Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplifier Technics SU-V500 - mozliwość wykorzystania PHONO

26 Lis 2006 19:17 2954 2
  • Poziom 15  
    Witam :)

Bardzo proszę o pomoc zorientowanych w temacie :)

Posiadam (już wiekowy - 9 lat) wzmacniacz AMPLIFIER SU-V500 firmy Technics. Używam go cały czas, gdyż sprawuje się bardzo dobrze i na chwilę obecną nie mam większych potrzeb.

Mam jednak mały problem, gdyż wszystkie wejścia mam zajęte podłączonymi urządzeniami typ: radio, cd, korektor, tv, sat. Wszystkie z wyjątkiem jednego o nazwie PHONO. Wydaje mi się, że jest to wejście przewidziane do podłączania zwykłego gramofonu na czarne płyty z wkładką piezoelektryczną.

Nie korzystam z tego wejścia, ponieważ po podłączeniu (tradycyjnego na obecne czasy) urządzenia typu np. DVD, CD lub każdego innego, dźwięk jest przesterowany, charczący z dużą ilością sopranów.

Aktualnie potrzebuję go pilnie wykorzystać do podłączenia DVD, dlatego Was pytam:
    1. Czy jest możliwość zastosowania jakiegoś układu dopasowującego, który pozwoli wykorzystać to wejście dla DVD ???
    2. Jeżeli tak, to jak się nazywa taki układ ???
    3. Gdzie znajdę schemat i czy to skomplikowany układ - potrafię starannie wlutować elementy na gotową płytkę drukowaną i to by było na tyle moich umiejętności.
    4. Może można gdzieś kupić złożony lub do samodzielnego montażu - typu KIT.

Schemat leży tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=379549#379549

Bardzo Was proszę o rady i pomoc w uzyskaniu informacji.

Oczywiście za każde info z góry dziękuję :)

Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 38  
    Można usunąć cały blok phono równocześnie robiąc z tego wejścia normalne wejście jak TUNER/AUX itd. Jezeli jesteś w stanie troszkę "pogrzebać" w tym wzmacniaczu, wylutować kilka części to niema problemu.

Usuń poniższę elementy:
    IC451,R452,R451,C452,C452,R456,R455,R450,R449,R463,R464,
    C461,C462,C463,C464,R467,R468,R466,R465

W miejsce C452,451,R450,R449,C463,C464,R467,R468 wstaw zworki następnie wstaw również zworkę między 5 i 7, 3 i 1 nogę IC451. Dokonując tych zmian możesz używać wejścia phono tak samo jak innych.
  • Poziom 15  
    Witaj ALTON :)

Dzięki serdeczne za szybkie info z Twojej strony.

Doceniam Twoją wiarę w moje umiejętności, ale zerknąłem na schemat i przeraziłem się nieco. Obawiam sie, że sobie nie poradzę. Zlutować kabelek to ja potrafię, albo jakiegoś prostego KIT-a również, ale w gąszczu tylu drobnych elementów ??? To dla mnie za trudne i mogę spaprać.

Nie wiem, czy mogę mieć aż tyle śmiałości w stosunku do Ciebie...
    Mieszkam niedaleko - w Sosnowcu. Nie mógłbym podjechać z tym wzmacniaczem ??? Dostosuję się do Twojego wolnego czasu. Co Ty na to ???

Kurcze... zależy mi :)