Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus DX4050- co sądzicie i jak napełnić kartridż? :(

adrbub 23 Nov 2006 16:25 3217 1
 • #1
  adrbub
  Level 13  
  Witam.
  Posiadam drukarkę jak w temacie i mam 2 pytania:
  1. Co ogólnie sądzicie o tej drukarce.
  2. Jak napełnic tam kartridż, czyli co i jak po kolei, dodam że w tematach drukarek jestem zielony ale taką mi doradzili w sklepie. Chodzi mi dokładnie o tusz czarny.

  Prosze o pomoc i wszelkie sugestie.
 • #2
  Krzyq
  Level 22  
  Topic stary, ale brak odpowiedzi, więc dla przyszłych pokoleń:
  1. Fajny skaner. Ale droga w utrzymaniu - ceny tuszy szybko poszły w górę - komplet blisko 180 ,-
  Połowa zamienników na rynku nie działa - złe mikrochipy - sprawdzone i działające to zamienniki marki Kornik, jednak i one szybko zaczęły kosztować podobne kwoty - na początku 29 teraz 39 zł. Niestety wadą jest to że często zapycha się dysza głowicy drukującej - a niestety głowica wbudowana jest w drukarkę a nie w tusz (jak to mają HP) czyli czyszczenie głowicy = niemal 100% zmarnowanych tuszy (efekt zdopiero za którymś razem - średnio do 10 czyszczeń do wyczerpania tuszu) bez gwarancji poprawy. Brak możliwości czyszczenia wybranego koloru. Tusze InkJet jeszcze ropk temu nie działały - nie próbowałem od tej pory - chociaż sprzedawcy tak samo jak rok temu zachęcają do kupowania (ponoć na DX40000 - działały, nie wiem czemu więc na DX4050 odmawiały posłuszeństwa - kupiłem 2 u różnych sprzedawców).

  2. Napełnić się da ale nic to nie da - wymagany jest reset chipu. Ponoć kiedyś było jakieś urządzenie do tego celu - ale nikt nie potwierdził działania tuszy.

  Drukarka idealna jeśli mało drukujesz - do użytku domowego w któym bardziej przydatny jest skaner, czasem ksero niż drukarka.