Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elemis 3750 - brak wizji przy sygnale antenowym i przy sygnale video z euro.

tvkt 27 Nov 2006 11:29 2033 6
Tespol
 • #1
  tvkt
  Level 18  
  Elemis 3750 ---brak wizji przy sugnale antenowym i przy sygnale video z euro, fonia ok poprawna praca przysygnale RGB pomiary oscyloskopem poprawne wszystkie sygnały video ok
 • Tespol
 • Tespol
 • #3
  Remeknapr
  Level 33  
  > pomiary oscyloskopem poprawne wszystkie sygnały video ok

  Chyba jednak nie wszystkie są poprawne, skoro nie ma odbioru. Czy sygnał wideo wchodzi do dekodera? Dekoder dostaje impuls SSC? Jaki jest objaw? Czy jest raster, jasny, ciemny, szumy?


  Remeknapr
 • #5
  Remeknapr
  Level 33  
  Jeśli to TDA8362, to wszystko dzieje się wewnątrz niego. Wygląda niestety na uszkodzenie scalaka, ale sprawdził bym jeszcze sygnały wychodzące z pinów 31,32 do układu CIT (jeśli jest taki) np. TDA4661 i potem, czy wchodzą na piny 28,29. Tyle, że nawet jeśli tu było by źle, to powinna być przynajmniej luminancja. Sprawdź jeszcze, czy wychodzą sygnały RGB z pinów 18,19,20. Masz rozpiskę TDA8362?


  Remeknapr
 • #6
  tvkt
  Level 18  
  RGB nie wychodzi TDA 8362 zmieniony wzmacniacze wizji OK TV chodzi gdy np. podłącze dekoder cyfry+ ale po RGB gdy podłącz ten sam dekoder ale podam mu sygnał jako Video zachowuje sie jak przy podłącze antene czyli brak wizji sygnały róznicowe są wchodzą i wychodzą do Tda 8362 zostaje mi chyba na pałE wymieniac kondensatory przy TDA8362
 • #7
  gdkj
  Level 26  
  Miałem dziś podobny przypadek a przeszukując elektrodę nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jednak w moim przypadku winowajcą był kondensator 100/35 przy scalaczku odchylania pionowego (ten od powrotu z diodą). Wyciek elektrolitu praktycznie niewidoczny jednak powodował rozciągnięcie impulsu podawanego do składania sygnału sc przez co sygnał sc był w swoisty sposób zagłuszany. Właśnie w trakcie wyświetlania informacji.
  Zdaję sobie sprawę ,że temat stary ale może poszukującym przyda sie ta uwaga gdyż szukając tej wady bardzo szybko trafia sie właśnie na ten temat.
  Warto sprawdzić.
  Pozdrawiam.