Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka silnika tylnej wycieraczki w VW Golf III

mavi 26 Lis 2006 21:04 3063 4
  • #1 26 Lis 2006 21:04
    mavi
    Poziom 19  

Witam

Borykam sie z taką dziwną usterką. Gdy kupiłem jakiś czas swojego golfa to nie działała w nim wycieraczka tylnej szyby. Gdy uporałem się z wtyczką która zasniedziała i była przyczyną braku napięcia okazało się, że silnik nie działa. Po wymonowaniu i smarowaniu i próbie rozruszania go okazało sie za zaczął chodzić ale niestety nie zatrzymuje sie w tej samej pozycji co powinien. Ogólnie mówiąc silnik zatrzymuje sie w różnych pozycjach. I teraz moje pytanie:

Czy uszkodzony jest jakiś czujnik pozycji w silniku i przez to przekaźnik błędnie zatrzymuje silnik, czy uszkodzona jest jakaś elektronika sterująca silnikiem??

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lis 2006 21:12
    elektr.sa
    Poziom 15  

trzeba by sprawdzić czy do silniczka dochodzi plus po włączeniu stacyjki to on odpowiada za powrót wycieraczki

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Lis 2006 21:46
    mavi
    Poziom 19  

Czyli do silnika dochodzą 3 przewody w tym dwa plusy i jeden minus?
    Plus na pewno dochodzi bo ogólnie wycieraczka po przekręceniu stacyjki działa, tyle że silnik zatrzymuje sie w dowolnym miejscu bez żadnego ładu i składu. I teraz nie wiem czy jest jakiś czujnik pozycji w silniku który daje sygnał do przekaźnika w aucie by ten wyłączył silnik czy silnik juz sam wie kiedy się wyłączyć czy może sam przekaźnik wie kiedy wyłączyć silnik??

0
  • #4 03 Gru 2006 21:57
    nifares
    Poziom 10  

Do silniczka dochodzą dwa plusy i jeden minus, ten drugi plus powoduje że silnik wraca. Ten drugi ma przerwą, przy włączonej stacyjce cofaj sie po wtyczkach dodając napięcie przez kontrolkę az znajdziesz miejsce i przyczyne.

0
  • #5 03 Gru 2006 23:28
    faza29
    Poziom 13  

Zobacz przewody w gumowej rurce przy zawiasie lubią pęknąć

0