Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COAXIAL NIE DZIAŁA ? Jak przetestować?

22 Lis 2006 22:19 2521 4
  • Poziom 21  
    Witam, dorobiłem się zestawu, DVD MANDA EMPEROR IV ORAZ SUPER TV z wejście COAXIAL oraz COMPONENT(3 czincze). podłaczylem obraz przez te czincze i jest baja ale jest problem z dźwiękiem... chce podłączyć przez coaxial.... A więc wziólem kabel czincz i włożyłem do wyścia w dvd manka oraz do wejścia w TV i cisza....

Nie wiem dlaczego..

Czy musze cos ustawić w dvd oraz w telewizorze?

Jestem cieńki w audio - proszę o podpowiedź. W telewizorze mam tez wejście optyczne a w DVD wyjście optyczne... może połaczyć przez kabel optyczny ?

Panowie - co proponujecie ... proszę o podpowiedź
  • Poziom 12  
    W coaxialu dźwięk i obraz idą jednym kablem.Najlepiej by było zastosowanie właśnie kabla optycznego,ale jeszcze jutro dokładnie sie zapoznam w pracy z tym problemem.
  • Spec od car audio
    Kolego Damian - na wyjściu COAXIAL masz tylko cyfrowo przesyłany dźwięk w formacie SPDIF.
    Skoro w TV masz dekoder Dolby Digital to powinno działać, ale po pierwsze wybierz właściwe źródło dźwięku (COAXIAL a nie ANALOG), po drugie wybierz właściwy format dźwięku w DVD (aby wystawiał coś na to wyjście).
  • Poziom 22  
    musisz prawidłowo ustawic sobie parametry wyjscia coaxialnego. Najczesciej domnuje ustawienie "PCM"
    Ustawiasz w SETUP'ie urzadzenia (przy zatrzymanej płycie do pozycji permanentnego STOPu)
  • Poziom 21  
    powiem tak... Chyba problemem jest kiepska jakość tych DVD... ten sam problem powstał podczas podłączenia przez kabel optyczny... a więc wniosek nasuwa się sam...