Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skompletowany domowy sprzęt + kolumny własnej roboty :)

Daro2303 29 Lis 2006 14:13 19119 61
  • OptexOptex
    Arkadyo
    Poziom 30  
    Wychowałem się na altusach - takie były czasy socjalistycznej posuchy. I jak widze jak ktoś im zrobił coś takiego to shotgun w szafie :D mi sie sam przeładowuje. Wiem że można ich nie lubieć, bo mają swoje wady, a rynek dzisiaj pozwala zapoznać się z konstrukcjami wiele lepszymi i jestem wstanie zrozumieć jak ktoś chce je poprawić i pogrzebie troche w zwrotce ale zrobić im takie coś jak autor topiku? Jak sie nie podobało to trzeba było sprzedać albo odrestaurować i sprzedać a nie dorabiać skośne oczy.
    Daro2303
    Poziom 10  
    Fotki juz mam wstawie je rano. Bynajmiej wiem jaka macie opinie o tych kolmnach graja bardzo dobrz dzis sie spisywaly na medal ale szczeze to mi to wisi czy wam sie to podoba czy nie bynajmiej ch nieslyszeliscie
    md
    Poziom 39  
    Skoro "wisi Ci" nasza opinia, to po co wstawiałeś dowód popełnienia zbrodni na kolumnach na forum?
    Widać, że "wisi Ci" również pisanie poprawną polszczyzną.
    Takich cudownych kolumn z całą pewnością nie słyszeliśmy, bo nikt więcej nie popełnił takiego szaleństwa, by połączyć głośniki samochodowe z bazarowymi szczekaczkami, a wszystko to w obudowie Altusów. Zapewniam Cię jednak, że większość z nas słyszała poszczególne głośniki użyte w tej konstrukcji, a ponieważ słyszeliśmy również inne głośniki i oryginalne Altusy, to wiemy, jak brzmi Twój wynalazek w porównaniu z oryginalnymi Altusami.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że przykro jest usłyszeć krytyczne słowa, ale jeżeli wszyscy Ci mówią, że nie masz racji, to przemyśl to sobie, być może faktycznie my wiemy lepiej, nawet, jeżeli nie słyszeliśmy Twoich kolumn - wyobraź sobie, że o walorach akustycznych takiego zestawu można się dowiedzieć znając charakterystyki poszczególnych głośników - fachowcom to wystarczy.
    neo_dc
    Poziom 32  
    Witam

Wzmacniacz i cdk spoko :)

Niepotrzebnie wydawałeś kaske na pozłacane kabelki itp.
    Zakup lepszej karty dzwiekowej - masz za to +

Głośniki w tych kolumnach hmm.....

Są na pewno źle dobrane !

Po to liczy się obudowy kolumn żeby ustalić odpowiednie warunki pracy dla głośników ( spróbuj np. pograć na samym głośniku bez obudowy albo w kartonowym pudle - zobaczysz jaka różnica ).

Nie sprzedawałbym tych kolumn ale same głośniki i zregenerował ( ewentualnie dopasował jakieś głośniki do tych obudów ale to już tutaj bardziej doświadczeni koledzy na pewno zabrali by głos ) te altusy.

2 x 500 W wzmacniacz.... chyba jakieś PMPO czy coś takiego... to jakieś 1,5 kW z sieci.... a w takim pomieszczeniu na pewno byś ogłuchł....

Pomysł dobry sprzęt ok ale głośniki niewypał.
    Ale nie zrażaj się sprzedaj te pierdziawki, poczytaj forum i zobaczysz że to wcale nie takie proste zbudować kolumnę o przyzwoitych parametrach.

A ile frajdy jak zagra... :)

Pozdrawiam
  • OptexOptex
    _Gothic_
    Poziom 12  
    ej dajcie juz se spokoj z ta "profanacja", przeciez napisal ze skolowal same obudowy, a nie wzial dobre glosniki, podziurawil im membrany srubokretem, wywalil je i wsadzil w te miejsca prosoniki, dlatego dla mnie to zadna profanacja, jeden tak napisal a reszta jak psy na wsi zaczyna szczekac podobnie

