Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty graficzne Low Profile

28 Lis 2006 21:17 4284 14
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Chciałem zapytać znawców kart graficznych jak wybrać kartę (niestety nie znam się aż tak dobrze na tym temacie). Wiem ze tematów typu “chce kupić kartę powiedzcie, jaka…” jest wiele, ale mnie chodzi o kartę tzw. Low profile, po drugie trochę się do tego tematu przygotowałem tak wiec wystarczy przeczytać posta i wskazać mi prawidłowy zakup tongue.gif.
    Zaraz zapewne nie jeden z was zapyta, po co chcę coś takiego, nie lepiej kupić normalna kartę?... Ano nie bardzo, gdyż kupiłem sobie zestaw dell’a GX270 i niestety do tego typu komputerów nie można zainstalować kart normalnych rozmiarów, przez co mój wybór jest ograniczony. Poniżej przedstawiam zestawienie kilku kart ze sklepu www.uno.pl . I tu nasuwa się drugie pytanie czy ktoś kupował już w tym sklepie? Może macie inne tez propozycje (sklepów i kart). Chciałbym by można na niej było trochę pograć w nowe gierki (np. nfs Carbon.) Czy na kartach tego typu jest to osiągalne czy trzeba inwestować w te z górnej półki (pow. 500 zł)?
    Mój komputer:
    Dell™ OptiPlex™ GX270 Pentium IV 2,4 Ghz, 512 MB RAM, zintegrowana karta graficzna Inlet, której można przydzielić do 256 MB pamięci (w benchmarku żadnej różnicy:

1.Asus a9250 128 mb 64 bit

2.Gigabyte GV-n52128d

3.ASUS n6200 128mb[/url]
  • Spec od komputerów
    Z tych trzech zdacydowanie najlepsza będzie GF6200.
  • Poziom 26  
    Już chyba ten asus, ten ostatni najlepszy.FX5200 miałem, moge Ci dać za darmo jak sobie sam weźmiesz z kosza na śmieci. :) Tylko że jeśli chcesz grać w Carbon to weź pod uwagę że te karty są AGP i TYLKO 64bit. Moja rada: Zainwestuj, bedziesz miał problem z głowy.A jeśli kupisz którąś z tych co wymieniłeś to prawdopodobnie długo sobie nie podarujesz wyrzuconych pieniędzy.
  • Poziom 21  
    Ja również z tych co są do wyboru kart zwinął bym GeForce 6200 :)

Pozdro

aaaaaa i jeszcze jedno:
    datatomek napisał:
    [...]moge Ci dać za darmo jak sobie sam weźmiesz z kosza na śmieci.

Chętnie ja ją wezmę tylko powiedz gdzie mieszkasz ?
  • Poziom 26  
    Myśle że nie miałbyś pożytku jednak, bo chyba mimo wszystko jest walnięta.Krzaczy się jak diabli.I dobrze, bo w końcu miałem powód do jej wymiany.W Call of Duty na niskich wymaganiach, nie szło, poza tym wręcz się paliła.A był to już mój drugi egzemplarz.Miałem pecha, czy mam wrażenie że one wszystkie takie do d...
  • Poziom 2  
    a co powiecie na taka kartę?

