Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B stacyjka...

28 Lis 2006 23:40 11272 11
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam samochód Opel Corsa B 1.2 96r. mam problem ze stacyjka a mianowicie problem dotyczy załączenia radia "po kluczyku". Gdy włożę kluczyk radio działa prawidłowo, jeżeli odpalę samochód radio wyłącza się i gdy poruszę kluczykiem załącza się. Dokopałem się do tylnej cześci kostki tej stacyjki a konkretniej do styków głównych, wydają mi się na zużyte i moje pytanie jest następujące: Czy mozna w sklepie dokupić osobną tę część która jest ze stykami czy trzeba kupić całą stacyjkę? Być może jest jakiś "domowy" sposób na naprawę tych styków ? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Daniel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Ale objaw z radiem całkowicie prawidłowy...radio włączone, zapłon nie i napięcie jest ok. odpalasz napięcie siada do 8V, i radio się wyłącza aby nie uszkodzić...przestajesz kręcić napięcie wraca do normy i radio startuje dalej....tak ma być bo sam tak mam w opelku swoim....a jak stacyjka działa to nie ruszaj bo nieodpalisz. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    To że napięcie spada to wiem ale ja tu mam na myśli np to, że podczas jazdy radio wariuje tzn wyłacza sie samoczynnie np jak najade na dziure i wyswietlacz gaśnie musze poruszyć kluczykiem w stacyjce (wystarczy że go dotknę lekko) i radio nadal działa więc Ja stawiam że to jednak styki w stacyjce (zanika +12 "po kluczyku") i moje pytanie jest nadal takie same - czy da się kupić samą kostkę stacyjki czy trzeba całą, a może jakimś domowym sposobem można naprawić ? :)
  • Sklep HeluKabel
  • spec od auto-elektro
    Kostki stacyjki się nie naprawia. Kupisz każdy rodzaj wkładki elektrycznej, a przykręcona dwiema śubkami.P
  • Poziom 12  
    Witam ponownie :) Zakupiłem nową kostkę i wszystkie problemy ustąpiły natomiast zauważyłem, że mój wyświetlacz nie działa w trybie "czuwania" tzn za każdym razem kiedy włożę kluczyk i przekręcę to data i godzina jest zresetowana. Dla wyeliminowania błędu że to może być coś od złącza radia - odłączyłem całkowice radio. I moj problem kolejny jest taki że nie mam pojęcia za co się zabrać, lub co pooglądać i sprawić aby wyświetlacz działał tak jak należy tzn po wyłączeniu zapłonu pamiętał datę i godzinę. O ile dobrze pamiętam to powinien on "bardzo lekko świecić" bez aktywowania go kluczykiem lub przyciskami sterującymi. Proszę o pomoc dodam że nie zmieniałem nic w instalacji żadnych przewodów, wszystko jest tak jak było fabrycznie.

:!:Dodam również dla zainteresowanych, że za kostkę stacyjki o numerze katalogowym 90505912 w sklepie motoryzacyjnym zapłaciłem 25zł natomiast w ASO za taką samą z identycznym numerem katalogowym tylko bez znaczka GM chcieli 127 zł :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    danek17 napisał:
    O ile dobrze pamiętam to powinien on "bardzo lekko świecić" bez aktywowania go kluczykiem lub przyciskami sterującymi.

a ja pamiętam że gdy miałem taką corsę to przy wył zapłonie i bez naciśnięcia przycisku była ciemność
  • Poziom 12  
    Jeżeli naprawdę się mylę z tym "lekkim świeceniem" to przepraszam ale nie daje mi to spokoju bo wiem że coś takiego było, wyglądało to tak jakby zegar działał lecz nie był podświetlony. Pytanie tu kieruje dla posiadaczy Corsy B czy Wy też tak macie z tym "lekkim świeceniem" wyświetlacza ?
  • Poziom 12  
    Już rozwiązałem mój problem :) - gdy zamieniałem miejscami przewody do podłączenia radia (stałe 12v z 12v po kluczyku) to nie zauważyłem, że w miejscu gdzie jest stałe 12v w kostce radia jest jeszcze jeden czerwony przewód - jest to właśnie przewód który stale zasila wyświetlacz tak więc jeżeli był on po kluczyku wyświetlacz się resetował (miał napięcie tylko wtedy gdy kluczyk był włożony) tak więc informacja dla tych którzy jeszcze nie wiedzą - przy zamianie tych przewodów miejscami należy pamiętać też o tym przewodzie zasilającym wyświetlacz - należy go przełożyć rówolegle z zasilaniem stałym 12v.
  • Poziom 9  
    Witam mam ten sam problem ale w vectrze B i niech ktoś mi powie jak wygląda i gdzie sie znajduje ta kostka zaraz przy stacyjce czy gdzies z tyłu
  • spec od auto-elektro
    Odkręciłbyś przynajmniej obudowę pod kierownicą i od razu zobaczysz zanim zadasz pytanie.P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    viper555 napisał:
    Odkręciłbyś przynajmniej obudowę pod kierownicą i od razu zobaczysz zanim zadasz pytanie.P

Po co? Tak napisze i ma.
    Żądasz cudów.
  • Poziom 12  
    A czy mógłby ktoś powiedzieć który przewód jest w stacyjce do czego?
    Konkretnie chodzi mi który uruchamia rozrusznik i który to masa.