Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowy sygnalizator świetlny

as88 25 Lis 2006 14:37 1682 8
  • #1 25 Lis 2006 14:37
    as88
    Poziom 20  

Witam kolegów!
    Mój kolejny problem, a właściwie :idea: pomysł to jakiś sygnalizator świetlny!
    Ogólnie chodzi o to, że dzwonek mam przy drzwiach wejściowych, dalej jest jeden pokój, a później drógi - MÓJ :)
    Problem polega na tym, że nawet jak ktoś dzwoni do drzwi to ja tago nie słysze podczas słuchania muzyki :( a chciałbym...
    Wg mnie nie ma sensy montować przy drzwiach jakiejś potężnej syreny. Wpadłem na pomysł, żeby zamontować w moim pokoju jakiś sygnalizator świetlny - jak ktoś dzwoni, żeby mi migało (jakieś mocne ledy albo coś podobnego). Tylko nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, tzn mam, ale wolałbym bezprzewodowo - a tego już nie umiem :(
    Zainteresowanych prosze o pomoc, ewentualnie inne pomysły, rady, itp.
    Czy to bedzie migało czy dawało inne znaki to nieważne - ważne żebym wiedział że ktoś dzwoni :!:
    Pozdrowionka

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno: może to być całkowicie niezależny sygnalizator od tego dzwonka, który już posiadam (i tak bedzie najlepiej).
    Mile widziane schematy i pomysły!

0 8
  • #2 26 Lis 2006 07:35
    macha
    Poziom 19  

Witam. Jesli to pomoze, to mam małą sugestię. Mój sąsiad zapomnial pociągnąć kabel dzwonkowy od furtki do budynku więc kupił dzwonek w korym sygnał jest przesyłany drogą radiową. Może da się wykorzystać taki do zapalania sygnalizatora świetlnego. Napisz co o tym sądzisz.

0
  • #3 26 Lis 2006 09:01
    as88
    Poziom 20  

Pomysł ciekawy, już nawet o takim myślałem, ale nie bardzo wiem jak to zmajstrować!

0
  • #4 26 Lis 2006 10:22
    macha
    Poziom 19  

Nie mam pojęcia jakim napięciem jest zasilany odbiornik musiałbym porozmawiać z sąsiadem, a może ktoś na forum wie coś więcej lub ma inny pomysł życzę powodzenia

0
  • #5 26 Lis 2006 12:15
    as88
    Poziom 20  

Odbiornik to pewnie 1,5 albo 3v co jest bardziej prawdopodobne...
    Mi raczej chodzi o schemat jakiś, bo chce wszystko od podstaw sam złożyć, i pouczyć sie na jakiej zasadzie działa...

Dodano po 2 [minuty]:

tzn nadajnik 3v a odbiornik 9~12V

0
  • #7 26 Lis 2006 14:40
    as88
    Poziom 20  

dzięki ale tam jest 60V

0
  • #8 26 Lis 2006 20:34
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Przecież w tym układzie wystarczy zmodyfikować tą część odpowiedzialną za włączenie się diody w transoptorze IC1 by uzyskać pożądany efekt (po odpowiedniej przeróbce, możesz się wpiąć do włącznika dzwonka, dołożyć mikrofon ze wzmacniaczem lub jeszcze inaczej), a zasilić to musisz i tak jak podane jest w artykule od 5÷12V.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 26 Lis 2006 21:45
    as88
    Poziom 20  

Ja rozumiem Cie Bonkot!
    I bardzo sie ciesze, że chcesz pomóc, ale ja jestem jeszcze słaby w te klocki i nie bardzo wiem jak to zmodyfikować, więc prosiłbym o jakieś szczegóły!

0