza kilka pozostałych parametrów. Odchyłka parametrów podawanych przez producentów przypadku "Tonsila" wynosiła jedyne 0,2 dB, a alphardy ponad 2dB!!!
    Jeśli ktoś nie wieży może sam sprawdzić!!!
    Co do tych głośników to maja jeszcze jedna poważna wadę, cewki złej jakości.
    Po oględzinach tych spalonych głośników stwierdziłem cewka nie była spalona tylko klej mocujący cewkę, po podgrzaniu sie do wysokiej temperatury po prostu puszczał i cewka spadała z karkasu blokując membranę, co kwalifikowało głośnik jedynie do wyrzucenia.
  • Poziom 17  
    alphardy to faktycznie szajs. chociaz seria Magnum jest poprawiona i gra naprawde przyzwoicie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Bo to chińskie.
    Chińczycy są mniejsi, no to ich waty też są mniejsze.
    Jak na głośniku Alpierda napisali 200W, to i wzmacniacz ma mieć najwyżej 200W, ale tych chińskich. :)
    Alpierda.
    Zamknijcie ten wątek, nie ma o czym gadać, wszyscy dawno wiedzą że tego nawet patykiem nie dotykac...
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli masz kasę to zgadzam sie że nie warto kupowac alphardów ale kiedy jej nie masz to może być dobre rozwiązanie no bo kto w domu potrzebuje wielkiej mocy głosnika a są modele które są całkiem ok czytałem w jakiejs gazecie wcześniej i jeden z niskotonowców wypadł całiem całkiem a co do mocy to nie tylko alphardy maja zawyżoną
  • Użytkownik usunął konto