Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Udostepnianie netu Jak skonfigurowac modem/Router - ISP AOL-

Hradstokos 29 Nov 2006 10:16 1718 2
    Hradstokos
    Level 2  
    Mieszkam w londynie i mam problem z rozdziałem netu od AOL (adsl wszystko podobnie jak neostrada)
    mam modem z wbud routerem LAN/WLAN: Belkin F5D7632-4 (orygin. byl jakis modem z usb only) gdy podłaczm przez (obojetnie lan czy wifi) ww. belkin, net działa tylko na jednym kompie i tylko gdy odpalam software od isp, ktory tworzy wirtualną karte sieciowa z własnym MAC, przydzielonym IP Dns, brama itp. W ustawieniach sieciowych widnieje wtedy dodatkowe połączenie sieciowe AOL Dialer, a w men. urządzeń wirt. karta lan (miniport). Kiedy próbuje zrobic to samo jednoczesnie na drugim kompie to na pierwszym zrywa połączenie a na drugim jest internet. I tak w kółko.
    Kiedy zaloguję się na router i wpisuję w konfiguracji połączenia login i hasło, rodzaj połączenia (PPPoE) wszystko tak jak provider przykazal - modem nie nawiazuje połaczenia - działa tylko gdy odpalam AOL dialer'a. Połączenia nie da się też udostępnić przaz kompa - mogę udostepnic tylko polączenie sieciowe z routerem - ale to nie działa. Nie wiem zabardzo co zrobic - moze trzeba sklonowac MAC z wirt. miniportu na router, alboco? Moze ktos mial podobny problem i moze pomoc please? dodam ze konfigurowałem juz kilka routerow i nigdy nie mialem takich problemów.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Napisz konkretnie jaki typ połączenia tworzy AOL Dialer.
    Potrzebujesz ustawić dokładnie takie samo w routerze.

W niektórych routerach jest specjalna opcja dla różnych dostawców , w tym i AOL.
    Hradstokos
    Level 2  
    połączenie ppp. W routerze z listy wybrany jest isp AOL - nie działa.