Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B3 '87 wtrysk paliwa

narki1 22 Lis 2006 21:11 1950 5
  • #1 22 Lis 2006 21:11
    narki1
    Poziom 13  

Problem , który mam prawdopodobnie ze sterowaniem pompy paliwowej.
    Z tego co się oriętuję po przekręceniu kluczyka powinienem dostać dawkę paliwa z pompy. Ale nie dostaje.
    Natomist po przekręceniu chwilę rozrusznikiem gdy puszczę kluczyk to słyszę ,że dawka jest podawana. Odpalam teraz w ten sposów ,że "cyknę" rozrusznikiem a potem po podaniu dawki odpalam właściwie. Nadmienię ,że mam zamontowaną instalację gazową.
    Pytanie brzmi : gdzie szukać ?
    - sterownik gazu
    - komputer
    - instalacja elektryczna
    Wszelkie sugestie mile widziane.

0 5
  • #2 22 Lis 2006 21:46
    ANDYW6
    Poziom 24  

Podaj więcej wiadomości,od kiedy gaz założony,od jakiego czasu zaczęły się problemy.Może walnięty przekaźnik pompki a może sterownik gazu rozłancza.

0
  • #3 18 Gru 2006 19:05
    momik12
    Poziom 31  

popieram znowu brak podstawowych informacji

0
  • #4 18 Gru 2006 19:12
    zodiak318
    Poziom 34  

To wtrysk mechaniczny Bosch?
    Co rozumiesz przez podanie dawki? (chwilową pracę pompy czy podanie dawki paliwa przez wtryskiwacz rozruchowy w wtrysku mechanicznym?).

0
  • #5 19 Gru 2006 13:18
    adamosk
    Poziom 15  

ke jetronik silnik JN - pompa rusza razem z rozrusznikiem - tak ma byc

Dodano po 6 [minuty]:

pytanie gdzie szukac:?
    - instalacja elektryczna bardzo mi się podoba :)

najwieksze skupisko jest pod bezpiecznikami - czuli nad pedalami pod kierownica

centralka gazowa - - byc moze jest tylko przełącznik - czyli to cos gdzie przelacza sie benzyna/gaz/auto

0
  • #6 19 Gru 2006 19:34
    zodiak318
    Poziom 34  

Jeśli bosch mechaniczny to "cyknięcie" rozrusznikiem powoduje zadziałanie wtryskiwacza rozruchowego stąd łatwiejszy następny rozruch. Problem może być w wyłaczniku czasowo-termicznym od którego zależy czas wtrysku wtryskiwacza rozruchowego.

0