Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka i buczenie w głośnikach amplitunera

23 Lis 2006 21:33 1641 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Zanim wziąłem się za pisanie przejrzałem forum ale nie do końca znalazłem rozwiązanie mojego problemu.
    Celem wyjaśnienia opiszę całą instalację kablową w domu a mianowicie:
    1. kablówka (VECTRA) z jednego gniazda podpięta jest do nagrywarki DVD i z niej dalej koncentrykiem do telewizora, oprócz tego telewizor jest połączony z nagrywarką poprzez EURO-złącze>>EURO-złącze
    2. nagrywarka jest połączona chinchami z amplitunerem
    3. internet z kablówki jest podłączony do modemu a ten poprzez skrętkę z kartą sieciową komputera
    4. komputer jest podłączony mały jack>>chinch z amplitunerem oraz dodatkowo poprzez mały jack/s-video>>Euro-złącze z telewizorem
    To tyle jeśli chodzi o pajęczynę przewodów.
    A problem występuje tak jak w temacie, kiedy włączony jest amplituner to słychać buczenie w jego głośnikach.
    Ale gdy tylko odłączę przewód przesyłający sygnał z kablówki od nagywarki to buczenie znika i nie ma wielkiego znaczenia, że kablówka jest w dalszym ciągu podłączona do modemu.
    Czytałem o różnicy potencjałów pomiędzy zerem a ekranem kablówki ale sprawdzałem dzisiaj napięcie pomiędzy przewodem zerowym w gniazdku a ekranem kablówki i miernik nie wykazał żadnej różnicy, więc zastanawiam się czy w moim przypadku separator galwaniczny coś pomoże, czy należy upatrywać przyczyn gdzieś indziej lub jak jeszcze moge sprawdzić czy na przewodzie kablówki nie ma napięcia?
    Poza tym kiedy oglądam film z komputera na telewizorze to z góry na dół przesuwają się jaśniejsze pasy, które również znikają po odłączeniu przewodu kablówki.
    Przed zakupem nagrywarki nie było buczenia bo kablówka była podpięta bezpośrednio do telewizora, występowały tylko przesuwające się pasy.
    Z góry dziękuję za wszelkie rady.
  • Poziom 40  
    Witam. Masz prawidłowo uziemiony komputer?
  • Poziom 39  
    Jeżeli odłączasz kablówkę i wszystkie objawy znikają to napewno pomoże Ci separator.

Pozdr
    Adam
  • Poziom 10  
    Kupic mozesz takie elementy np. w Dipolu, dzial Zabezpieczenia:

http://www.dipol.com.pl/market.php?sid=8b762c0c7ab3ad3&page=1&addr=79&mode=1

Gemneralnie chodzi o odseparowanie masy urzadzen lokalnych (w domu) od masy linii kablowej, czesto problemem jest ponadto wyrzucanie bezpiecznika roznicowo-pradowego przy podpinaniu urzadzen o wewnetrznie polaczonej masie sygnalowej z obudowa i przewodem ochronnym w gniazdku zasilajacym 230V

Pozdrawiam,
    Krzysiek