Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mag XJ770 - brak czerwonego koloru, migotanie(?) obrazu

Widelecc 27 Lis 2006 12:34 927 3
 • #1 27 Lis 2006 12:34
  Widelecc
  Poziom 9  

  witam.
  problem z tymże monitorem jest następujący : pracuje od 98 roku więc już trochę czasu, od jakiegoś dłuższego okresu robił się ciemniejszy coraz bardziej - na tyle że oglądanie filmów było mocno utrudnione.
  podkręciłem delikatnie (jakiś tydzień temu) jasność na trafo -> efekt zadowalający, jasność wróciła do normy. Ale też z kolei od jakiegoś miesiąca coraz mniej czerwonego koloru zapodawał, z czerwonego brązowawy się robił. no i 2 dni temu nagle zaczął świecić na czerwono (ale obraz było jeszcze widać, tak jakby zielony i niebieski do zera zdjąć w menu), zaczął też obraz "strzelać"/migotać na całkiem czerwono (+ bielsze pasy lekko skośne poziome) przy przestawieniu np rozdzielczości czy odświeżania. pomaga wyłączenie go i ponowne odpalenie, ale tylko na parę minut.
  pytanie jest proste - jakieś ogólne diagnozy bym prosił co to może być, i czy naprawa tego jest jakkolwiek opłacalna, czy też raczej tylko na sprzedaż jako dawca organów? czy naprawa tego byłaby skomplikowana mniej niż bardziej na tyle aby osoba średnio obeznana ze schematami (ale nie też przesadzając - lutownicę trzymać w ręku potrafię:P) była w stanie to zrobić we własnym zakresie? :)
  thx.

  0 3
 • #2 27 Lis 2006 12:46
  msgow
  Poziom 27  

  Witam
  Więc sprawa wygląda następująco: należy zacząć od poprawy lutowań na płycie głównej i kineskopu.
  Pozdrawiam.

  0
 • #3 28 Lis 2006 07:59
  Widelecc
  Poziom 9  

  konkretnych lutowań czy wszystkich na tych płytach? trza je koniecznie przelutować czy wystarczy dobrze wygrzać całą taką płytę?? A jeśli obyłoby się wygrzaniem, to do jakiej temp. należałoby to zrobić aby nie popalić najdelikatniejszych elementów na płycie (w sensie które z nich są najmniej odporne na przegrzewanie i do ilu stopni)?

  0
 • #4 28 Lis 2006 10:42
  dariuszm2
  Poziom 34  

  Cześć.
  Przede wszystkim zimne luty na PK (płytka kineskopu) - wzmacniacz wizji, rezystory zasilające, podstawka, połączenia wtyczek.
  Pozdrawiam.

  0