Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyciąć grafikę z pliku *.pdf?

Remeknapr 27 Lis 2006 16:22 41400 8
 • #1 27 Lis 2006 16:22
  Remeknapr
  Poziom 33  

  Witam

  Jak wyciągnąć grafikę z pliku *.pdf? Chodzi np. o schematy. W pdf'ie jest schemat w układzie pionowym, czyli niewygodny do czytania. Chciałbym wyciągnąć taki rysunek i obrócić go już w jakimś programie graficznym.


  Remeknapr

  0 8
 • #2 27 Lis 2006 16:48
  wiesniak
  Poziom 31  

  w adobre reader masz takie narzędzie jak snapshot tool (obok "rączki" i "select text"). wybierasz je, zaznaczasz pożądany obszar i ląduje on w schowku systemowym. wklejasz to do jakiegoś programu graficznego i robisz co chcesz.
  druga opcja (nie testowałem, ale sądzę że to możliwe) to użycie programu do OCR, który pozwoli Ci wybrać odpowiedni fragment jako obrazek. Pozwalasz mu przetrawić tego pdf'a, i zapisujesz wyniki. Obrazek powinien być w zapisanym pliku.
  Podejrzewam że zastosowanie jakiegoś programu do edycji plików pdf też pozwoliłoby na wyciągnięcie obrazka.

  2
 • #3 27 Lis 2006 18:03
  Remeknapr
  Poziom 33  

  > snapshot tool (obok "rączki" i "select text"). wybierasz je, zaznaczasz pożądany obszar i ląduje on w schowku systemowym. wklejasz to do jakiegoś programu graficznego i robisz co chcesz.

  Ten sposób znam, ale nie jest on dobry. W ten sposób można wyciągnąć tylko to co widać na ekranie. Skutek jest taki, że jesli grafika w powiększeniu 100% nie mieści sie na ekranie, to po zmniejszeniu i pobraniu do schowka uzyskuje sie mniej szczegółow i dalej już niewiele sie da zrobić. Środkiem zaradczym jest zwiększenie rozdzielczości monitora, co świadczy, że dane pobierane są z karty graficznej. Mnie by chodziło o to, aby jakimś sposobem programowym można było z pdf'a wyciągnąć pełne dane grafiki. OCR'a nie próbowałem nigdy i nie mam na dysku, a nie chciał bym w ciemno eksperymentować. W związku z tym mam prośbę do kogoś już doświadczonego o radę.


  Remeknapr

  0
 • Pomocny post
  #4 28 Lis 2006 00:11
  paweliw
  Spec od komputerów

  Pobawiłem się trochę darmowym programem Tomahawk PDF+ 2.7.5 pl i bez większego problemu udało mi się wyciągnąć (i zapisać jako jpg-a) z pdf-a plik graficzny (schemat) w jakości porównywalnej z jakością w oryginalnym pdf-ie.

  Korzystasz z menu Narzędzia->Extract PDF->PDF File->Execute (chwila czekania - Working->Finished)->View Images. Odpala się programik Image Manager i tam "dopasowujesz" powiększenie (zoom - nie ma wpływu na rzeczywisty rozmiar obrazka, to tylko podgląd), odwrócenia w pionie, poziomie, o 90 stopni (Flip, Rotate), format kompresji itp. i zapisujesz wybrany plik/pliki (Zapisz/Convert).

  0
 • #5 28 Lis 2006 03:45
  Remeknapr
  Poziom 33  

  Dzięki. Już go próbuję.


  Remeknapr

  0
 • #6 28 Lis 2006 17:17
  Remeknapr
  Poziom 33  

  > programem Tomahawk PDF+ 2.7.5 pl

  Niestety nie oto chodziło. Ten program wyciąga bez pytania wszystkie *.jpg, *.gif itp. z PDF'a, ale ze schematami sobie nie radzi. W takim razie nie są one grafiką i źle zadałem pytanie. Czy jest jakiś sposób do wyciągnięcia schematów?


  Remeknapr

  0
 • #7 28 Lis 2006 21:14
  paweliw
  Spec od komputerów

  Remeknapr napisał:
  Niestety nie oto chodziło. Ten program wyciąga bez pytania wszystkie *.jpg, *.gif itp. z PDF'a, ale ze schematami sobie nie radzi. W takim razie nie są one grafiką i źle zadałem pytanie.

  Przykro mi, że niewiele Ci pomogłem.
  Rzeczywiście plik sprawdzany przeze mnie to były skany obrazów przerobione na pdf-a bez pośrednictwa OCR-a ... Z typowymi "pełnymi" pdf-ami (a właściwie obrazkami w nich) Tomahawk sobie nie radzi.

  Zostaje więc chyba tylko Acrobat w pełnej wersji ...

  0
 • #8 29 Lis 2006 18:33
  Remeknapr
  Poziom 33  

  > Wystaw ten plik na Rapidshare.

  Nie chodzi o jeden plik, a o sporą bazę schematów. I dobrze byłoby, abym nie musiał zawracać komuś głowy kolejnym schematem. I jeśli można kolejne pytanie: Czy można pdf'y w formacie RequiresAcrobat6_IE.pdf przekonwertować do niższej wersji? "Szóstka" to muląca się "krowa" (przynajmniej na moim sprzęcie) i nie chcę jej instalować.


  Remeknapr

  0
 • #9 10 Wrz 2009 11:28
  krriv
  Poziom 10  

  Najlepszym sposobem jest zainstalowanie (nawet w wersji Trial) Adobe Illustrator.
  Następnie otwierasz przy pomocy AI plik PDF. Po otwarciu masz pełną możliwość edytowania pliku, eksportu grafiki itp.

  0