Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marshall 8280. Min. wymiary. Szukam dokładnego zdjęcia panelu.

volt1 23 Nov 2006 20:55 2013 8
    volt1
    Level 30  
    Witam
    Poszukuje kilku informacji na temat ww pieca, min. wymiarów i dokładnego zdjęcia panelu.
    Mam też prośbę o rozszyfrowanie z dołączonego schematu, która gałka i jaki przełącznik na schemacie, jak się nazywa na panelu.
    Z góry dziękuje za pomoc.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=28868
  • Helpful post
    Tremolo
    Level 43  
    Oto przynajmniej wersja Beta preamp załatwiony

Co do efektu Reverb nie jestem pewien nie ma tam też chorusa z modelu 8280
    volt1
    Level 30  
    Wielkie dzięki Tremolo.
    Jeśli jeszcze tylko ktoś przesłał mi dokładne zdjęcie panelu w całości byłbym bardzo wdzięczny.
    Tremolo
    Level 43  
    wpisz w GOOGLE. ja tak zrobilem niestety nie jest to pełny panel. Jest jeszcze tam Chorus bodajże po ptawej, który chyba został dodany w modelu o większym numerze. co do korektorów to sa one standardowe, takie, jak w klasycznych Marshallach. Rozumiem, ze chcesz go skopiować? Albo ktoś Ci ukradł panel? :)
    volt1
    Level 30  
    Jak trafnie się domyśliłeś, zastanawiam się nad skopiowaniem tego pieca.
    Szukałem przez gogle, ale zdjęcia były albo niepełne, albo tragicznej jakości.
    Chciałbym skopiować go jak najwierniej, więc potrzeba mi jeszcze dużo materiałów na jego temat. Wszystkich mających cokolwiek na jego temat bardzo proszę o pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Przód mam załatwiony. Dokopałem się do manuala.
    Tylko jak on wygląda z tyłu?
    I te wymiary!

Im bardziej zgłębiam jego konstrukcje, tym bardziej się do niego przekonuje. Piękny wzmacniacz, i do tego z niezłym kopem.
    Wprawdzie to hybryda z tranzystorową końcówką mocy, ale prosty w konstrukcji i z prawdziwym sprężynowym reverbem.
    Tremolo
    Level 43  
    Z tylu pewnie nic ciekawego, wejście CD out, kilka glośnikowych zazwyczaj 2 - w lampówkach więcej. A mozna wiedzieć czemu akurat ten model? Z tego co wiem kopie zazwyczaj grają lepiej niż oryginaly :) Bo ludzie nie oszczędzają tam, gdzie producenci masowi, czyli w kondensatory, rezystory dobre tranzystory.
    volt1
    Level 30  
    Czemu ten model? Szczerze nie wiem. Miałem kiedyś okazję na nim grać i spodobał mi się. Najważniejsze jest to, że jest prosty w konstrukcji i ma wbudowany chorus. Są pewnie znacznie lepsze, ale akurat strzeliłem, na ten model.
    Niestety wizualnie nie bardzo go pamiętam, a zależy mi na wiernej kopii. Idealne skopiowanie wszystkich wymiarów może być trudne, ale może uda mi się zdobyć wszystkie materiały na jego temat.
    volt1
    Level 30  
    Czy ktoś wie gdzie można dostać materiał na maskownicę do tego pieca?
    volt1
    Level 30  
    Kolejne pytanie dotyczy wysokości metalowych paneli z przodu i z tyłu pieca. Oraz wysokości otworu stratnego. Wymiary te w większości combo Valvestate są takie same, więc może ktoś posiada jakiś inny piec z tej rodziny.