Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w głośnikach. Oba komputery osobno grają dobrze.

Kubbaz 24 Lis 2006 12:27 1167 6
  • #1 24 Lis 2006 12:27
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam

Otóż jest następujący problem:

PC podłączony jest do zestawu 2.1. Obok stoi laptop, który jest podłączony z wyjścia słuchawkowego do wejścia line-in PC.
    W obu komputerach jest ta sama zintegrowana karta dźwiękowa - Realteak '97 i oba komputery podłączone są do tej samej listwy zasilającej.

Problem polega na tym, że w momencie włożenia wtyczki jack stereo 3,5 do laptopa (na razie muzyka wyłączona) w głośnikach podłączonych do PC słychać dość duże szumy - wręcz "P|ERDZENIE" - podobnie jest jak się wepnie do PC pod wejście mikrofonowe. Dodam, że były również zmieniane przewody łączące oba komputery. Oba komputery osobno (na osobnych zestawach głośnikowych) grają dobrze - bez żadnych szumów.

Jak rozwiązać w/w problem ??

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Lis 2006 14:19
    Michas.glt.pl
    Poziom 15  

Spróbuj do komputera po przez line-in podłączyć np. MP3 Playera , może jakieś radio .
    Spróbuj podłączyć tak :
    Line Out - komputer Line In Laptop

Napisz jakie efekty.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Lis 2006 14:30
    Figi
    Poziom 37  

Czy listwa (do której podłączone są komputery) jest podłączona do gniazdka bolcem?

0
  • #4 27 Kwi 2007 22:40
    kortyleski
    Poziom 41  

Odłącz zerowanie w gniazdku jak kolega unmarked radzi... może nie pobuczy, ale jak sie upali filtr w zasilaczu twojego PC to na obudowie dfostaniesz 230V!

Zawsze
    zanim dotkniesz metalowych części kompa sprawdz czy nie ma na nim napięcia sieci - w przeciwnym wypadku zejdziesz z tego świata i bedzie o jednego elektrodowicza mniej...
    Nie zalecam grzebania w instalacji budynku bez wystarczającej wiedzy i praktyki!

0
  • #5 01 Maj 2007 05:31
    Remeknapr
    Poziom 33  

unmarked napisał:
    Sprawdź czy w gniazdku uziemienie to nie czasem tylko złączony bolec z "zerowym" przewodem.

Jeśli tak jest to rozłącz i buczenie ustanie. Miałem dokładnie ten sam przypadek.

Włos jeży się na głowie od takich porad. Nie proponuję Ci usunięcia swojego postu, bo pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak szkodliwa i niebezpieczna jest Twoja rada. Apeluję natomiast do moderatorów. Usuwajcie panowie jak najszybciej takie posty. Tym bardziej, że w tym przypadku można podejrzewać konfabulację (może celową i zamierzoną), ponieważ jest to niemożliwe z technicznego punktu widzenia. Chodzi o to stwierdzenie:

"rozłącz i buczenie ustanie"

0
  • #6 01 Maj 2007 10:39
    mazzji
    Poziom 17  

[quote="Kubbaz"]Witam

Problem polega na tym, że w momencie włożenia wtyczki jack stereo 3,5 do laptopa (na razie muzyka wyłączona) w głośnikach podłączonych do PC słychać dość duże szumy - wręcz "P|ERDZENIE" - podobnie jest jak się wepnie do PC pod wejście mikrofonowe. Dodam, że były również zmieniane przewody łączące oba komputery. Oba komputery osobno (na osobnych zestawach głośnikowych) grają dobrze - bez żadnych szumów.

Najprawdopodobniej w którymś z kompów jest "rozgibane" gniazdo na tyle że chińskie wtyki nie kontaktują dobre i dla tego pierdzi. Mam taki sam problem u siebie

0
  • #7 01 Maj 2007 12:45
    pan_k
    Poziom 11  

Mam dwa komputery z zintegrowana kartą dźwiękową, w obu po podłączeniu zestawu 5+1 głośniki szumią, ale ja to sobie tłumaczę słabą jakością zintegrowanych kart dźwiękowych. Po wymianie zasilacza, na markowy jakość dźwięku nieco się zwiększyła i szumienie w głośnikach sie zmniejszyło, lecz nadal szumi i myślę, że dopóki nie zainwestuję w nową kartę dźwiękową szumów nie zlikwiduję.....

0