Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orinoco AP1000 - odwrotnie podłączyłem zasilanie

unlocker1x 27 Nov 2006 12:03 1035 5
 • #1
  unlocker1x
  Level 14  
  Witam wszystkich!
  Mam orinoco ap1000 tego z rj45 10/100 i com.
  Nie mam do niego oryginalnego zasilacza i podłączyłem przez pomyłkę odwrotnie zasilanie z kompa (5V) no i juz mi nie wstaje.
  Stabilizator i CPU na płycie się grzeją - czyli wyglądają na sprawne!
  Prosze o pomoc!
  Co zazwyczaj pada po takich urazach?
 • #2
  dan-j2
  Level 18  
  A diody wogle sie zapalaja takie sa skutki jak sie cos robi jak sie na tym nie zna
 • #3
  unlocker1x
  Level 14  
  diody sie nie zapalaja,
  procesor sie grzeje,
  stabilizator tez,
  reaguje na reset i na wpięcie kabla sieciowego (sieciówka w kompie linkuje)- podczas wciśnięcia przycisku reset pokazuje przez chwilę że kabel odłaczony a pózniej znowu jest link między apekiem i kompem
 • #4
  dan-j2
  Level 18  
  Mysle ze apeka masz do wywalenia jak by sam firmware ci poszedl to cos by mozna bylo zdzialac ale tutaj ci elektryka poszla
 • #5
  unlocker1x
  Level 14  
  Jej co za ludzie!!!
  Ja wiem że jest coś w elektryce dlatego potrzebuje tutaj kogoś kto sie na tym NAPRAWDE zna a nie kolesia od nabijania sobie postów!
 • #6
  LWO
  Level 15  
  Moim zdaniem powinieneś pomierzyć napięcia, pokolei od gniazda zasilającego przez wszystkie stabilizatory po scalaki. Nie znam konkretnie tego apeka ale z ovislinkiem taki problem miałem. Nie wiem też ile tam jest stabilizatorów w obwodzie zasilania, ale często są dwa, 5V i 3,3V. Być moze przy odwrotnym podłączeniu zasilania któryś się uszkodził i nie podaje wogóle bądź podaje niewłaściwe zasilanie i może dlatego się grzeją. Poszukaj w sieci dokumentacji do układów w ym ap , odszukaj na nich które nóżki to zasilające i jakie napięcia powinny dostawać, wtedy je pomierz jakie faktycznie mają zasilanie.
  Jeśli wszystkie napięcia będą ok, może to oznaczać że uszkodzony jest któryś z układów scalonych. Ja stawiam na 99% jakiś element przy obwodzie zasilania.