Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

6100 niema pod¶wielania klawiatury

dyzio88 27 Nov 2006 16:43 968 7
    dyzio88
    Level 17  
    tak jak w temacie nokia 6100 mojego s±siada robiło sie mu co¶ takiego że nie ma pod¶wietlania klawiatury i wy¶wietlacza, ale na wy¶wietlaczu wszystko widać najgorzej jest w nocy trzeba używać latarki lub stać blisko swiatła co to może być z tym fonikiem czy przypadkiem nie jakie¶ mikro pekniecie a jeszcze najwazniejsze jak naciska sie bez obudowy pomiedzy 6 a 9 to sie pod¶wietli i po puszczeniu odrazu ga¶nie a czasem lekko jarza sie diody
    wasyl gsm
    Level 13  
    Witam po¶rodku płyty jest układ od pod¶wietlenia (małe lusterko)i z Twojego opisu wynika że masz tam zimne luty wystarczy podgrzać i powinno działac i jeszcze sprawdĽ czy dobrze wy¶wietlacz jest założony bo to też może być wina.
    kazekk84
    Level 18  
    na 100% zimne luty. Przegrzej uklad N300 i cewke L300, musi zadział±c. Soft tu calkowicie odpada.
    rybol
    Level 20  
    wasyl_gsm w tym telefonie nie stosowano ukladow BGA do podswietlania..

co do samej usterki.. najprosciej sprawdzic czy jest napiecie za dioda V300.. jesli nie to sprawdz czy cewka ma przejsice oraz czy uklad N300 jest ok..

nastepnie sprwdzic przejscia miedzy elem. w obwodzie

jesli nic nie wykryjesz proponuje zmienic elem. typu R C L...
    dyzio88
    Level 17  
    to ja prosze o schemat tego fonika bo bardzo nie czaje gdzie s± te diody a co do przegrzania to ja niema hota tylko nikro palnik to też bedzie bo koncówki mocy nim wymieniam
    wasyl gsm
    Level 13  
    Rybol masz racje przepraszam nie ma tam układu bga wprowadziłem w bł±d kolege miałem na mysli inny telefon i dlatego ta pomyłka
    dyzio88
    Level 17  
    Dzięki dzięki a teraz mu musze napisać esa żeby przyszedł do niego wieczorem i będę próbował a co do tego że nie szukałem na forum to mam kompa zwalonego a ten kumpel ma tylko model