Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transmiter fm czy adapter do kasety??

smajek 25 Lis 2006 23:46 10313 10
  • #1 25 Lis 2006 23:46
    smajek
    Poziom 9  

Witam
    mam pytanie posiadm w autku odwarzacz kasetowy (fiat bravo) i chcac np. słuchać mp3 z telefonu komórkowego w tym przypadku nokii 6230i co mam kupic co bedzie sie lepiej sprawowało?? co myslicie na ten teamt

0 10
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2006 00:51
    krychuM
    Poziom 14  

Witam
    Moim zdaniem żadne z tych rozwiązań nie jest dobre. W przypadku adaptera traci się na jakości trochę. Nie inaczej jest w przypadku ogromnej większości transmiterów. Wiele z nich, szczególnie tych tanich nadaje w mono i jakość dźwięku w końcowym efekcie pozostawia wiele do życzenia. Z resztą transmitery nadają na częstotliwości FM 85,5-108MHz co jest nie zgodne z prawem. Dlatego transmitery od jakiegoś czasu nie mają certyfikatu CE, a więc tak na dobrą sprawę i nie powinny być sprzedawane. Najlepiej byłoby zainwestować w jakieś radyjko z odtwarzaczem MP3
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lis 2006 00:55
    muldex
    Poziom 11  

Najtaniej wyszła by cię kaseta adapter miałem kiedyś grało nawet fajnie ale rewelacja to nie była, co do transmitera to kup droższy jakiś konkretny stereo z regulacją częstotliwości, po necie dużo sprzedają badziewia ale jest jedna wada nastawiając na daną częstotliwość i jadac autem może zakłucić cię jakaś stacja akurat nadająca na tym samym paśmie. Wybierz kasete tania i prosta w obsłudze ;)

0
  • #4 26 Lis 2006 12:38
    powalla
    Moderator CarAudio

Taka kaseta z kabelkiem to chyba najtańsze (lepsze niż tani transmiter) rozwiązanie.Możesz oddać radio do jakiegoś "kumatego" elektronika ,żeby wyprowadził wejście zamiast odtwarzacza kasetowego(używasz jeszcze kaset?) wtedy będzie nawet dobra jakość(o ile MP3 ma jakość).

0
  • #5 26 Lis 2006 13:43
    smajek
    Poziom 9  

Jak napisalem na poczatku teamtu posidam fiata bravo a ta badia byly seryjnie montowane jak na zdjeciu

i powiem ze nawet to ladnie wyglda mam w nim godzine i fajnie komponuje sie z deska rozdzielcza

natomist jesli wloze zwykłe radio

to bedzie wyglada tak wiec wole wariant standardowy z jakims adapterem fm czy kasetowym podepna pod komorke i bede mial granie tak sie zdaje

0
  • #6 26 Lis 2006 21:26
    sphinx_7
    Poziom 13  

ja mam adapter i nawet gra znosnie z odtwarzacza mp3. Minus to ze jak masz wysokotonowki wysoko (nie w nogach) to slychac szumy i slychac jak rolki w kasecie sie tluka - u ciebie bedzie slychac bo masz radio wysoko. ja mam na dole wiec da sie przezyc, a i tak slucham glosno wiec to mi nie przeszkadza.

0
  • #7 27 Lis 2006 10:07
    micho_m
    Poziom 17  

Ja mam taki transmiter. Lezy gdzies, juz nawet nie pamietam gdzie. Jest to rozwiazanie bardzo kiepskie. Najpierw uzywalem kasety, bylo powiedzmy srednio, ale dalo sie sluchac. Problem byl tylko z kablem od kasety wystajacym z otworu caly czas. Pozniej kupilem transmiter i na drugi dzien wywalilem go z samochodu. Tego samego dnia pojechalem do jakiegos serwisu rtv i zapytalem czy moga mi dorobic wyjscie jack? Oczywsicie mogli i zrobili to na drugi dzien. Za kasete zaplacilem jakos 10 zl chyba, za transmiter cos ok 50 zl. W sumie wydalem 60 zl. A za dorobienie wyjscia jack 25 zl i jakosc byla znacznie lepsza od kasety i transmitera. Na Twoim miejscu podjechalbym do takiego zakladu i poprosil o wyprowadzenie takiego kabelka, najlepiej troche dluzszego. Rozkrecilbym troche konsole srodkowa i puscil kabel za nawiewami do popielniczki. Tam nie byloby go w ogole widac i mialbys gdzie telefon klasc.

0
  • #8 27 Lis 2006 10:31
    sphinx_7
    Poziom 13  

tez jest takie rozwiazanie, najlepsze bo dzwiek idzie bezposrednio na przedwzmacniacz

0
  • #9 27 Lis 2006 12:57
    smajek
    Poziom 9  

tylko sprawa jest taka ze radio ma chyba kod jest to radio w bravo i nie wiem jak bedzie jak je wyjme to nie wiem czy pozniej bedzie działac

0
  • #10 27 Lis 2006 16:44
    micho_m
    Poziom 17  

No to poszukaj gdzies na necie czy Twoje radio jest kodowane. Jesli jest i nie masz kodu to lepiej nie wyciagaj. Chyba ze masz jakis dekoder albo oddasz do odkodowania, wtedy nie bedziesz mial problemow.

0
  • #11 27 Lis 2006 18:20
    powalla
    Moderator CarAudio

Nie znasz kodu? Zima idzie ,a jak sie "skończy" aku?
    Podjedź do jakiegoś zakładu CA i za jednym razem wyprowadzą ci AUX i zajmą sie kodem ,zanim jeszcze LATO mamy :-)

0
  Szukaj w 5mln produktów