Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z żelazkiem, termostatem

26 Lis 2006 19:17 5862 8
  • Poziom 11  
    Witam,

Żelazko nie grzeje, rozkręciłem, brak rezystora termicznego, jest termostat - oznaczony jako KST 220 E - przesyłam zdjęcie w załączniku. Jakie napięcie powinno dochodzić do stopy żelazka?, jakie charakterystyki powinien mieć element który przedstawiam na zdjęciu - czyli KST 220 E? Gdzie można poszukać charakterystyk - zdjęcie wzięte z chinskiej stronki z której nic nie wiadomo. Proszę o pomoc w naprawie.

Pozdrawiam,
    piotr
  • Poziom 32  
    Do stopy żelazka nie powinno dochodzić żadne napięcie a sama stopa powinna być podłączona pod przewód ochronny (żółto zielony) Sprawdź i przeczyść styki termostatu te które załączają grzałke żelazka lub do sprawdzenia sam przewód zasilający i grzałka . .Pozdrawiam .
  • Poziom 27  
    Jest to zwykły wyłącznik bimetaliczny,jak sam piszesz chiński ,więc nie licz na jego trwałość i jakość wykonania.Pare razy grzebałem się przy tego typu żelazkach,z nie zawsze zadowalającym efektem. A co najważniejsze na stopie żelazka nie powinieneś mieć żadnego napięcia,ponieważ grozi porażeniem.
  • Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedzi,

Czy można testowo podłączyć żelazko bez tego elementu? Oczywiście nie do normalnego używania, tylko dla próby. Jak w takim razie podłączyć 220 V do części grzewczej. Oczywiście mają panowie rację - uziemienie jest podpięte do stopy żelazka.

pozdrawiam,
    piotr
  • Poziom 26  
    możesz podłączyć napięcie 230V do grzałki dla sprawdzenia czy grzeje.oczywiście przewód ochronny podłącz też .jeżeli będzie grzałka grzała to znaczy że termostat jest zepsuty.
  • Poziom 39  
    Trochę trudno zrozumieć o co chodzi. Skoro jest to żelazko niezbyt drogie i proste to ma to co jest konieczne. Po co tam rezystor termiczny (cokolwiek to znaczy)? Jest termostat włączony szeregowo z grzałką i jego zadaniem jest regulacja temperatury. Inaczej mówiąc zależnie od naprężenia styków przerywacza następuje wcześniejsze lub późniejsze ich zadziałanie. Po co tobie ta charakterystyka? Przecież powstaje pytanie czy to działa czy nie. A tą charakterystykę regulujesz malutkim wkręcikiem w osi termostatu (jeśli jest potrzeba).
  • Poziom 27  
    Naprawiałem kilka sztuk tych żelazek, w żadnym z nich po ponownym złożeniu termostat nie działał prawidłowo.Jest to napewno spowodowane użyciem niskiej jakości elementów,szczególnie bimet. stosowanych w tych przełącznikach,tracą swoje właściwości i ulegają trwałym odkształceniom.Dobranie nowych raczej mija się z celem.
  • Poziom 11  
    BRAWO DLA CHIńSKIEGO SPRZęTU

Kabel wyglądał z zewnątrz wporządku - miał przebicie - z sieci brał 220VAC - na wyjściu pokazywał tylko 50 VAC. Był w jednym miejscu nadszarpnięty. Polski kabel przy takim urazie mechanicznym zazwyczaj przewodzi.

pozdrawiam,
    dzięki za pomoc,
    piotr
  • Poziom 27  
    Moje gratulacje z powodu udanego odnalezienia i usunięcia uszkodzenia. Myślę, że zastosowałeś odpowiedni przewód. Nie mogłem wcześniej odpowiedzieć.