Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki akumulatorek do zabawki zdalnie sterowanej?

23 Lis 2006 20:34 2955 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Kupiłem dziecku zabawkę sterowaqną w zestawie akumulatorek 700 mAh i ładowarka o wyjściu 300mA ,

Mam pytanie gdyż na tym akumulatorku samochód jezdzi może 10-15 min , jaki zastosować akumulator aby dziecko mogło sie dłużej bawić. Może być większy gdyż auto jest duże i jest miejsce aby go zmieścić.

Prosze o radę jaki kupić czy ładowarka moja wystarczy
    Może jakieś linki podacie

Dziękuje za pomoc
  • Poziom 27  
    Najlepiej poszukać czego używają modelarze.
    Lekkie i wydajne są ogniwa LiPo czyli litowo-polimerowe ale również są drogie. Może też się okazać że do ich ładowania będzie potrzebna osobna ładowarka aby ich nie zniszczyć.
  • Poziom 10  
    Nie twierdze że nie ale prosiłbym o konkretne propozycje.

A akumulatory żelowe nadają się do czegoś takiego
  • Poziom 27  
    pperlik napisał:
    Nie twierdze że nie ale prosiłbym o konkretne propozycje.

A akumulatory żelowe nadają się do czegoś takiego

Akumulatory żelowe są dużo cięższe i mają dużo mniejsza gęstość energii oraz niższe prądy rozładowania na jednostkę pojemności.

Co do propozycji to konkretnie nikt za Ciebie nie zadecyduje ile chcesz lub możesz wydać na te akumulatorki aby uzyskać określony efekt.
    Dlatego zaproponowałem Ci byś sobie porównał ceny tego co się oferuje modelarzom.

Równie dobrze mógłbyś pytać o poradę jaki sobie model samochodu kupić najlepiej. Może najpierw określ przedział cenowy ile chcesz na to wydać i ile byś za to chciał dodatkowych mAh to wtedy masz szanse na jakieś bardziej konkretne odpowiedzi. I oczywiście ważna jest też waga obecnego pojazdu - zważ go z akumulatorkami i bez i napisz tutaj ( możesz o to poprosić w dowolnym sklepie gdzie mają wagę jeśli sam nie masz dosyć dokładnej ).

Przy zbyt dużym wzroście masy silniczek nie będzie dawał dobrych przyspieszeń i zabawka może stracić na atrakcyjności.