co do samego sprzetu, to jezeli autorowi sie podoba jak graja to po co ma wymieniac? dlatego bo ktos na forum mu napisze, ze sa do pupy? kazdy ma inne wymagania, jesli autorowi takie starczaja to niech mu sluza, a jesli za jakis czas bedzie mial ochote na cos lepszego to niech wtedy o tym pomysli i nie popelnia tych samych bledow
    Arkadyo
    Poziom 30  
    Takie już są wiejskie psy :D ale wracajac do tematu wydaje mi się, że jak konstrukcja jest nijaka to należy ją zrypać bo w innym przypadku bylejactwo się mnoży - wystarczy się rozejrzeć.
    Fakt, faktem nie doczytałem ze autor miał tylko budy i zwrotnice bez przetworników a ja go potraktowałem jakby wywalił tonsile i wpakował to coś i za to przepraszam. Ale to nie zmienia faktu że ta konstrukcja to lipa nawet jak się podoba właścicielowi. Pomijając koszta jakie autor poniósł :D to mamy byle jakie przetworniki bez parametrów zapakowane w przypadkową obudowę, akurat chyba najsłabszy element altusów to te cienkościenne dechy. Dobrze że ma chociaż oryginalne zwrotki bo zostało dokupić za bezcen zniszczone przetworniki, regeneracja na piance i ma fajne kolumienki. I mam nadzieje że jak trochę się osłucha tej chińszczyzny co kupił to dostrzeze jej nijakość.
    Daro2303
    Poziom 10  
    Wspominalem ze wstawie zdjecia z imprezy zrobie to niedlugo i podam pare komentarzy co do samej muzyki sprzetu i glosnoosci pozdro

Dodano po 59 [minuty]:

- po pierwszemoze ty sie bawiłas swietnie przy tej wiejskiej muzyce dj grali techno ale zawsz jakas zaraza sie trafi jak zacznie kasac to trzeba jej ustapic w eko były tylko 3 piosenki z tego gatunku i to na rzyczenie nauczycieli a reszta była spoko niczym na zawodowej dyskotece i duzo lepsze zaplecze sceniczne przynajmiej bylo dobrze słychac a nie jak w lo ze trzeba było sie domyslac co leci w danym momecie i jeszcze jedno w ogulniaku nie powinno ise mówic ze była dyskoteka tylko ze była zabawa rodem z kusek

- wiecie co ci djeje z ekonomika grali super ja ich biore na połowinki i innym tez radze a co do muzy to mozna ja ustalic przed impreza kazdy znajdzie co chce jezeli wczesniej poinformuje dj np ze slucha metalu czy jakiejs innej muzyki i chciałby usłyszec jakis konkretny kawałek i to da sie załatwic raz byłam na połowinkach w ich wykonaniu chciałam cos jezeli mieli to puscili a jak nie mieli to puszczali cos w podobnym stylu nagłosnie­nie oraz oswie­tlenie było pierwszej klasy

2006-11-30 19:42:53 - Pier*** jakies farmazony dysko bylo zajebiste, a music przede wszystkim .Globus i Swider dali czadu tyle ze strasznie krotko;-/

Dodano po 1 [minuty]:

3 komentarze na forum co do sprzetu i muzyki
    neo_dc
    Poziom 32  
    I tutaj juz jest troche inny aspekt, najpierw pokazales je jako kolumny domowe...

Mozliwe ze beda sie dobrze spisywac przy zastosowaniach imprezowych, nie jest tam potrzebna super jakosc dzwieku :)

Byc moze tak dobrales te glosniki ze jestes z nich zadowolony i ok !
    Jesli inni byli zadowoleni to tym bardziej ok !

Ja osobiscie zachecam Cie do porownywania do innych zestawow i dalszego modyfikowania istniejacego, niekoniecznie kupujac glosniki za kolejne 1000 zeta, ja kiedys polepszylem (na ucho bylo slychac roznice ) troche zwrotnice w jakichstam tanich kolumienkach i kosztem jakis moze 5 zl, calkiem przypadkiem bo costam gdzies przeczytalem :)

