Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Manta Emperor III 011 - jaki laser?

tomi1972 27 Nov 2006 14:43 4071 7
    tomi1972
    Level 17  
    Witam.
    Podczas oglądania filmu zrobiła się stop klatka tak jak po wciśnięciu pauzy. Nastąpił całkowity brak reakcji pilota ani stop ani start kompletnie nic. Zrobiłem mu restart :D (wtyczka z prądu)
    Włączyłem ponownie i tu zaskozcenie, przestał czytać płyty, WSZYSTKIE (CD, DVD, DVD-RW, CD-RW). Po włożeniu jakiejkolwiek wyskakuje "error disc". Rozkręciłem go i sprawa ma się tak: płytką kręci, lecz laser nie daje znaku życia. Dlatego też przypuszczam, że to wina lasera (jeżeli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu).
    Oczywiście użyłem opcji „szukaj” i znalazłem, że do tego modelu pasuje laser new hitachi. Niestety nic mi to nie mówi. Dlatego też proszę fachowców, jeżeli oczywiście wiedzą o podanie, jaki to dokładnie model lasera.
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam Tomasz
    kraszgoo
    Level 17  
    Witam.
    Tak w tym modelu wystepuje laser new hitachi lub samsung ważna jest wiedza o modelu lasera w danym EIII przy zmianie oprogramowania. Sprawdż taśemkę sygnałową! Dziwne jeżeli kręci płytą to musi ogniskować tyle, że niepoprawnie.

Moderated By oldboy:

To przestaje być zabawne. Proszę dokonać stosownych zabiegów aby tekst był czytelny. Nie mam zamiaru poprawiać każdy kolejny post. Jeżeli moje zalecenie nie spotka się z należytym rozwiązaniem to posty będę usuwał do "Kosza".

Krzycho2612
    Level 16  
    Witam:W tym modelu występują dwa rodzaje lasera (Samsung i Sanyo) .Pozdrawiam
    krzyśd
    Level 12  
    Miałem niedawno podobny przypadek. Winny nie był laser lecz silnik napędu płyty. Początkowo pomogło WD 40 natryśnięte na oś silnika, niestety na krótką metę. Wymieniłem silnik (pasował od starego napędu dyskietek 3,5" Mitsumi) działa bez zarzutów.
    SONIK1
    Level 24  
    Czy driver się grzeje - jeśli tak to wymień silniczek płyty.