Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dmuchawą do pieca CO - wyłącznik czasowy

26 Lis 2006 08:06 2455 3
  • Poziom 19  
    Witam. Mam problem z dmuchawą do pieca CO, ale pokolei. Otuż zamontowałem dmuchawę z przyczepy kempingowej do nadmuchu mojego pieca i sprawuje się świetnie. Dmuchawę uruchamia termostat z piecyka gazowego, ale po wypaleniu się opału (koks) dmuchawa dalej pracuje. Potrzebny mi jest prosty schemat wyłącznika czasowego, ktury wyłączyłby po np. godzinie tę dmuchawę doczasu ponownego wzbudzenia ręcznego. Proszę o pomoc może jakiś link? Z góry dziękuję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Termostat włącza dmuchawę gdy temperatura spadnie poniżej określonej termostatem wartości, a po osiągnięciu tej temperatury wyłącza. Mi chodzi o sytuację gdy w piecu wygaśnie ogień np. gdy chcę wyczyścić popiół i szlakę. Mając ten wyłącznik nie musiał bym schodzić do kotłowni w celu wylączenia dmuchawy

Nstan - dzięki za schematy na pewno pomogą w mojej sprawie, ale mam pytanie (jestem zielony z elektrniki) jaka jest wartość R, T1, T2, jakie diody i co to jest Z. Poza tym w jakich punktach mam podłączyć przekażnik, bo dmuchawa jest na 230V.