Pozdrawiam i zycze wiecej udanych dyskotek :)
    qscgu
    Poziom 34  
    no no, az mnie sciskalo zeby odpowiedziec w tym wątku... te twoje kolumienki i subbasa zjadam na sniadanie 2ma 32-300-4SC. Pozatym co ty nam tutaj za opinie pokazujesz? osob ktore sie nie znają/nie interesują sprzetem? na takie imprezy mozesz przyniesc i najgorszy szajs z byle wielkim glosnikiem i tez ludzie bedą mowic ze "muza byla super". Muza moze i byla dobrze dobrana ale na nieodpowiednim sprzecie. Byles kiedys na "zawodowej dyskotece" ??
    zapewniam cie ze nie dosc ze jest 100 razy lepiej jakosciowo to jeszcze znacznie glosniej. do takich zabaw gdzie jakosc nie jest wymagana to sie nadaje i tak nikt nie bedzie zwracal na to uwagi, ale w zyciu nie nadawaloby sie to na prawdziwą dyskoteke poniewaz przyprawialoby ludzi o bol glowy. Do domu tez sie to nie nadaje, umarłbym jakbym mial sie meczyc z takim dzwiękem, u mnie pracuje 20/40 tonsila jako monitorki razem z ARV tesli i powiem ci ze to jest dla mnie sredni sprzet, ale nigdy ponizej niego nie zejde, sluchalem roznych pierdziawek i nie ma mowy w ogole o takiej samej liczbie szczegołow co przy tonsilu. To jest chyba nalepszy 20cm glosnik jaki wyszedł spod tej fabryki... ale mniejsza z tym, co to za pomysl samochodowy glosnik w obudowie po altusach?? powiedz mi jeszcze ze nie odizolowales go akustycznie od niskotonowca? bo jesli nawet tego nie zrobiles to tragedia totalna.
    Moja rada: wsadz tam glosniki takie jak byly lub: 30-200-4 w wersji estradowej lub 32-300 w wersji domowej, na sredniaka mozesz uzyc najlepiej oryginalnego tonsila jaki tam siedzial, a na wysokotonowca tez oryginalnego tonsila. niskiego nie lubie takiego jaki byl w 140tkach i wole te STXy
    RADMOR_MAN
    Poziom 17  
    Czytając twojego posta myślałem "niech się chłopak uczy, każdy ma prawo do błędów" ,ale jak wkleiłeś te zdjęcia z dyskoteki to mnie dobiło i musiałem się tu wypowiedzieć. Spaliłbym te kolumny radmorem. Uhaha bas 300W!! Jestem PEWNY, że oryginalne altusy 140, a nawet 110 wytzrymają więcej niż te twoje kolumny. A ty z uporem maniaka powtarzasz ,że masz najlepsze kolumny na świecie. O altusach, czy altonach możesz mówić , ze to badziewie jak masz lepszy sprzęt. Jakbym wiedział, że ktoś planuje taka profanację to jak słowo daje otłukłbym mu facjatę.
    Szwed32
    Poziom 11  
    Człowieku powiem jedno...Wtopiłeś 1001zl...Pozdrawiam.
    Syntatamura
    Poziom 2  
    Ja mam pytań kilka odnośnie tego suba którego chcesz zrobić.. Skąd przyszło Ci do głowy żeby wsadzać tam stxy?? Oglądałeś może wykres charakterystyki tych głośników?? Chcesz wydać 140zł na głośnik który przy 60Hz jest jeszcze ponad 90 dB ale już przy 40 to jest zaledwie 80dB... Dużo lepiej zagra tesla za którą zapłacisz tylko 50zł więcej... Co do Altusów to się nie wypowiadam bo brak mi słów na potępienie tego co zrobiłeś
    ps. bez obrazy, chcę ci tylko pomóc...
    Alton88
    Poziom 21  
    Oj ..

Niestety ale od dawna niewidziałem tak nieprzemyslanej konstrukcji..
    Za 550 zł masz kolumny na głośnikach GDN 30/100 + GDWT 9/90FT
    które o wiele głosniej i dynamiczniej zagrają .
    Niechce tu nikogop obrażać ...twoje EGO kolego zchowaj do kieszeni.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Medeis
    Poziom 21  
    Chyba wszystko na temat tego DIY ( :lol: ) zostalo powiedziane, nie mniej jednak zastanawia mnie dlaczego takie tematy nie laduja odrazu w koszu :? Toz to ewidntny przyklad zanizania poziomu...

Pozdrawiam

PS. Do autora: zdjecia - jakkolwiek by byly potrzebne :? mozesz zamiescic tak zeby forum sie nie rozjezdzalo? (miniaturki, albo troche sam je zmniejsz - i tak nie ma czego ogladac. )
    Jake1
    Poziom 18  
    Zdecydowanie nie zablysniesz chwalac sie ze potrafisz obslugiwac sprzet pseudo estradowy z duza iloscia lampek.. Tez robie to w mojej szkole a kazdy na poziomie 2 podstawowki by to zrobil.. A "sprzet" to totalna maskara i dno. W dodatku koszmarna strata kasy.

@up popieram temat powinien wyleciec.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gdL
    Poziom 27  
    Widać, że jesteś "ziomek", a "ziomki" nie powinny budować kolumn, tylko uczyć się w podstawówce ortografii, gramatyki, kaligrafii. Żeby nie offtopować - zepsułeś kolumny. A kolumny nie muszą być "kolosy", możesz zrobić kulturalny sprzęt, który będzie pasował do kulturalnej elektroniki, którą nota bene masz w domu. Komuś już proponowałem, chcesz mieć głośno, kup sobie

Oczywiście każdy kiedyś błądził. Jak nauczysz się ortografii i zbudujesz coś, co gra, bez niszczenia legendy Polskiej akustyki, to wszystko odszczekam.
    czoi
    Poziom 12  
    Ja nie mogę!!! Myślałem że skończę się ze śmiechu czytając te pochlebstwa na temat tych "kolumn" :D:D:D

A czy mi się zdaje czy ten średniotonowy Pioneer to głośnik samochodowy??? O.o :D

Jeszcze dodaj do tych kolumn niebieskie diodki i oklej aluminium do zawijania kanapek i sprzęt będzie już w 100% "kosmiczny" :D

Ale na poważnie... profanacja, apogeum głupoty. Szkoda tych 1000PLN
    łowieca
    Poziom 30  
    Jak to ktoś kiedyś powiedział "Boże, widzisz, a nie grzmisz !!"
    Totalna klapa, no brak słów dosłownie !!!!
    Za ponad 500 zł to możesz już wyrwać Altusy 300 !! , co zagra o niebo lepiej i na 90% głośniej niż Prosonic (wiadomo Taiwan, Chiny) i Pioneer (również trzaskany na wschodzie) w dodatku kick bas samochodowy, żaden z niego średniak.

