Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik SIEMENS MICROMASTER Vektor 5,5kW + silnik 5,5kW

23 Lis 2006 20:23 4614 6
 • Poziom 17  
  Witam,

  Kupiłem używany falownik z silnikiem, silnik nie pracował z tym falownikiem.

  W instrukcji obsługi jest pełny opis ale jest to dla mnie niezrozumiałe.

  Przedstawiam zdjęcia falownika, proszę o pomoc w podłączeniu i czy przed falownikiem trzeba zastosować jakieś zabezpieczenie?

  Pozdrawiam
 • SterControlSterControl
 • Poziom 23  
  hm ciezka sprawa w instrukcji jest wszystko napisane, do wersji 3 micromastera jest polski manual, tam jest wszystko dokladnie opisane powiedz dokladnie czego nie rozumiesz.
 • SterControlSterControl
 • Poziom 14  
  witam
  Zabezpieczenie i owszem - bezpieczniki. Termiczne i stycznik można, chociaż większość nowoczesnych falowników ma wewnętrzne zabezpieczenie przeciążeniowe . Listwy zaciskowe o mniejszym przekroju służą do podłączenia zewnętrznych sygnałów sterujących , lub wysyłają sygnały np. 0-10V;4-20ma;potencjometr reg. obr.;amperomierz;alarmy itd. itp. wszystko powinno być w DTR-ce.
  pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Falownik zabezpiecz bezpiecznikiem nadprądowym trójfazowym 20A. Tak jak opisałeś zdjęcia: pod zaciski L1, L2, L3 podłącz zasilanie a pod U, V, W silnik - przewodem min 2,5 mm^2 i raczej większy przekrój nie będzie potrzebny. Silnik spinasz w gwiązdę.
  To w jaki sposób chcesz startować silnikiem i regulować częstotliwość doczytaj instrukcję.
  Możesz startować używając przycisku na panelu lub zewrzeć odpowiednie wejścia na listwie zaciskowej oznaczone na twoich zdjęciach jako "?". Regulację częstotliwości podobnie jak start falownika możesz regulować przyciskami panelu lub potencjometrem podpiętym pod listwę zaciskową. Wszystko zależy od ciebie jak chcesz sterować tym silnikiem.

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Głównie nie wiem do czego służą te wejścia małe, czy tam musze robić jakieś zworki?

  Zakres regulacji silnika to 200-1500 obr/min silnik ma 1400obr/min.

  Z programowaniem powinnem sobie poradzić bo już mniej więcej załapałem.

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  polecam Ci schemat aplikacyjny ,który znajduje się we wspomnianej instrukcji. wszelkie zworki są tam opisane. gdybyś czegoś nie rozumiał zadzwoń 603506206 ( w przyszłym tygodniu jestem nieosiągalny)
  z.piotrowski
 • Poziom 17  
  Witam,

  czyli tak, falownik zamocuje w skrzynce i poprzedze go bezpiecznikiem C20 + termik, później kable do falownika i z falownika do silnika.
  Jeśli podłącze tak jak opisałem to czy moge odpalić falownik bez programowania, nic się nie stanie?

  W instrukcji pisze coś o tych małych wejściach, ale jest to język fachowy i ciężko to rozszyfrować, ale będe ją czytał w weekend dopóki nie zrozumie :D

  Pozdrawiam serdecznie