Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 110 D ABS problem

25 Lis 2006 14:08 9744 5
  • Poziom 10  
    Witam, szukałem na ten temat informacji na forum ale nie udało mi się niczego znaleźć. Mam taki problem w Mercedesie Vito 110D z 98r. Pali mi się kontrolka od ABS. Kiedy się odpali samochód, który stał trochę dłużej wtedy niby ABS zaskakuje ale prawidłowo nie działa tylko jakby tak coś "tyka" i potem po chwili jak np wjedzie się w jakąś dziurę to kontrolka gaśnie i auto hamuje poprawnie ale bez ABS. Przez to też nie działa kontrola trakcji.Prawdopodobnie jest to wina jakiegoś czujnika ABS z przedniej części samochodu. Teraz nie wiem jak sprawdzić czy dany czujnik działa czy nie. Może ktoś ma jakiś schemat elektryki do Vito.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    ok sprawdzę, wiesz mniej więcej gdzie on jest usytuowany?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    troszke pozno ale odpowiem masz czujnik przy pedałku hamowania on ci siedzi i dlatego kontrolka abs sie swieci wymien i bedzie ci hulac ja ostatnio własnie robiłem a juz siedze troszke przy tym pasozycie
  • Spec od Mercedesów
    No to musisz jeszcze troszkę przy pasozycie posiedzieć: ABS składa sie z większej ilości częsci, niż tylko czujnik "STOP-u", i uszkodzenie prawie każdej z nich wywoła taki efekt jak opisany. Co nie zmienia faktu, że czujniki "STOP" w VITO są dosyć zawodne...