Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

resetter auto chip hp 1600

28 Lis 2006 00:29 4520 9
  • Poziom 13  
    witam,
    wie ktoś może gdzie można nabyć lub ściągnąć schemat - jest mi potrzebny konkretnie do hp lj 1600 znalazłem tą rzecz na stronach www ale niestety nie w polsce... może ktoś ma jakiś namiar i pomoze - bede wdzieczny

pozdrawiam,
    drew
  • Poziom 10  
    Witam,

Thread jest juz dosyc nieswiezy, ale powracam do tego tematu....
    bo wciaz jest aktualny.

Jedno jest pewne, chipy daja sie zresetowac, niestety nie w obszarze naszej szerokosci geograficznej ,-)

Zdjecie resetera, oferowanego do sprzedarzy przez indyjskiego speca od kompow:

Jestem jednak gleboko przekonany, ze schemat tego urzadzenia chroniony jest jak akta Pentagonu, przeciez odostepnienie tego "patentu" wiazaloby sie z koncem biznesu....

Jesli jednak ktos posiada dokumentacje, jestem bardzo zainteresowany, bo mam dosc wyrzucania kaset, ktore zawieraja toner, a ktorego nie mozna wykorzystac, bo reset-chip jest " pelny"

a kupowanie za kazdym razem jakichs "podrobek" to tez strata i kasy i czasu...

pozdrawiam wszystkich forumowiczow

mec

[img]resetter auto chip hp 1600[/img]

PS:

Pragne podkreslic, ze resetowanie chipow zliczajacych i regeneracja
    patronow, jak i napelnianie kompatybilnym tonerem nie ma nic wspolnego z omijaniem zabezpieczen, jak np. przy sporzadzaniu nielegalnych kopii DVD , ktore sa zabezpieczone celowo
    i w Unii Europejskiej jest legalne!!!

Nie chodzi tu o lamanie zadnych praw autorskich!

Zastosowanie chipow zliczajacych w drukarkach to tylko i wylacznie polityka cenowa producenta, ktory sprzedajac stosunkowo tanio drukarki - zarabia krocie na atramencie lub tonerze..

A wiec, wszystkie publiczne dyskusje ( i wymiana doswiadczen ) na w/w temat sa rowniez legalne, i nie lamia zadnego z punktow regulaminu FORUM.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kiedyś ten temat był poruszany w zakresie Lexmark-a i z tego co pamiętam, wszystko ładnie, ale nie wolno użyć algorytmu (oprogramowania wsadu) identycznego z opatentowanym przez producenta oryginału. Czyli można "jechać z Poznania do Berlina przez Warszawę" :-)

C.

• Poziom 34  
    może wymień sam chip, wtedy wykorzystasz cały toner
  • Poziom 10  
    ....mozna i tak, Twoja odpowiedz nie rozwiazuje jednak problemu.... resetowania, ktore ponoc jest mozliwe...
  • Poziom 11  
    Witam
    Mogę zresetować każdą ilość tych chipów w cenie 8 zł netto od sztuki.
    Więcej informacji na PRV.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    mbeavis napisał:
    Witam

Pozdrawiam

lepiej powiedz jak ;)

przyda się wszystkim to jest elektroda a nie allegro ;)

Dodano po 18 [sekundy]:

mbeavis napisał:
    Witam

Pozdrawiam

lepiej powiedz jak ;)

przyda się wszystkim to jest elektroda a nie allegro ;)
  • Poziom 10  
    Obawiam sie, ze nie doczekamy sie konkretnego rozwiazania- powod
    jest znany - ;-)
  • Poziom 13  
    witam,
    ja po prośbach powyżej kupiłem to urządzenie i zresetowałem z 50 chipów ale resetter po prostu przestał działać, ktoś kto tego używał przepiął usb od drukarki do resetera i coś sie przepaliło po prostu...

probowałem to naprawiać etc... i nic... mam tylko próbe odtwrzenia płytki ale to nie działa... nawet próbował to okiełznać dobry elektronik i nic... non stop mamy tylko błąd urządzenia...

wiec tak ja soft mam ale nie mam interfejsu wiec jesli ktoś się moze wymienić to zapraszam na priv, ewentualnie chce kupic sam hardware

pozdrawiam,
    drew