Reszta sprzętu nie najgorsza ito jest jedyny plus przedstawionego zestawu.

Ja daje 1+/10, dał bym 0 gdyby nie reszta zeatawu. :P
    czaroslaww
    Poziom 26  
    ojej ... znowu dresiarski audiofilizm....
    macio8888
    Poziom 22  
    Ja nie chce nic mówić, ale te wysokotonowe to niech sie schowają, kupiłem takie do monitorków i niestety byłem zmuszony ich słuchać przez pewien czas, ale dobrze, ze znalazłem wysokotonowca Tonsila - od razu lepiej...
    greg0rek
    Poziom 13  
    :) dzieki za to że poprawiłeś mi nastrój twoim tematem :) uśmiałem się do łez.. troche pokory, i samokrytyki. Jeśli zmądzrejesz to możesz się wiele nauczyć od ludzi z elektrody. zmarnowałeś 751zł. nic dodać nic ująć.
    galad
    Poziom 18  
    Mała dawka chumoru przed snem, ale jak tak można bezcześcić altusy, to tak jakby na mszy zamiast pieśni mochery śpiewały disco polo, (beszczeszczenie 2000 lat praktyki liturgicznej)
    najlepiej wyciągnij te głośniki z obudowy i jak będzie gdzieś walec jechał to je tam położ, i ci się fajne dyski zrobią wsam raz na ścianę do pokoju takiej osoby jak ty,(niemającego za grosz szacunku dla polskiego audio) dowidzenia kup se trombkę do pir.. do trąbienia.
    Helmans
    Poziom 20  
    Powiem tak w tej cenie mógłbyś kupić regenerowane głośniki Tonsila i je tam wstawić. Wogule super mieszanka zwrotnice od altusów 300. Jak patrze na swoje 140-stki to aż żal bierze jak widzę te obudowy w które wstawiłeś te głośniki. Co do imprezy to wszyscy wiedzą jak to jest (troche % i od razu wszystko wchodzi do ucha:)) A tak na serio to daje 1/10.
    RAFi X
    Poziom 28  
    Nie będę tego cyrku oceniał, bo aż ręce opadają...żeby się nie powtarzać, to kolumny totalnie do dupy :| Też miałem altusy, też kombinowałem, ale nie aż tak, utopiłeś 1k zł...za tyle kasy można kupić TONSIL TON200 w stanie idealnym, które są o wiele lepsze niż nawet 4 Twoje "altusy". Lepsze mam na myśli stosowanie ich na imprezach, tzn łomot, głośność i wytrzymałość. Proszę się nie obrażać, nie wysmiewam się, bo to poprostu przez brak wiedzy na temat audio. Ale nie wszystko stracone, da się z tego zrobić jakieś porządniejsze kolumny (przykladowo: wzmacniając bude, wstawiając głośniki GDN 30/120, GDM 16/80 i gdwt 9/100FP, na odpowiednio przystosowanej zwrotnicy).
    Pozdrawiam.
    pop6
    Poziom 15  
    daro powiem jedno bierz się do roboty ,zacznij od czytania (godziny spędzone na forach na pewno ci coś uświadomią(choć może być różnie))
    jak to ma być sprzęt estradowy to głośniki beyma,tonsil ,jbl itp.
    jakiś program do projektowania i wyliczania obudów by się przydał
    ale jak masz robić takie "coś" jak to co na wstępie to lepiej cię wyjdą zakupy w AVT ( estradowe kolumny w dobrych cenach)
    pozd.
    gilong
    Poziom 18  
    2 zdjecie... wszystkie potencjometry na max w lewo.. pewnie na max basow i suwaki albo na max albo na min... zero umiejetnosci regulacji... powodzenia EDIT: widac takze ze sygnal wchodzi w przester
    RAFi X
    Poziom 28  
    Tam gdzie potencjometry na mixerze byly przekrecone to nie aktywna sekcja mixera, poprostu wylaczona, wiem bo mialem ten mixer B. DJX700. A co do przesteru to nie wiem, nie wiem, bo tylko syki widac zeby byly wysterowane ponad reszte pasma.