Powercolor Radeon 9250 256MB DDR (128bit), TV&DVI, low-profile , retail

Producent: Powercolor TUL
    Kod producenta: R92U-LD3
    Nazwa produktu: Powercolor Radeon 9250 256MB DDR (128bit), TV&DVI, low-profile , retail
    Klasa produktu: Karta graficzna
    Producent chipsetu: ATI Technologies
    Typ chipsetu: Radeon 9250
    Szyna pamięci: 128-bitowa
    Rodzaj pamięci: DDRAM
    Zainstalowana pamięć wideo: 256 MB
    Częstotliwość RAMDAC: 400 MHz
    Maksymalna rozdzielczość obrazu: 2048x1536 pikseli
    Typ złącza magistrali: AGP
    Urządzenia wejścia / wyjścia: wyjście TV
    Złącze zewnętrzne: 15 pin VGA, 1xDVI out
    Obsługiwane standardy: DirectX 8.1, OpenGl 1.3
    System operacyjny: Windows 2000, Windows XP
    Cechy dodatkowe: 128 bitowa szyna danych pamięci, SMARTSHADERTM, SMOOTHVISIONTM, FULLSTREAMTM, HYDRAVISIONTM, W zestawie pełna wersja gry Counter Strike Condition Zero, low profile
  • Poziom 26  
    Ja myślę że za tą cenę to warto.Ma przynajmniej 256MB.A przy AGP to zaleta.Piszą o DX8.1 ale chodzi chyba o obsługę sprzętową...bo DX9 pewnie też programowo obsługuje..No karta całkiem zacna.128bitów i 256MB to akurat pewnie jeszcze pochodzi.Poza tym akurat radeony w tej klasie to podobno całkiem fajnie chodzą...Myślę że warto.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Cytat:
    a co powiecie na taka kartę?

Powercolor Radeon 9250 256MB DDR (128bit), TV&DVI, low-profile , retail

Ten GF 6200 od ASUS'a zje tą karte na śniadanie. Moim zdaniem nie ma sensu się pchać w nic ze stajni ATI (jeśli myśli się o "nowszych" grach)poniżej Radeona 9500.
    Zwróć również uwagę na to iż Radeon 9250 jest pochodną Radeona 9200 który nigdy nie grzeszył wydajnością w porównaniu do innych kart, natomiast ten GF 6200 jest pochodną GF6600 który w chwili premiery był jedną z wydajniejszych kart na rynku w przedziale cenowym do 700zł.
  • Poziom 26  
    Ja odobiście też jestem za GF, i tylko na tych bazuję od zawsze, ale chciałem tylko zwrócić Wam uwagę że mimo wszystko ten ATI jest 128bit kartą co daje duży plus.Nie jestem co prawda specjalistą w tej materii, ale może rodzynx polataj po forach dotyczących gier, i tam na pewno zyskasz jakąś opinię o tej karcie.
  • Poziom 21  
    datatomek napisał:
    Myśle że nie miałbyś pożytku jednak, bo chyba mimo wszystko jest walnięta.Krzaczy się jak diabli.I dobrze, bo w końcu miałem powód do jej wymiany.W Call of Duty na niskich wymaganiach, nie szło, poza tym wręcz się paliła.A był to już mój drugi egzemplarz.Miałem pecha, czy mam wrażenie że one wszystkie takie do d...

Sorry ze nie na temat ale ma takie pytanko do Datatomek - masz moze ta karte jeszcze czy juz rzeczywiscie nie posiadasz jej ??
  • Poziom 26  
    Mam, leży obok mnie, ale nie ręczę za jej działanie.Jakby co to pisz na GG.
  • Poziom 22  
    GF zdecydowanie. 128bitów na ........... karcie daje więcej złego niż dobrego.

Moderowany przez jankolo:

Niepotrzebną inwektwę usunąłem

• Spec od komputerów
    Nie ma sie co podniecać 256MB pamięci na karcie rodzaju R9200. Myśle, ze lepiej wziąźć mimo wszystko 64bitowego GF6200, niż tego 128bit radeona, bo to po prostu nowsza konstrukcja.

syriuszblack napisał:
    GF zdecydowanie. 128bitów na syfiastej karcie daje więcej złego niż dobrego.
    Podaj źródło tej rewelacji, bo w tym momencie szkodzisz swoimi wypowiedziami. Może na razie ogranicz sie do czytania forum?
  • Poziom 32  
    Zastanawia mnie jedna rzecz, te karty są niby niskoprofilowe ale śledź jest starndardowy. Nawet jeśli w komplecie jest drugi śledź dzięki któremu karta będzie pasować to trzeba będzie odłączyć D-SUB od karty i monitor podłączyć pod DVI.