Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co mam usunąć? Narzędzie systemowe przywracanie systemu.

serekkomputerowy 24 Lis 2006 17:57 821 5
  • #1 24 Lis 2006 17:57
    serekkomputerowy
    Poziom 9  

Chcę zobaczyć jak działa narzędzie systemowe "przywracanie systemu" (czy jest ono pomocne czy nie) w tym celu muszę usunąć jakieś pliki lub katalogi systemowe żeby były jakieś widoczne kłopoty z działaniem systemu Windows XP. Co mam usunąć ? Nie chcę byleczego usuwać bo jeszcze się okaże że usunąłem pliki związane z narzędziem "przywracanie systemu" i przez to nie będę mógł zobaczyć jak działa to narzędzie.

PS. I tak mam przeinstalowywać system także moge sobie pozwolić na usuwanie plików systemowych, ale wolałbym żeby to co usunę nie spowodowało tego że Windows XP w ogóle nie będzie chciał się uruchomić, bo nie będę mógł zobaczyć działania narzędzia przywracania systemu w Windowsie, chodzi mi żeby po uruchomieniu Windowsa wyskakiwały jakieś komunikaty że brak ważnych plików itd. i żebym mógł zobaczyć czy narzędzie przywracania systemu naprawdę przywróci system do porządku

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2006 18:55
    Platon
    Spec od komputerów

usun sterowniki do karty graficznej.

0
  • #3 24 Lis 2006 19:57
    serekkomputerowy
    Poziom 9  

Platon wielkie dzięki, jak zwykle mi pomogłeś, jesteś niezastąpiony

A jeszcze jedno pytanie - bo teraz chciałbym wypróbować jeszcze "konsolę odzyskiwania" i porównać jej działanie do narzedzia "przywracanie systemu". Chodzi mi o "konsolę odzyskiwania", co jak włoży się CD z Windowsem XP do napedu optycznego i uruchomi z tym CD komputer to tam jest opcja "konsola odzyskiwania systemu Windows XP" i pojawia się tam takie pytanie:

"Do której instalacji systemu Windows XP chcesz się zalogować?"
    Nie wiem co mam tu wpisać - jak to do której instalacji ???????

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lis 2006 20:46
    Platon
    Spec od komputerów

Pod spodem masz liste zainstalowanych systemow MS. Pewnie masz tylko jeden wpis:
    1: C:\WINDOWS I wlasnie do instalacji nr 1 chcesz sie zalogowac. Więc 1 i enter.

Nie zawsze trzeba odpalac odpalac konsole odzyskiwania uruchamiając komputer z plyty CD. Możesz ja zainstalowac:
    d:\i386\winnt32.exe /cmdcons Gdzie d: to litera stacji cd-rom. Później możesz przy starcie systemu wciskajać F8 wybrac konsole odzyskiwania
    Taki mały TIP.

0
  • #5 24 Lis 2006 21:15
    serekkomputerowy
    Poziom 9  

wielkie dzięki, jak rozumiem ta konsola odzyskiwania służy do ręcznego wpisywania różnych poleceń tekstowych w celu naprawy Windowsa a nie do tego, że następuje automatyczne szukanie błędów w systemie i ich automatyczna naprawa ?

0
  • #6 24 Lis 2006 23:54
    Stepel
    Poziom 20  

tak dobrze rozumiesz:) chyba polecenie "help" wyswietli liste dostępnych komend ale moze to byc tez help /? lub cos takiego juz dobrze nie pamiętam.

0