Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odmowa dostępu. Avast i Spyware Terminator.

25 Lis 2006 18:08 5582 4
  • Poziom 28  
    Witam. Mam problemik dosc uciazliwy.

Odrazu napisze, co zrobilem - zainstalowalem Windows XP sp1 potem zrobilem nakladke SP2. Posiadam ochrone przed wirusami: Avast oraz oslone przed Spyware i innym badziewem - Spyware Terminator.

Problem jest taki - po zainstalowaniu aplikacji nie mam mozliwosci zrobic czegokolwiek w folderze z tym programem. Oznaczony jest jako " Tylko do odczytu"

Problem z aplikacjami - Mobile Phone Manager - nie moge zainstalowac np. Nakladki do obslugi telefonu siemens SX1.

BlueSoleil - ma orginala, ale nie da sie zrobic Update do nowszej wersji.

nie mozna nic zrobic po instalacji jakiegokolwek oprogramowania. Przyblize moze problem tak - Jak sobie zainstaluje ktos piracka gre, to musi wgrac tzw. Kraka. - W moim przypadku bylo by to nie mozliwe.

Za kazdym razem pojawia sie ten sam komunikat - Odmowa Dostepu.

Probowalwm wylanczac antywira i inne programy chroniace i nic. Mam konto z uprawnieniami admina. syfu w kompie tez nie mam, bo gdybym mial, to admin z mojej sieci by sie barzo denerwowal.

Uprzedze pytanie - oto wynik analizy programu hijackthis:

Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 16:34:21, on 2006-11-25
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
    C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSvl.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    C:\Program Files\OpenVPN\bin\openvpn-gui.exe
    C:\Program Files\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe
    C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe
    C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe
    C:\Program Files\Mobile Phone Manager\bin\Mobile Phone Manager.exe
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\SCfgSrv.exe
    C:\WINDOWS\system32\devldr32.exe
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\DESPROXY.exe
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\SPHONE~1.EXE
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\SCONTA~1.EXE
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\MESSAG~1.EXE
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\MPMPim.exe
    C:\PROGRA~1\MOBILE~1\bin\SMESSE~1.EXE
    C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe
    C:\DOCUME~1\oZ\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.875\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/search?hl=pl&q=mozilla&lr=
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [openvpn-gui] C:\Program Files\OpenVPN\bin\openvpn-gui.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SpywareTerminator] "C:\Program Files\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033
    O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - Startup: Mobile Phone Manager.lnk = C:\Program Files\Mobile Phone Manager\bin\Mobile Phone Manager.exe
    O4 - Global Startup: BlueSoleil.lnk = ?
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: ING Bank Online - https://ssl.bsk.com.pl/bskonl/component/INGOnl.cab
    O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
    O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
    O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)
    O23 - Service: BlueSoleil Hid Service - Unknown owner - C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe
    O23 - Service: OpenVPN Service (OpenVPNService) - Unknown owner - C:\Program Files\OpenVPN\bin\openvpnserv.exe

Prosze o porade, bo nic nie pomaga. to chyba jest ktoras z zainstalowanych aplikacji, ale ktora?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli masz XP Professional to nie jest to duży problem...

Otwórz jakikolwiek folder. Wejdź w Narzędzia=>Opcje folderów. Wejdź w zakładkę Widok i w Ustawienich zaawansowanych znajdź "Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)". Odhacz zaznaczenie i kliknij OK. Teraz wejdź we właściwości folderu, do którego nie możesz się dostać.
    1. Wejdź w zakładkę Zabezpieczenia. Kliknij przycisk Dodaj i wpisz swoją nazwę użytkownika, kliknij Sprawdź nazwy OK. Znowu OK. i masz dostęp do wszystkiego w folderze.
    2. Jeśli przycisk dodaj byl nieaktywny to kliknij Zaawansowane. We wszystkjich zakładkach Dodaj swoją nazwę użytkownika. Zaznacz "Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym wpisy..." w dwóch pierwszych zakładkach; zaznacz również "Zamień właściciela dla podkontenerów...". Kliknij OK. Powróć do punktu pierwszego. Po tej operacji wszystko będzie działać. Jeślii bedziesz miał którekolwiek z przycisków nieaktywne, nie bedziesz mógł czegoś zaznaczyć, to zrób to na co zezwala system. Sukcesywnie będziesz miał odblokowywane kolejne opcje.

Sorry za taki dość chaotyczny opis, ale sam do tego doszedłem (szczerze mówiąc przypadkiem), kiedy nie mogłem skasować z dyzia Moich dokumentów (21GB informacji na 37GB dysku). Nie jestem pewien czy dokładnie wszystkie te oipcje są potrzebne (a nawet wątpie w to), ale zawsze daje to efekt jakiego oczekiwałem.

Powodzenia...
  • Poziom 28  
    Wielkie dzieki :)

Pomoglo w 100% :)

Jednak dalej nie wiem, co moglo spowodowac ten stan. Dawniej bez najmniejszego problemu moglem wszystko robic.

Ps. Co jest ciekawe... W grupie tej urzytkownik o nazwie Administrator - ma pelna kontrole nad wszystkim. Probowalem z tego konta robic to i komunikat byl jednoznaczny - odmowa dostepu ;/
  • Poziom 22  
    mozesz odebrac prawa dostepnu administratorowi do katalogu...

tez mialem ten problem, podobno robia to jakies robaki, nie znalazlem dokladniejsze informacji, przeskanowanie systemu nic nie wykazalo, zmienilem recznie wszystko i od 1roku nic sie nie dzieje.

pozdrawiam
  • Poziom 28  
    robak odpada... moze w innym przypadku - bylby to problem, ale nie w moim.

mam dostep ze swojego koputera do serwerow naszych sieci. Gdybym nie mial czystego systemu (wolnego od smieci) serwer by mnie nie wpuscil do sieci firmowej, a przynajmniej administrator sieci by cos zauwazyl.

Pozdrawiam, Jarek.