Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z podłaczeniem radia w cieniasie

Kojak28 28 Lis 2006 11:42 1077 11
  • #1 28 Lis 2006 11:42
    Kojak28
    Poziom 9  

Mam zamiar podłaczyć radio do cieniaska. obejrzałem dokładnie sobie instrukcje samochodu i kostke w samochodzie. I mam pytania:

1- co to jest za fioletowy kabelek, zmostkowany z kablem zasilającym, o którym nie ma słowa w instrukcji.

2- jak podłaczyc radio dla głośników o mocy większej niz 2x20W? Bezpośrednio do akumulatora? jakim kablem.

POzdrawiam

0 11
  • #2 28 Lis 2006 13:18
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

jeżeli chodzi o radio to możesz użyć oryginalnej kostki.

0
  • #3 28 Lis 2006 13:29
    Kojak28
    Poziom 9  

Oryginalna kostka w cieniasie jest 6-pinowa i nie pasuje do zadnego radia obecnie produkowanego. Radio juz kupilem (DEH-2900MP pioniera). jako zasilanie w tej kostce( w samochodzie) sa zmostkowane dwa kable czerwono-zielony i fioletowy) jeden pewnie jest od zasilania ciągłego tylko nie wiem który.
    Poza tym w instrukcji do cieniasa jest pokazane zeby radia o mocy większej podłaczyć bezp. do akumulatora. I prosze bardziej doświadczonych kolegów o radę jak to zrobic

0
  • #4 28 Lis 2006 13:32
    yasiu_kam
    Poziom 14  

pociagnij prosto z aku 2 przewody do radia i po sprawie...

0
  • #5 28 Lis 2006 14:10
    Kojak28
    Poziom 9  

Czy jak zasile bezpośrednio z akumulatora to bedzie się wyłączac po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki?

Jakiej grubości kabli użyć? mam zamiar dać dwa głośniki 50 lub 70W bezpośrednio z radia?

0
  • #6 28 Lis 2006 14:23
    yasiu_kam
    Poziom 14  

nie bedzie sie wylaczac po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki, a kable...mysle ze 2*2,5mm^ wystarcza do radyjka

0
  • #7 28 Lis 2006 14:58
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

Ja zasilanie często ciągnę z zapalniczki a masę z obudowy i to w większości wypadków jest wystarczające przy mocniejszych radiach.

0
  • #8 28 Lis 2006 15:02
    Kojak28
    Poziom 9  

a z zapalniczki tez korzystasz? czy nie?

0
  • #9 29 Lis 2006 10:55
    zbyszek.camrogroup
    Poziom 17  

W ten sposób montowałem u paru klijentów i nie było problemów. Oczywiście nie każdy pali.

0
  • #10 29 Lis 2006 12:28
    djlukas
    Poziom 27  

radio ma dwa zasilania-stałe B+ i ACC. B+ (żółty) podłaczasz do zasilania stałego to takie gdzie nawet po wyjeciu kluczyka na kabelku jest caly czas 12V a kabelek ACC (czerwony) podłaczasz do do kabelka gdzie jest 12V po przekreceniu stacyjki. musisz wziac miernik do reki i szukac. gdy tak podłaczysz to radio bedzie sie wyłączać po wyjeciu kluczyka.

0
  • #11 29 Lis 2006 12:34
    6styZmysł
    Poziom 12  

Idź do sklepu radiowego po przejściówke do tego radia , mówisz jakie auto, jakie radio , zapłacisz z 7 - 9 zł i będziesz miał na oryginalnej kostce podłączone. Bez kombinowania... po to są kostki żeby zawsze szło przejściówką dopasować każde radio do każdego auta...

0
  • #12 29 Lis 2006 12:46
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A co ma moc głośników wspólnego z przekrojem przewodów zasilających radio??? Przecież tu chodzi o moc samego radia. A rzadko kiedy pobierają więcej niż 10A przy MAKSYMALNYM odkręceniu, kiedy to zniekształcenia całkowicie uniemożliwiają słuchanie i grozi to spaleniem głośników ze względu na przesterowanie końcówki mocy (pojawia się na niej wtedy napięcie stałe, które przegrzewa głośniki). Te przewody, które tam są, całkowicie wystarczą do zasilania radia. I nie ma co kombinować z ciągnięciem przewodów do akumulatora. Dziwne, ze w wielu zachodnich autach przewody zasilające są cieńsze i jakoś nie ma tego problemu (że o japończykach nie wspomnę). Zresztą wystarczy popatrzeć na oryginalne przewody zasilające radio (jeśli są pomiędzy radiem a gniazdem ISO).
    Nic nie kombinuj, tylko podepnij się pod tą wtyczkę. Możesz jedynie przelutować ją na ISO i po sprawie.
    A głośniki to sobie możesz podłączać i milion watowe i nic to nie zmieni, bo tu chodzi o pobór prądu przez urządzenie je napędzające. A radio nie przekroczy swojej mocy, choćbyś i pociągnął przewody 120 mm kwadrat!

0