Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEPTUN M745 COLOR TYLKO 2 KANAŁY...

27 Lis 2006 18:27 2427 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Z góry chciałbym zaznaczyć że nie mam pojęcia jak programować układ w tv odpowiedzialny za ilość kanałów w NEPTUN M745 COLOR. Proszę o pomoc ponieważ w moim tv są obecnie tylko 2 możliwości -- KANAŁ AV i 1. Znajomy jakieś pół roku temu zrobił ze standardowych bodajże 29 kanałów możliwość ustawienia ponad 50... wszystko chodziło elegancko do czasu aż popsuł mi sie pilot (LAUDMANN LM-366). Teraz mój TV ma niestety tylko 2 kanały. Myślę że to przez grzebanie i szukanie tych kodów do pilotów uniwersalnych. Problem w tym że znajomy wyjechał i nie może mi teraz pomóc.. Mam w szafie stary zajechany orginalny pilot od tego telewizora... wiem że może być potrzebny. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób ustawić więcej kanałów oraz jak zaprogramować tego piolota uniwersalnego bo dziś kupiłem identyczny (LAUDMANN LM-366)..
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam!Należy ustawić właściwe opcje serwisowe.Jeżeli nie masz pojęcia o elektronice to sam sobie nie poradzisz.
  • Poziom 15  
    W sumie programowanie jest proste, musisz tylko załatwić sobie z AVT Katalog Aktualności nr 5/1992 gdzie znajdziesz pełną opcję programowania układu SAA 1293. Musisz też w oryginalnym pilocie wlutować przełącznik (przycisk) do uaktywaniania trybu serwisowego. Ale najpierw załatw sobie Katalog, jak będziesz go miał to opiszę jak i gdzie wlutować przełącznik.
  • Poziom 43  
    Opis programowania masz tu http://www.czarnikm.republika.pl/opcje.htm
    Cytat:
    Opcje ustawia się następująco. W pilocie dolutowujesz kabelki do n15 i 23 SAA1250. Przy włączonym TV zwierasz te kabelki i powinno się najpierw pokazać CH a po drugim zwarciu CP i wtedy Vol - naciskasz i pokazuje ci się pierwsza opcja i jak ją ustawisz to naciskasz M* na pilocie ,żeby zapamiętał. Tak robisz wszystkie 4 opcje. Wyobraż sobie 8 ale napisane jako prostokąt czylu u góry na 12 jest 1 następna kreska pionowa z prawej 2 dalej w dół 3 na dole prawy róg- . kropka, dalej 4,5 i 6. Pozioma linia środkowa tej 8 to 8 .Pierwszy bajt wygląda jak 1F ale bez 6 elementu. i zatwierdzasz M,drugi to 2L. to L ma być odwrotnie tzn. 2,3,4 i 7 -poszczegulne kreski tego 8. i M. 3 bajt to3 7do siedem dodajesz jeszcze daszek czyli 6 a usuwasz 2. i M z pilota. 4 jest pusty.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli naciśniesz M i pokaże się [ ] a przy zmianie pasma I II U i zapamiętuje kanały to bajty raczej są dobrze ustawione.Chociaż sprawdz sobiete bajty
    Cytat:
    Ten drugi adres co Remeknapr podał to jest właśnie to co opisywałem tylko,że dla Neptuna powinno być 1bajt zapalone 1,8,5. 2 bajt-zapalone 2,3,7,4. 3 bajt zapalone-6,1,3. 4 bajt- nic się nie pali. No i pokazuje się najpierw CH potem CP i wtedy Vol- zmieniamy bajt i klawiszami od 1-8 zapalanie lub nie poszczególnych elementów i każdy zatwierdzamy M-powinien pokazać się znaczek na wyświetlaczu [ ]
    Tak to wygląda

Dodano po 12 [minuty]:

Te bajty to poszczególne elementy wyświetlacza- świecą się lub nie
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo za pomoc opis doskonały krok po kroku.
    Pozdrawiam