Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X3300 problem. "Nieprawidłowy Lewy Nabój"

28 Lis 2006 00:16 11791 9
  • Poziom 2  
    To jest chyba forum ostatniej szansy. Mam lexmarka x3330, który nie chce zaakceptować naboju lex 32 po napełnieniu. W serwisie mówią że im drukuje u nich i pokazują strony testowe. Przeczytałem masę artykułów na necie - jak resetować drukarki, sztuczki z wyłączaniem z proądu itp itd. Lecz to nie pomogło w tym przypadku. Resetowałem pamięć drukarki tak jak podają na stronie lexmarka, czyściłem styki i nic.

Czytałem że drukarki zapamiętują numer seryjny kartridża i po jego wyczerpaniu nie chcą go zaakceptować wyświetla za to informację na LCD "Nieprawidłowy Lewy Nabój". Na rynku polskim jest jakiś resetter do Epsona ale do lexmarka nie widziałem. Czy ktoś może wie jak zresetować ten kartridż? Gdzieś też czytałem że może pomóc wyciągnięcie bateryjki podtrzymującej zegar w drukarce - czy ktoś może wie gdzie jej szukać?

Dodam jeszcze że dałem też do napełnienia lex 33 (kolor) i on chodzi bez problemów, może dlatego że nie był do końca wyczerpany tak jak czarny, chociaż drukarka cały czas wyświetla że jest niski poziom tuszu.,,

jeśli tkoś wie jak sobie z tym poradzić to będę bardzo wdzięczny, tym bardzie że nigdzie nie potrafię znaleść rozwiązania, na żadnym forum... czy to zagranicznym czy polskim...

pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Podstaw inny nabój i sprawdz czy to wina drukarki skoro ktoś ( serwis ) twierdzie, że u niego działa.
  • Poziom 10  
    witam
    mam ten sam problem co kolego powyżej i nie wiem jak sie z nim uporać.
    mam nadzieje ze ktoś znalazł jakieś rozwiązanie , bo wizja comiesięcznego wydawania 70zł na nowe naboje troszke mnie nie nieciszy.
    Pozdrawiam i czekam na pomoc
  • Poziom 10  
    I jak wie ktos coś może ??
    Bo już mineło kilka dni i nikt nawet sie nieodezwał.
  • Poziom 11  
    witam w lexmarkach jest tez inny problem o ktorym nie mowi sie zbyt czesto na forach ale niestety jest dosc uciazliwy. zdaza sie ze w tych drukarkach porostu pada albo tasma albo elektronika i nawet po zakupie nowego kardridza nie bedzie to dzialaac. Nie wiem czy te obawy i moje przemyslenia sie sprawdza akurat w tej drukarce ale w poprzednich modelach czesto sie tak zdazalo ze nawet po zamianach kardridzy nie udawalo sie uruchomic uzadzenia. mysle ze mozna by bylo podmienic kaerdridze miejscami lexmarki nie nierozpoznaja kardridzy miedzy czrnymi i kolorowymi.

pozdrawiam i przepraszam za pisownie ale jestem dyslektykiem i naprawde trudno mi sprawdzac kazde slowo w slowniku
  • Poziom 16  
    Proponuje taki sposób. Kasowanie pamięci NVRAM:

1. Wyłączyć drukarkę.

2. Wcisnąć przycisk "kopia czarno-biała" i trzymać i jednocześnie przycisk "on"(włączanie) i trzymać obydwa do momentu pojawienia się komunikatu
    "Mfg Menu Enabled" a następnie zwolnić przyciski.

3. Wydrukować (ewentualnie) stronę kalibracji
    nacisnąć strzałkę na wyświetlaczu pojawi sie: "LCD Button Test"-
    wybrać za pomocą + "Clean NVram" - nastąpi skasowanie pamięci
    potwierdzenie: |"clean NVRAM Done"

4. Drukarka się restartuje. Wybrać za pomocą + język menu.

I powinno działać.

U mnie widzi stare naboje i drukuje na nich choć widzi że są puste i monituje o tym ale działa bez problemowo.

Jeżeli sie komuś uda powyższa recepta to proszę o maila czy dział.

Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Acha jeszcze jedno.
    Proponuje taki sposób wyjmowania nabojów:

1. Podnieść "wieko".

2. Wyłączyć wtyczkę z gniazdka sieciowego albo wyjąć z drukarki zasilacz.

3. Wyjąć nabój, zamontować ponownie

4. Włączyć zasilacz

5. zamknąć klape.

Drukarka nie "zobaczy ze nabój był wyjęty, nie będzie też chcieć drukować strony kalibracji.
  • Poziom 10  
    Odkopię. Po wciśnięciu "kopia czarno-biała" i przytrzymaniu włączania pojawia się "Mfg Menu Enabled" ale gdy puszczam przyciski drukarka normalnie się włącza. Jak to zrobić?
  • Poziom 12  
    Gdy napis MFG Menu Enabled zniknie wciskasz przycisk strzałki wtedy wejdziesz do menu serwisowego.
  • Poziom 16  
    Wyłącz drukarkę. Wciśnij "kopia czarno-biała" i trzymając go wciśnij i przytrzymaj "on". Opis jest w miarę jasny. Robione wielokrotnie.