Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka IGNIS AKL 535/IG/WH - wywala bezpiecznik

28 Nov 2006 14:51 6577 7

 • Level 26  
  Witam.
  Otóż mam mały problem z mikrofalówką marki IGNIS AKL 535/IG/WH
  moc 1330W 2450Mhz.Problemem jest to że po załączniu mikrofalówki wybija bezpiecznik 8A który jest tam założony na zasilaniu.Sprawdziłem cały obwód i znalazłem uszkodzoną diodę która jest połączona pomiędzy jakimś kondensatorem a obudową mikrofalówki.Po jej odłączeniu mikrofalówka zaczyna działać lecz nie grzeje.Nasuwa się pytanie czy ta dioda ma jakiś wpyw na działanie tej mikrofalówki jakie są jej parametry i czym ewentualnie można byłoby ją zastąpić.
  Potrzebował bym również jakiś schemat a najlepiej serwisówkę do tej mikrofalówki..Proszę o jakieś porady dotyczące usunięcia tej usterki.Może któryś z was miał kiedyś taki problem.
  Dziękuję za wypowiedzi i Pozdrawiam.
  Sławek
 • User removed account  

 • Level 26  
  Do wymiany to też wiem ale czy ma to wpływ na pracę miktofalówki i jaki ma wpływ.Bo jak już wcześniej wspomniałem po odłączeniu jej od obudowy mikrofalówka ruszyła.Jakie ma znaczenie ta dioda.jest jeszcze jedna podobna dioda polączona równolegle do kondensatora lecz nie idzie jej sprawdzić.cczy oprócz ego mogło coś sie jeszcze popsuć chodzi mi o to urządzenie które emituje fale dokladnie nie wiem jak sie to nazywa
 • MIELE equipment specialist
  Do wymiany to też wiem ale czy ma to wpływ na pracę miktofalówki
  No wiec zastanow sie!!

  Jan Koss
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Załóż nową diodę i po problemie. Ta dioda ma podstawowy wpływ na działanie magnetronu.

 • Level 26  
  tak ale dlaczego ta dioda jest połączona z obudową mikrofalówki, może mi ktoś to wytłumaczyć bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim.
 • Helpful post
  Level 16  
  Nie pisz, że mikrofalówka ruszyła, tylko że usunąłeś zwarcie. Dioda jest elementem prostownika-podwajacza napięcia i musi tam być. Luknij sobie na układy podwajaczy.

 • Level 26  
  Serdecznie dziękuję za informację tym samym zamykam post.