Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

win xp home brak katalogu system32

djpeterek 24 Lis 2006 23:53 4099 10
  • #1 24 Lis 2006 23:53
    djpeterek
    Poziom 23  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe doistalowanie katalogu system32 bez konieczności robienia formata? Ja próbowałem ale jakieś błędy wyskakują że nie ma systemu32 i nie da się zrobić nakładki. Może macie jakieś pomysły może za pomocą programu przekopiować jakoś?
    pozdrawiam

0 10
  • #2 25 Lis 2006 00:08
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchom komputer z plyty i wybierz naprawe systemu.
    Co sie stalo z tym katalogiem? Usunales go? W jaki sposob?

0
  • #3 25 Lis 2006 00:30
    djpeterek
    Poziom 23  

Już odpalałem naprawę nie da rady bo błędy wyskakują. Komputer jest znajomej i jej tata usunął przez przypadek z braku wiedzy. Komputer wziąłem do siebie żeby mieć więcej pomysłów ale jakoś mi to nie przychodzi łatwo. Katalog system32 został usunięty ręcznie z poziomu windowsa. Moim zdaniem da się to przywrócić tylko jak?

0
  • #4 25 Lis 2006 01:00
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

na przykładzie WinXP Pro :
    C:\WINDOWS\system32 - został usunięty z poziomu Windowsa do którego 'należy' czy innego (w to drugie mogę uwierzyć) ?

w tym katalogu jest wiele tysięcy plików, rozmiar może dochodzić do 1GB, jest tam masa kluczowych plików systemu i nie tylko (userinit.exe , winlogon.exe , svchost.exe services.exe , rundll32.exe , rpcss.dll , lsass.exe , ... ). Siedzą tam też istotne foldery jak \config , \drivers , ...

Nie musisz formatować , usuń co pozostało poza ważnymi dokumentami i instaluj od nowa :|

0
  • #5 25 Lis 2006 07:41
    Kolobos
    Spec od komputerów

> Już odpalałem naprawę nie da rady bo błędy
    > wyskakują.

Jakie bledy?

Z menu wybierasz opcje instalacji (nie wybierasz naprawy) dopiero po wybraniu instalacji wybierz naprawe.

> Katalog system32 został usunięty ręcznie z
    > poziomu windowsa.

W jaki sposob skoro sa w nim pliki, ktore byly uzywane? Cos krecisz...

0
  • #6 25 Lis 2006 09:13
    djpeterek
    Poziom 23  

Dokładnie wyskakuje taki komunikat:

Code:
    Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został odnaleziny lub jest uszkodzony: 

<katalog główny Windows>system32\hal.dll.
    zainstaluj ponownię kopię tego pliku

Takie coś mi wyskakuje przypominam że jest to XP HOME a nie XP PRO.

0
  • #7 25 Lis 2006 09:53
    jesta19
    Poziom 24  

djpeterek napisał:
    Dokładnie wyskakuje taki komunikat:
    Code:
    Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został odnaleziny lub jest uszkodzony: 

<katalog główny Windows>system32\hal.dll.
    zainstaluj ponownię kopię tego pliku

Takie coś mi wyskakuje przypominam że jest to XP HOME a nie XP PRO.

Dokładnie dwa dni temu miałem taki sam przypadek z tym brakującym plikiem.Kopiowanie do systemu nic nie dało.Zainstalowałem na nowo system z opcją "pozostawienia plików systemowych"czy coś takiego.Tylko że u mnie przed tą awarią kilkakrotnie pojawiał się komunikat o odzyskaniu pliku rejestru,działo się to kilkukrotnie przy uruchamianiu systemu.

0
  • #9 25 Lis 2006 21:00
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

jak naprawde nie ma całego \system32 (dlaczego ja też mam wrażenie że autor postu coś kręci ?) to można się bawić w pojedyńcze przywracanie plików aż się pojawi:

Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SOFTWARE

Stop: c0000218 {Awaria pliku Rejestru} Nie jest możliwe załadowanie przez Rejestr gałęzi (pliku): \Katalog_główny_systemu\System32\Config\SOFTWARE lub jego dziennika bądź drugiej kopii

i skąd tu wziąć rejestr ? można sie poratować z c:\windows\repair ale jak to sie ma do ostatnio zainstalowanych programów i ustawień systemu to już inna bajka :wink:
    i mało ważne że to jest XP Home a nie XP Pro czy Media Center

0
  • #10 26 Lis 2006 10:48
    piooo
    Poziom 29  

Nie wiem czy to to samo ale ostatnio w komputerze kolegi zniknął też f older System32,okazało się że został ukryty i mimo odpowiednich ustawień w opcjach folderów nie pokazywał się dopiero komenda attrib -s -h C:\WINDOWS\system32 spowodowała jego pokazanie . Okazało się też ,że w tym momencie pojawił się także drugi taki sam folder tylko pusty , usunąłem go . Ponadto brak było połączeń internetowych .Dodatkowo normalna procedura z wyłączeniem przywracania systemu , skanowanie , usuwanie temporary.Dodatkowo w głównym folderze Windows/System32 odkryłem dwa nieznane pliki .dll pominięte przez skanowanie/ brak definicji w Google / , usunąłem je . System był zarażony ,po tych działaniach wszystko wróciło do normy.pozdrawiam

0
  • #11 27 Lis 2006 23:43
    djpeterek
    Poziom 23  

Witam
    Bardzo wszystkim dziękuje za porady.Niestety przy naprawie systemu musiałem podrodze naprawić taśme łączącą dysk z płytą główną oraz ram po tych zabiegach nie miałem wyboru jak usunąć wszystko i wszystkie partycje i zrobić wszystko od nowa.Wczoraj komputer oddałem naprawiony znajomej narazie zadowolona na jak długo zobaczymy ;).Jescze raz dziękuje koledzy i pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo