Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[JABEL J218] pilot do centralnego sterowania J108

Trabi 26 Nov 2006 21:44 2081 3
 • #1
  Trabi
  Level 36  
  [ten dział pasował mi najbardziej do tematu. Jeśli źle trafiłęm proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu]

  Witam.  Założyłem sobie jakiś czas temu centralny zamek do samochodu. Zestaw był f-my Jabel, numer kat. J-218. Do kompletu dokupiłem pilota J-108. Wszystko ładnie działało, aż.... zgubiłem pilota. Kupiełm kolejnego pilota o tym samym oznaczenoiu, ale okazało się że ten nowy jest zrobiony na innym scalaku. W starym był UM3758 (w centralce też ten sam!), w nowym jest MC145026P. Niby nic, tyle, że w UM jest 12 pinów do ustawienia kodu, a w nowym tylko 9 :? . kodowanie polega za zlutowaniu pinów z masą, plusem lub pozostawienie wolego pinu.
  Więc jak to: dwa różne scalaki a ten sam zestaw? To jak mam to teraz zgrać ze sobą jeśli w centralce jest UM a w pilocie MC?

  (z lewej NOWY, z prawej STARY)
  [JABEL J218] pilot do centralnego sterowania J108

  PS: po prawie roku odnalazłem starego pilota, ale korci mnie czemu producent robi co innego niż poprzednio a sprzedawane jest pod tym samym oznaczeniem ("J108-kodowany pilot radiowy do zestawu J218") ?
 • #2
  jacq
  Level 22  
  Zapomnij, niewykonalne. Widocznie Jabel przerzucił się na inny typ koderów/dekoderów bo z jakiegoś powodu było to korzystniejsze bądź bardziej wygodne.
 • #3
  Trabi
  Level 36  
  Dzięki. To znaczy, że przez firmę Jabel zostałem władowany w niepotrzebne koszty. 41zł do tyłu :( A by ich szlag trafił!
 • #4
  jacq
  Level 22  
  tyle kasy za pilota stałokodowego w dodatku w kicie? brak mi słów...