Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwsza konstrukcja na 27/150/4/SS

--==tomolo==-- 26 Lis 2006 17:20 3023 9
  • witam.
    chcialbym przedstawic subwoofer, ktory udalo mi sie stworzyc przez ostatni tydzien. dlugo go robilem bo i czasu nie mam za wiele. jako pomoc i jedyne zrodlo informacji jest forum elektroda:D . wybralem glosnik, ktory jest tani i ma w miare przyzwoite parametry. po prostu w razie niepowodzenia nie chcialem utopic duzo kasy.
    jako material na skrzynie posluzyla solidna PRL-owska szafa ktora pocielem na odpowiednie elementy. skrzynia zostala sklejona wikolem i dodatkowo skrecona. mysle ze wyszlo to w miare przyzwoicie, nie zauwazylem zadnych szczelin czy przeswitow wiec uszczelnianie silikonem sobie darowalem. do obicia uzylem zwyklej wykladziny. w tylnej sciance zamontowalem terminal. poczatkowo byla to skrzynia zamknieta o pojemnosci 40l netto. grala przyzwoicie. ale bylem ciekawy jak zagra przy skrzyni wentylowanej i po dluuugich obliczeniach ( trzeba bylo sie nauczyc ) zamontowalem br i jest o wiele lepiej. dodatkowo tylna scianke wytlumilem gąbką.
    koszty
    glosnik 67zl
    plyty 0 zl
    terminal 10lz
    klej 7zl
    wykladzina 14zl
    wkrety ok 5zl
    br 3,90zl

poj. skrzyni 40 l netto
    br 74mm dl 180mm (40 Hz)

wzmacniacz JBL GTS 150 W w rms
    aktywna zwrotnica sub-50 sinuslive
    przod . sinuslive SL160F i tweetery neo13

w tej chwili wystawilem go do sprzedania i jezeli uda mi sie go sprzedac to w najblizszej przyszlosci powstanie nastepna konstrukcja na mocniejszym przetworniku.
    i kilka zdjec:

dzieki za uwage i prosze o opinie. pozdrawiam tomek:D

Fajne!
  • #2 26 Lis 2006 17:44
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam.

Powiem tak co 2 sub na elektodzie jest taki sam no bo co tu zrobi się innego. Więc jak wszystko liczylęś i wogóle więc musi być ok więc szacunek bo niektórzy to by włożyli głośnik do wiadra bez dla i by byli zadowoleni.

Lipe zrobiłeś z wyklądzinom bo na krawędziach będzie się strzępić strasznie a to niebędzie fajnie jakbyś dał kocyk to bardzo schludna konstrukcja by byłą. Ale i tak się postararałeś i wygl;ąda to.

Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

Gdzie ty go sprzedajesz bo nieznalazłem na allegro

• #3 26 Lis 2006 18:06
    Vitu
    Poziom 20  

"nic nowego nie zauwazylem " ale pochwala za trud i prace wlozona w budowe subufera . Wyglada bardzo estetycznie . Pozdrawiam

• #5 26 Lis 2006 18:30
    Paweł007
    Poziom 22  

jak na nój gust to się opłacalnie niesprzeda na bank. Zrob nową aukcje moim zdaniem zły opis jest so tego i sie niesprzeda.

• #6 26 Lis 2006 21:04
    crazy_88
    Poziom 42  

bardzo ladna konstrukcja ale malym minusikiem jest to ze umiesciles bass reflex z boku a najlepiej bylo by zeby byl obok glosnika to taka rada na przyszlosc

• #7 26 Lis 2006 21:38
    cursor
    Poziom 30  

crazy_88 weź mi wytłumacz w czym takie ustawienie jest nieprawidłowe? Bo z tego co ja wiem to dla głośnika to żadna różnica. Problem może pojawić się przy ustawianiu skrzynki, ale z tym też da się poradzić.

• #8 26 Lis 2006 21:43
    foxik000000
    Poziom 28  

Ogólnie subik moze być, tylko poprawiłbym boki bo troche widac łaczenia i jakbys kiedys robił jakiegoś suba to na twoim miejscu dałbym jaka lepsza okładzine ,a nie wykładzine z praktikera :P

• #9 27 Lis 2006 21:58
    AMD Wojtek
    Poziom 11  

Crazy 88 wogole nie masz racji. Umiejscowienie BRa prawie wogole nie ma znaczenia. Nawet lepiej jest jak jest na innej scianie niż głosnik, bo w przypadku gdy mamy suba w domu możemy kombinować z ustawieniem BRa tak do sciany zeby zyskac dodatkowe dB

• #10 27 Lis 2006 23:45
    _Gothic_
    Poziom 12  

jakas dziwna ta wykladzina na kazdym zdjeciu inny kolor ;P mozesz mi wytlumaczyc jaki byl sens robienia suba i po tygodniu wystawianiu go na aukcje? nic nie napisales jak gra, ale wnioskuje ze niezbyt Ci sie podoba skoro sprzedajesz

btw. aukcje zrobiles na "odwal sie", przeciez powrzucales juz zdjecia na fotosik to co szkodzilo dodac je do aukcji? jedno male zdjecie i ktos ma na to wydac tak w ciemno 180zl? oj nie sadze, wiekszosc zasugeruje sie tym, ze kiepska aukcja == kiepski sub, zreszta te 180zl to i tak za drogo, z tego co widzialem to samorobki sprzedaja sie najwyzej po kosztach materialow

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson