Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dobry router z dużym zasięgiem WiFi jaki??

marpap1 26 Nov 2006 14:51 11453 7
    marpap1
    Level 11  
    Witam!
    Wiem że temat był już wałkowany na forum kilka razy, ale czytam i czytam, i zamiast być mądrzejszy to mam większy mętlik.
    Mieszkam w bloku (stare budownictwo) i chcę podzielić neostradę z kuzynem który mieszka dwa piętra niżej(wiem ze nie wolno, ale to pomińmy). Kuzyn dopiero się wprowadza i chce kupić sobie laptopa, dlatego najlepiej by było gdybyśmy to zrobili bezprzewodowo. Ale nie mogę sobie poradzić z dobraniem sprzętu. Co byście polecili jaki sprzęt dobrać? Router najlepiej z podziałem pasma aby jeżeli on coś będzie ściągał to mnie nie będzie spowalniać i odwrotnie. Myślałem o http://pentagram.pl/produkty_new/szczegoly.ph...0&grupa=pentagram_wlan_routery&id_produktu=14
    Co o tym myślicie? Dodatkowa antena powinna chyba wzmocnić zasięg?
    Co prawda do przebycia są dwa stropy ale to jest stare budownictwo i beton jest raczej kiepski (tynki można usuwać śrubokrętem).
    Co radzicie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    MacGyver.
    Level 21  
    Rutera o dobrym zasięgu nie ma - raczej wszystkie mają ten sam zasięg. Do niego dokupisz prostą antenę panelową (nie z allegro) i skierujesz w dół na lokal kuzyna.
    tomasz0703
    Level 25  
    Witam mam d-linka g 604t mam go na pierwszym pietrze domku jednorodzinego pietro nizej mam lapka z wifi planet wl-u350b (strop z plyty betonowej) zasieg nie jest zadobry chyba pociagne kabel do laptopa .Ja na twoim miejscu kupil bym ruter bez wifi (koszt kolo 100-150) pare metrow kabla i masz gwarancje ze wszystko smiga .A przy wifi musisz dokupic jeszcze karte wifi do laptopa bo nie wszystkie maja, a sieciowke maja wszystkie . Zaoszczedzisz kupe kasy
    marpap1
    Level 11  
    Laptopa będzie kuzyn dopiero kupował tak więc będziemy szukać z wbudowaną kartą (z resztą większość nowych teraz ma), co do kabla wiem że to byłoby najprostrze rozwiązanie ale ale wolałbym żeby kabli nie było widać na zewnątrz budynku ze zrozumiałych względów.
    A co sądzicie o tym routerku dobry jest? Czy jednak coś innego?
    Może ktoś go ma i mógłby się wypowiedzieć?
    mulat
    Level 17  
    ja mam siec z kolega juz od 3 lat kabel idzie od parteru na 4 pietro po zewnetrznej stronie bloku od strony frontowej gdzie kazdy go widzi.
    i jakos do tej pory jest ok.
    a ostanio podpiolem mu neta bo na pol mamy i co ci zrobia.?
    zawsze mozesz powiedziec ze router konfigurowal fachowiec gdzie tylko ty masz net . a on ma z toba siec
    marpap1
    Level 11  
    To fakt. Być może i tak zrobimy. A co z routerem? Chcę kupić jednak z wifi ponieważ przyda mi się na przyszłość gdyż będę chciał również wymienić "blaszaka" na laptopa.
    MacGyver.
    Level 21  
    Linksys WRT54GL - jeżeli masz modem ethernet.
    marpap1
    Level 11  
    Modem mam ale taki jak dostałem od TP-Sagema, wolałbym coś z wbudowanym modemem no i dobrze by było gdyby był podział pasma, chociaż podobno QoS zdaje egzamin.