Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk wolno chodzi. Podzielony na 3 partycje. Przycina winampa.

27 Lis 2006 09:46 1423 5
  • Poziom 16  
    Mam problem z dyskiem hdd Samsung 40 giga podzielony na 3 partycje jedna 3,44 giga systemowa, Robilem formata nie dawno a po kilku dniach dysk zacząl wolno chodzic, kopiowanie bardzo wolno idzie, kiedy mam wlaczonego winampa a np wlaczam IE to piosenki przeciaga, probowalem juz defragmentowac, czyscic dysk przez programy, rejestr i nic prosze o pomoc 256ram, 1900+ athlon
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdź, czy nie przełączył Ci się tryb transmisji dla dysku z DMA na PIO (Win98 - panel sterowania->system->stacje dysków, WinXP - panel sterowania->system->menedżer urządzeń->kontrolery IDE).
  • Poziom 16  
    pisze mi tryb transferu jest zaznaczone na DMA jezeli dostepne a ponizej pisze biezacy tryb transferu i pisze tryb PIO.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    problem zniknal zainstalowalem na nowo kontrolery IDE dzieki za pomoc
  • Poziom 35  
    Przyczyną było - tak jak sugerowałem - przełączenie się transmisji z DMA na PIO (tak wynika z Twojej 2 wypowiedzi). Mogło być to spowodowane "posypaniem" się sterowników IDE, bądź "grzebnięciem" przez jakiś program (np. do nagrywania CD/DVD) w trybach transmisji. Dobrze, że to tylko problem software :).