Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt maksymalna liczba satelitów

Ghostbuster 26 Lis 2006 17:22 1781 11
  • #1 26 Lis 2006 17:22
    Ghostbuster
    Poziom 9  

Witam!
    Mój projekt jest taki :
    Mam zamiar zbudować "zestaw" zezów anten offsetowych i innych, w celu "złapania" wszystkich mozliwych satelitów które da się namierzyc z terytorium dolnegośląska. Jeśli się ktos bawił już w cos podobnego prosze wpisywac swoje "przemyslenia" i efekty. Przedewszystkim jakie można złapać ?? Ważne są też koszta nie chce leciec w tysiące. Narazie mam zwykłego zeza HotBird Astra. Pierwsze co to jakie satelity ??? Czy da się złapać te 1.0 W do 67.0 W?? znaczy do którego stopnia ??

0 11
  • #3 26 Lis 2006 17:55
    Ghostbuster
    Poziom 9  

Chodzi mi o jeden satelita=jeden konwerter
    i kilka talerzy no tak 6 konwerterów na talerz :)

0
  • #5 26 Lis 2006 18:04
    Ghostbuster
    Poziom 9  

Znam tą strone i ten artykuł ale to nie sa wszystkie satelity które są na niebie :) Czy ktos podłanczał się może "pod" te znad oceanu ?? np: od 1.0 w do 61.0 w?

0
  • #6 26 Lis 2006 18:39
    inp
    Poziom 20  

Ja osobiście najdalej na W mam Amosa jest to 5W , antena 80 skierowana centralnie na satelitę, poziom sygnału średni 70%.
    Próbowałem go wczesniej zlokalizowac na zezie, ale sygnał miałem nie wystarczający.
    Wszystkie ustawienia odnoszą się do polskiego programu TMT na innych programach z tego satelity miałem wieksze sygnały.

0
  • #7 26 Lis 2006 20:28
    Ghostbuster
    Poziom 9  

A czy dasię stosując jakąś technike odebrac kanały z USA, abc lub cos w tym stylu czasmi jak pokazuja tvn24 to styłu na monitorach widać różne kanały raz widziałem abc. Co było by potrzebne do odbioru czegoś takiego??

0
  • Pomocny post
    #8 27 Lis 2006 15:02
    dobryduszek
    Poziom 13  

@Ghostbuster
    Odbierzesz tylko te satelity, które masz nad horyzontem, jesli masz którąś poniżej, to nic ci nie pomoże (n[p: te Amerykańskie). Mnie się udało odebrać satelity z zakresu od 90E do 58W (ślask), co do ABC masz je na intelsacie 907 (27,5W) niekodowane a do tego w HD, tylko jeden problem, ja nie mogę znaleźć tunera HD który przeczyta SR40000, jeśli znajdziesz to daj znać. Pozdr

http://jackysat.prv.pl/

0
  • #9 28 Lis 2006 17:54
    Ghostbuster
    Poziom 9  

Dzieki ja jak widac też śląsk tylko że dolny :) a DVB-PC :) czyli karte, a na czym są jeszcze jakieś kanały ze stanów??

0
  • #10 28 Lis 2006 21:37
    janek1815
    Poziom 38  

ja mialem od 83 stopnia na wschod do 45 zachodniego antena polarmont 150cm

0
  • #11 30 Lis 2006 17:00
    Ghostbuster
    Poziom 9  

Wiec mam juz drugi "spodek" teraz czeka mnie projektoanie odpowiedniego masztu ponieważ bedzie to montowane na dachu domku jednorodzinnego mam troche mozliwość, jaka jest najlepsza maszt 3 m na koncu antena czy raczej konstrukcja cos takiego dwa maszty 3 m w odległości około 3-5 m od siebie połączone na górze belką poprzeczną. Narazie mam 2 spodki jednak mam zamiar do kupic w przyszłości jeszcze może z dwa. Prosze o wszelkie pomysły i rady .

0
  • #12 30 Lis 2006 17:32
    Preskaler
    Poziom 37  

Trzeba także pamiętać, że nie wszystkie satelity "widoczne nad horyzontem (45W - 68E) dadzą się odebrac a niektóre z nich potrzebują dużych średnic talerza. Zależy to od tzw wiązki i gdzie ona jest skierowana. Jeśli antena skierowana jest na Turcję a wiązka odpowiednio wąska to i 3m antena nie pomoże i odbiór będzie niemożliwy. Zdecydowanie więcej informacji zdobędziesz jeśli (przynajmniej na początku) zastosujesz duży talerz i obrotnicę. Wtedy możesz sporządzić sobie spis możliwych do odebrania kierunków i kanałów bo taka antena skierowana wprost na satelitę ma większąskuteczność od zeza. Co do programów z USA to tylko jest to możliwe w tych przypadkach gdzie Amerykanie retransmitują swoje programy do Europy (np. dla swoich żołnierzy) ale są to w większości programy kodowane. Polecam miesięcznik "TV-Sat" w którym jest podawany co miesiąc aktualny wykaz niekodowanych, całkowicie lub częściowo, programów cyfrowych i analogowych (80E - 45W).

0
  Szukaj w 5mln produktów